بیوگرافی نرگس کلباسی

5 سال پیش
بیوگرافی نرگس کلباسی
Rate this post

بیوگرافی نرگس کلباسی به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

نرگس کلباسی یکی از بانوان خیر ایرانی تبار بوده که بیشتر عمر خود را صرف کمک در یتیمان، فقرا و دیگر افراد نیازمند می‌کند. همچنین وی برای کمک رسانی به زلزله زدگان کرمانشاه نیز اقداماتی کرده است.

 

زندگینامه نرگس کلباسی

بیوگرافی نرگس کلباسی

زندگی شخصی

نرگس کلباسی یکی از خیرین شناخته شده به شمار می‌آید که در هند، سریلانکا و ایران عمر خود را در کمک به دیگران وقف کرده است. او کمپین‌هایی برای کمک به زلزله زدگان و دیگر اقشار آسیب پذیر راه اندازی کرد. در این مقاله به بررسی بیوگرافی نرگس کلباسی و فعالیت‌های بشر دوستانه او پرداخته ایم.

بیوگرافی نرگس کلباسی
نرگس کلباسی در یکم فروردین سال ۱۳۶۷ در شهر اصفهان به دنیا آمد و شهروند ایرانی بریتانیایی محسوب می‌شود. وی بنیاد خیریه پریشان در هند را تاسیس کرده است. او تا ۴ سالگی در ایران زندگی کرده و سپس همراه خانواده به دلیل تحصیل پدرش به انگلستان مهاجرت کرد. کلباسی تا ۱۹ سالگی در انگلستان زندگی کرد و بعد از دست دادن پدر و مادرش تا سن ۲۱ سالگی به کانادا رفت. وی مدتی را نیز در هندوستان گذرانده است.

تحصیلات

نرگس کلباسی به صورت همزمان در رشته مدیریت بازرگانی و مدیریت جهانگردی به تحصیل در کالج مشغول شد و به دلیل رفتن به کانادا، تحصیلاتش را نیمه تمام رها گذاشت. همچنین پدرش نیز یکی از اساتید دانشگاه اصفهان بود.

شروع کار‌های خیر

نرگس کلباسی در سنین پایین، پدر و مادر خود را بر اثر بیماری از دست داد. او بعد از مرگ مادرش در ۱۱ سالگی و مرگ پدرش در ۱۶ سالگی طعم یتیمی را می‌کشد و با آگاهی از این مطلب که خیلی از افراد با شرایط او در دنیا وجود دارند، تصمیم می‌گیرد به افراد نیازمند خدمت کند. وی در ۲۱ سالگی با پس انداز اندک خود به مالدیو می‌رود و به بچه‌های آنجا انگلیسی تدرس می‌کند. همچنین به مدت ۲ سال به سریلانکا سفر کرده و به بچه‌های فقیر کمک می‌کند.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی کوین چپمن

تاسیس بنیاد خیریه‌ پریشان

نرگس کلباسی وقتی متوجه می‌شود که بچه‌های زیر ۵ سال در هند بیش از هر جای دیگری فقیر هستند تصمیم می‌گیرد به آنجا برود. او با دوستانش بر سر ۷۵۰۰ دلار شرط می‌بندد تا موهایش را از ته بتراشد و با این پول به هند سفر کرده و موهایش را به یک موسسه خیریه سرطان اهدا می‌کند. کلباسی در ۱۳۸۹ بنیاد خیریه پریشان را در هند تاسیس کرده و سعی کرد تا زندگی کودکان فقیر و یتیم را بهبود ببخشد. پریشان نام دختر فقیری است که نرگس او را در سریلانکا دیده بود. او بعد از این کار مرکزی را نیز برای نگهداری از کودکان نابینا در هند به تاسیس می‌کند.

کمک به زندانیان رایاگادا

یکی دیگر از فعالیت‌های انسان دوستانه نرگس کلباسی این بود که برای مدتی به زندانیان رایاگادا به صورت ماهیانه کمک غذایی می‌کرد.

اتهام به قتل غیر عمد

به دلیل غرق شدن یک کودک در هند که از طرف اردوی تفریحی که توسط بنیاد خیریه نرگس کلباسی تدارک دیده شده بود، وی را به قتل غیر عمد محکوم می‌کنند. قابل ذکر است که کودک در یک حادثه غرق شده بود و پدر و مادرش هم شاهد غرق شدن او بودند. بعد از محکوم شدن خانم کلباسی به حبس، کمپین‌هایی برای درخواست از نخست وزیر ایالت اودیسای هند و نارندرا مودی نخست وزیر هند برای حمایت از او به وجود آمد. همچنین وی از طرف برخی از مسئولین ایرانی مانند حسن نوریان سرکنسول ایران در حیدر آباد هند و دکتر ظریف مورد حمایت قرار گرفت و در نهایت در مارس ۲۰۱۷ و با حکم دادگاه تجدید نظر در شهر رایاگادا، کلباسی از همه اتهامات وارده تبرئه شده و بی گناه شناخته شد.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی گری سینایس
کمک‌های بشر دوستانه در زلزله کرمانشاه

بعد از زلزله کرمانشاه، او کمپینی با عنوان جشن ۵ هزار تومانی راه اندازی کرده و در اینستاگرامش اعلام می‌کند که ۴۰۰ میلیون جمع آوری شده است. نرگس کلباسی شخصا برای کمک به زلزله زدگان عازم کرمانشاه می‌شود. او طی پستی در اینستاگرام به کسانی که از طریق اینستاگرام درخواست کمک کرده بودند اعلام می‌کند که اعتقادی به کمک بدون برنامه ندارد و می‌گوید که باید بر اساس برنامه ریزی به زلزله زدگان کمک کرد.

کلباسی کمک‌های مردمی را برای خرید کانکس و ساخت و ساز در مناطق زلزله زده سرپل ذهاب استفاده می‌کند. همچین گفته شده که او در جریان کمک به زلزله زدگان از وام‌های داده شده به مردم زلزله زده نیز استفاده کرده است. طی کمک‌های نرگس کلباسی به مردم کرمانشاه ابهاماتی برای چند نفر از اهالی به وجود می‌آید و آن‌ها علیه وی شکایت می‌کنند.

شرکت در برنامه ماه عسل

نرگس کلباسی پس از ماجرای اتهام به قتل به به ایران بازگشته و در برنامه ماه عسل احسان علیخانی شرکت کرده و بیان می‌کند که علاقه‌مند به شرکت در مراسم حج است. در همان زمان، از بیت رهبری با وی تماس گرفته شده و خبر دادند که توسط ایشان هدیه سفر حج به او اختصاص داده شد. گفته می‌شود که قبل از این موضوع نیز هزینه وکلای نرگس کلباسی توسط مقام معظم رهبری پرداخت شده است.

گیاهخوار بودن نرگس کلباسی

این خیر، برنامه گیاهخواری را برای زندگی خود برگزیده است

و به حیوانات عشق و علاقه خاصی دارد. او همیشه می‌گوید که

مطلب مرتبط:  بیوگرافی جیک جیلنهال

چرا ما باید حیوانات را بخوریم؟

وضعیت تاهل

نرگس کلباسی ازدواج نکرده و تا کنون مجرد است.

پیج اینستاگرام نرگس کلباسی

نرگس کلباسی از طریق پیج اینستاگرام خود به جمع آوری کمک‌های

انسان دوستانه می‌پردازد و پیام‌هایی در جهت کمک به هم نوعان و

حمایت از حقوق حیوانات منتشر می‌کند. به منظور دسترسی به اینستاگرام

نرگس کلباسی، لینک زیر را دنبال کنید.

justnarges@

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی نرگس کلباسی
Rate this post
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه