بیوگرافی روفس سوئل

3 سال پیش
بیوگرافی روفس سوئل
Rate this post

بیوگرافی روفس سوئل به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

روفِـس سوئل (به انگلیسی: Rufus Sewell) (زاده ۲۹ اکتبر ۱۹۶۷) یک بازیگر انگلیسی است. او در فیلم‌هایی مانند جنگلی‌ها، زیبای خطرناک، شهر تاریک، داستان شوالنه، شعبده‌باز (فیلم ۲۰۰۶) و مارتا، فرانک دیوید و لورنس را ملاقات کن حضور داشته.

زندگینامه روفس سوئل

بیوگرافی روفس سوئل

فعالیت هنری

از جمله کارهای تلویزیونی او می‌توان به سریال ۲۰۱۰ پایه‌های زمین اشاره کرد. پیشتر از آن برای بی بی سی فیلم میان رژه را بازی کرد که در آن نقش یک قهرمان را ایفا کرده بود. در ۲۰۰۳، او نقش اصلی را در فیلم چارلز۲:قدرت و احساس را به نمایش گذاشت.در مورد زندگي خصوصي او دو همسر به نام امي گاردنر و ياسمين عبدالله داشته كه البته پس از اين دو با بازيگر معروف هاليوود بلا پين قرار گذاشته كه اين دو به دليل اختلاف سني زياد مورد اعتراض قرار گرفتند و بعد از ان ديگر باهم ديده نشدند.

زندگی‌نامه بیوگرافی روفس سوئل

روفِـس در جنوب غربی لندن به دنیا آمد. پدرش، ویلیام، یک انیماتور استرالیایی و مادرش یک هنرمند ولزی و خدمتکار بود. پدرش روی انیمیشن فیلم‌های «لوسی در آسمان با الماس‌ها» و «بیتل‌ها» کار کرده‌است. والدینش وقتی او پنج ساله بود از یکدیگر جدا شدند و مادرش به سختی کار می‌کرد تا بتواند دو پسرش را بزرگ کند. وقتی ده ساله بود پدرش را از دست داد و طبق گفتهٔ خودش نوجوانی سختی را گذراند. روفِـس سال ۱۹۸۴ مدرسه را ترک کرد. او با یک مربی تئاتر آشنا شد که توسط او به مدرسهٔ تئاتر معرفی شد.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی علی اکبرپور
شغل

۱۹۹۳ ترقی روفِـس محسوب می‌شود. او برای بی بی سی سریال میان رژه را بازی کرد. همچنین در تئاتر سلطنتی ملی، نمایش دهاتی را اجرا کرد. در ۱۹۹۵ فیلم مزرعهٔ سرد آرام و در ۱۹۹۸ فیلم علمی – تخیلی شهر تاریک و در کارهایی مانند شعبده‌باز (فیلم ۲۰۰۶)، شکوه خیره کننده، تریستان و ایزولد ظاهر شده. روفِـس نقش‌های خبیث را در فیلم‌های داستان شوالیه، افسانه زورو و هلن از تروی به تصویر کشاند. او در این رابطه گفته:«دیگه نمی‌خوام نقش آدم بدها رو بازی کنم. هر کس حق داره هر نقشی که بخواد رو بازی کنه. هر دفعه باید به خودم بگم چه جوری این شخصیت قرن نوزدهم را ارائه بدم که جالب و با بقیهٔ شخصیت‌ها متفاوت باشه.»

او به عنوان خوش‌پوشترین بازیگر روی صحنه شناخته شده‌است. او کارهای «بدون کراوات» را در نقش‌های امروزی ترجیح می‌دهد. مانند نمایش شکسپیر با عنوان «رام کردن زن ستیزه جو». او بخاطر بازی در این فیلم در سال ۲۰۰۶ نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر از جوایز تلویزیونی بفتا شد. این چهارمین بازی بود که بعد از اینکه به بازیگری حرفه‌ای تبدیل شده، در نمایش‌های شکسپیر بازی کرده‌است.

او به بازی در فیلم‌ها، نمایش‌ها و کارهای سینمایی ادامه داده و نقش اصلی فیلم ساعت یازدهم را برای سی بی اس ایفا کرد. او در کنار جانی دپ و آنجلینا جولی در فیلم توریست (فیلم ۲۰۱۰) حضور یافت.

زندگی شخصی

روفِـس برای دو بار ازدواج کرد. همسر اولش به نام یاسمین عبدالله یک روزنامه نگار مد اهل استرالیا بود. آن‌ها در سال ۱۹۹۹ ازدواج کردند و چند ماه بعد جدا شدند. او و امی گاردنر در سال ۲۰۰۲ صاحب پسری شدند به نام ویلیام داگلاس سیول. روفِـس و امی سال ۲۰۰۴ با هم ازدواج کردند ولی در ۲۰۰۶ از هم طلاق گرفتند. روفِـس وقتش را بین لندن و لس آنجلس تقسیم می‌کتد. در اوقات فراغتش از عکاسی لذت می‌برد. او می‌گوید: «بهترین چیزها برای من این است که از جایی به جای دیگر بروم، به قهوه خانه‌ها سر بزنم و عکس بگیرم. بهترین روز من روزیست که در آن یک اتفاق خوشحال کننده بیفتد.»

مطلب مرتبط:  بیوگرافی تام تیکور

تاریخ تولد:
۲۹ اکتبر ۱۹۶۷ (سن ۵۲ سال)،
تویینکهام، بریتانیا
قد:
۱٫۸۳ متر
همسر:
اِیمی گاردنر (ازدواج ۲۰۰۴–۲۰۰۶)
یاسمین عبدالله (ازدواج ۱۹۹۹–۲۰۰۰)
کودکان:
ویلیام داگلاس سول
نامزد دریافت جایزه:
جایزهٔ امی ساعات پربیننده برای بهترین بازیگر مهمان مرد در مجموعهٔ تلویزیونی کمدی

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی روفس سوئل
Rate this post
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه