بیوگرافی الک گینس‏

4 سال پیش
بیوگرافی الک گینس‏
4/5 - (2 امتیاز)

بیوگرافی الک گینس‏ به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

الک گینس بازیگر سینما و تلویزیون است. وی سال ۱۲۹۳ چشم به جهان گشود. از مهم‌ترین آثار الک گینس می‌توان به بازیگری در فیلم جنگ ستارگان اپیزود پنجم – امپراتوری ضربه می زند، فیلم جنگ ستارگان و فیلم پل رودخانه کوای اشاره کرد.

زندگینامه الک گینس‏ 

بیوگرافی الک گینس‏

فعالیت هنری

الک گینس نخستین بار در سینما حضور یافته و سال ۱۳۲۵ در ۳۲ سالگی در فیلم Great Expectations به کارگردانی دیوید لین بازی کرده است. گرچه موفقیت این اثر نسبت به آثار شاخص بعدیش مانند فیلم جنگ ستارگان اپیزود پنجم – امپراتوری ضربه می زند، بیشتر نبود اما تجربه خوبی برای الک گینس محسوب می‌شود و همکاری با هنرمندانی همچون John Mills، Valerie Hobson، Tony Wager و جین سیمونز را تجربه کرد.

الک گینس در سال ۱۳۵۹ دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در آثار مهمی بازی کرده است. او در این سال با بازی در ۲ فیلم مهم سینما خود را به مردم معرفی کرد. آثار مهم الک گینس در این سال، بازیگری در فیلم Raise the Titanic به کارگردانی Jerry Jameson و فیلم جنگ ستارگان اپیزود پنجم – امپراتوری ضربه می زند به کارگردانی اروین کرشنر محسوب می‌شود.

فیلم جنگ ستارگان

شاید یکی از مهم‌ترین بخش‌های بیوگرافی الک گینس بازی در فیلم جنگ ستارگان اپیزود پنجم – امپراتوری ضربه می زند بوده است. الک گینس سال ۱۳۵۹ در ۶۶ سالگی در فیلم جنگ ستارگان اپیزود پنجم – امپراتوری ضربه می زند نقش مهمی بازی کرده است که توانست با مهارت خود، آن نقش و همچنین خودش را میان مخاطبان سینما مطرح کند. او در این فیلم با اروین کرشنر همکاری داشته است. الک گینس توانست با بازی در فیلم جنگ ستارگان اپیزود پنجم – امپراتوری ضربه می زند تجربه بازیگری موفقی برای خود رقم بزند و همکاری در کنار بازیگرانی نظیر مارک همیل، هریسون فورد، کری فیشر و بیلی دی ویلیامز بر تجارب او افزود.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی ویلیام هولدن

نام کامل
Alec Guinness
تاریخ تولد
April 2, 1914
تاریخ مرگ
August 5, 2000
سن
۸۶ سال
حرفه
بازیگر
جوایز
Won 1 Oscar. Another 28 wins & 19 nominations.

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی الک گینس‏
4/5 - (2 امتیاز)
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه