بیوگرافی جان پاول

5 سال پیش
بیوگرافی جان پاول
Rate this post

بیوگرافی جان پاول به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

جان پاول (به انگلیسی: John Powell) سازندهٔ موسیقی اهل بریتانیا است که بیشتر به خاطر ساختن موسیقی فیلم و پویانمایی مشهور شده‌است.

زندگینامه جان پاول

بیوگرافی جان پاول

فعالیت هنری

جان پاول (متولد ۱۸ سپتامبر ۱۹۶۳) آهنگساز اهل بریتانیا است که بیشتر به خاطر ساخت موسیقی متن فیلم های کمپانی موشن پیکچرز شهرت دارد. او در سال ۱۹۹۷ به لس آنجلس نقل مکان کرد و از آن زمان تا کنون آهنگسازی بیش از پنجاه فیلم را بر عهده داشته است. وی همچنین برای ساخت موسیقی انیمیشن های محبوب شهرت دارد.

از میان انیمیشن هایی که او آهنگسازی آنها را بر عهده داشته می توان به : مورچه ای به نام زی، فرار مرغی، شرک ( هر سه قسمت با همکاری هری گرگسون-ویلیامز)، رباتها، خوش قدم (قسمت اول و دوم)، عصر یخبندان(سه قسمت)، ریو ( هر دو قسمت)، چگونه اژدهای خود را تربیت کنید(هر دو قسمت) که برای قسمت اول این انیمیشن در سال ۲۰۱۱ نامزد دریافت جایزه اسکار شد.

جان پاول همچنین آهنگسازی لایو اکشن های زیادی را بر عهده داشته و با کارگردانانی نظیر داگ لیمان و پل گرینگرس در فیلم هایی نظیر سه قسمت اولیه و قسمت پنجم بورن، یونایتد ۹۳، منطقه سبز، همکاری کرده است.

=

پاول در لندن، انگلستان متولد شد. او در دوران کودکی به عنوان یک ویولنیست آموزش دیده بود، درست قبل از تحصیل در کالج موسیقی لندن Trinity. او بعدا به موسیقی جاز و راک علاقه مند شد و در یک گروه سول به نام Faboulistics به نواختن پرداخت. در زمان ترک کالج،او شروع به ساخت موسیقی برای تیزر های تبلیغاتی کرد، به واسطه همین فعالیت توانست دستیار آهنگساز Patrick Doyle در تولید چندین فیلم شود، از جمله “هیاهوی بسیار برای هیچ” در سال ۱۹۹۳٫

مطلب مرتبط:  بیوگرافی حسین سلیمانی

او همچنین در سال ۱۹۹۵ در انگلستان موسسه مستقل موسیقی تبلیغاتی افتتاح کرد و بیش از ۱۰۰ تیزر تبلیغاتی و فیلم مستقل را آهنگسازی کرد.
از سایر فیلم هایی که او آهنگسازی آن را بر عهده داشته می توان به :

به سوی الدورادو (همراه هانس زیمر)، من سام هستم،

شغل ایتالیایی، علی، خانم و آقای اسمیت، پاندای کونگ‌ فو کار ۱ و ۲

(همراه هانس زیمر)، شوالیه و روز، مردان ایکس: واپسین پایداری و … اشاره کرد.

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی جان پاول
Rate this post
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه