بیوگرافی آلن ریکمن

4 سال پیش
بیوگرافی آلن ریکمن
4.1/5 - (142 امتیاز)

بیوگرافی آلن ریکمن به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

 آلان ریکمن بخاطر به تصویر کشدین خائنان در فیلم هایی مثل “Die Hard” و “Harry Potter” معروف است.

زندگینامه آلن ریکمن

بیوگرافی آلن ریکمن

فعالیت هنری

آلان پاتریک ریکمن در ۲۱ فیبریه ی ۱۹۴۶ در لندن بدنیا آمد. او دومین فرزند از ۴ فرزند برنارد ریکمن کارگر کارخانه و مارگارات دورن رز ریکمن خانه دار بود. ریکمن بعدا اذعان کرد با آنکه زندگی او در فقر بود اما خوشحال می زیسته ، البته تا زمان مرگ پدرش بخاطر سرطان ریه ( آلان در آن زمان فقط ۸ سال داشت).

بعد از نمایش علاقه ی شدیدش به هنر توانست بورس تحصیلی برای مدرسه رفتن در انگلیس بدست بیاورد ، در مدرسه ی ” Latymer Upper ” چندین بازی داشت و بعد از آن به مطالعه ی طراحی گرافیک در کالج چلسی در هنر و طراحی مشغول شد. بعد از گرفتن مدرک یک شرکت طراحی گرافیک ساخت. او شریک زندگی خود ریما هورتون را در سال ۱۹۶۵ در کلوپ آماتور درام ملاقات کرد.

در سن ۲۶ سالگی آلان تصمیم گرفت که در آکادمی محلی هنرهای دراماتیک قبول شود. با این وجود آلان گفت که صدای درونش به او میگوید :زمان آن فرارسیده انجامش بده بدون هیچ بهانه ای . به مدت دو سال ریک خرج خود را در RADA با بدست آوردن شغل طراحی برای لباس زنانه به دست می آورد.

اوایل کار

در ۱۹۷۸ ریکمن به شرکت ” prestigious Royal Shakespeare” ملحق شد و در ” Tempest” و ” Love’s Labour’s Lost”حضور یافت ، در بین دیگران ، گرچه از تجربیاتش راضی نبود: مانند کارخانه است . آنها بدنبال بازیگر جوان نیستند . … مردم مانند پشه میروند ، چون برای نمایش ها کار زیادی انجام میدهند. باید کسی به آنها برای پیشرفتشان کمک کند. با جابه جایی اش ریکمن زمان زیادی را در دهه ی ۱۹۸۰ با بازی در سریال های BBC ، رادیو و اخبار تئاتر گذراند.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی محسن ایزی

دستیابی به موفقیت های نقش

نقطه ی عطف حرفه ی او در سال ۱۹۸۵ با نقش ” Le Vicomte de Valmont ” در ” Les Liaisons Dangereuses” بود. طبق گفته ی یکی از دست اندرکاران این طور به نظر میرسید که آلان نه تنها میتوانست تماشاگران را مبحوث کند بلکه انگار تاثیری هیپنوتیزمی بر مردم نیز دارد.

ریکمن برای اول در لندن نقشی منفی را عملکرد و نامزد جایزه ی تونی شد. در سال ۱۹۸۸ ، لس لیسونز خطرناک را ساخت.

نقش های منفی

خیلی زود ریکمن بخاطر عملکردش توسط هالیوود جذب شد ، مثل نقش تروریست جانی هنس گرابر در ” Die Hard (1988)”. ریکمن میگوید بخاطر اینکه به او پول کمی دادند و به بروس ویلیس ۷ میلیون دلار دادند بهتر بود کسی را می آوردند که نیاز نبود اصلا به او پولی بدند. و گفت ” I got Die Hard”.
ریکمن در سه فیلم موفق در سال ۱۹۹۱ حضور داشت: ” Close My Eyes” ، ” Truly, Madly, Deeply” و ” Robin Hood: Prince of Thieves” . نقشش در این فیلم به حدی برجسته بود که ریکمن تصویری از یک مرد شیطانی بود.

بیوگرافی آلن ریکمن

از دیگر فیلم های ریکمن میتوان ” Love Actually”(۲۰۰۳) ، ” Snow Cake” (۲۰۰۶) ، ” Nobel Son” (۲۰۰۷) و ” Bottle Shock” (۲۰۰۸) اشاره کرد. ریک دوبار با تیم بورتون همکاری داشت در ” Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street” (۲۰۰۷) و ” Alice in Wonderland” (۲۰۱۰). نویسندگی و کارگردانی ” My Name is Rachel Corrie” که بینندگان زیادی در لندن و نیویورک داشت را خودش انجام داد.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی شکرخدا گودرزی

با توجه به فیلم های دنباله دار هری پاتر ریک در تعدادی فیلم با نقش های متفاوت نیز حضور داشت. نقش رونالد ریگن در ” The Butler” (۲۰۱۳) و کارل هافمیستر در ” A Promise” (۲۰۱۳). درهمان سال او نقش دیگری ” Hilly Kristal “(صاحب کلوب پانک راک معروف در نیویورک) را در دست گرفت.

زندگی شخصی

آلان به صورت مخفی با ریما هورتون در سال ۲۰۱۲ ازدواج کرد. او به مجله ی بیلد آلمانی گفته بود “این واقعا خوب بود که کسی در مراسم حضور نداشت و ما توانستیم به راحتی برای صرف ناهار برویم”.
آلان رئیس ” International Performers Aid Trust” نیز میباشد. او هم چنین عضو فعال امور خیریه ی ” Saving Faces” نیز بود.
مرگ
در ۱۴ ژانویه ی ۲۰۱۶ ریکمن در لندن به خاطر سرطان بعد از پشت سرگذاشتن سه دهه و کارهای فوق العاده ی هنری و یافتن تعدا زیادی طرفدار درگذشت. به علاوه ی اینکه یک بازیگر بی نظیر بود یک مرد عالی نیز بود.

نام کامل
Alan Sidney Patrick Rickman
تاریخ تولد
February 21, 1946
سن
۷۳ سال
حرفه
بازیگر
جوایز
Won 1 Golden Globe
Another 15 wins & 30 nominations

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی آلن ریکمن
4.1/5 - (142 امتیاز)
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه