بیوگرافی تام سلک

1 سال پیش
بیوگرافی تام سلک

بیوگرافی تام سلک به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

 تام سلک بازیگری است که بیشتر برای بازی در نقش توماس ماگنوم در سریال ماگنوم کارآگاه خصوصی ساخته سال ۱۹۸۰ و فیلم‎ هایی چون سه مرد و یک نوزاد شناخته می‎ شود.

زندگینامه تام سلک

بیوگرافی تام سلک

فعالیت هنری

تام سلک متولد ۲۹ ژانویه سال ۱۹۴۵ در شهر دیترویت ایالت میشیگان است. او در ابتدا قصد داشت به عنوان یک مدل فعالیت کند و تعدادی نقش کوچک نیز در سریال‎ های تلویزیونی مختلف به عهده گرفت. اولین نقش مهم سلک، توماس مگنوم در سریال ماگنوم کارآگاه خصوصی بود که در سال ۱۹۸۰ ساخته شده است. این نقش برایش جایزه گلدن گلوب و اِمی به دنبال داشت. او همچنین در فیلم‎هایی چون سه مرد و یک نوزاد (پرفروش‎ترین فیلم سال ۱۹۸۷(، آقای بیسبال و به سوی کوییگلی نیز بازی کرده است. همچنین دو پروژه تلویزیونی به نام‎های جسی استون و خون آبی ها نیز از زمره کارهای تام سلک به شمار می‎روند.

بازیگر و تهیه کننده، تام ویلیام سلک در شهر دیترویت متولد شد ولی چندی بعد خانواده‎اش به لس آنجلس در ایالت کالیفرنیا مهاجرت کردند. او در دبیرستان ورزشکاری ماهر بود به حدی که توانست به خاطر بسکتبال بازی کردنش، بورسیه دانشگاه جنوبی کالیفرنیا را از آن خود کند. او در ابتدا با ایده مدل شدن شروع به کار کرد و نقش‎های کوچکی نیز در سریال ‎های مختلف دهه ۷۰ میلادی به دست آورد و در آن زمان بود که تصمیم گرفت حرفه بازیگری را به طور جدی ادامه دهد. او در این دهه در سریال‎ هایی چون دنیای بزرگ رمز و راز، دکتر مارکوس ولبی، جوان و نا آرام، فرشتگان چارلی و تاکسی بازی کرد.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی سروش جمشیدی
کارآگاه خصوصی

تام سلک با بازی در سریال کارآگاهی شبکه سی بی اس که ماگنوم کارآگاه خصوصی نام دارد شناخته شد. او در این سریال، نقش کارآگاهی خصوصی را بازی می ‎کند. سریال مذکور هم اکنون یکی از سریال‎ های مطرح است و با پخش در ماه دسامبر سال ۱۹۸۰ موفقیت زیادی به دست آورد و تا ۸ فصل ادامه داشت. در نهایت این سریال توانست برای تام سلک جوایز گلدن گلوب و اِمی را به دنبال بیاورد.

در سال ۱۹۸۱ شبکه سی بی اس او را به دلیل اتهاماتی جدی که وارد گشته بود، از بازی در فیلم مهاجمان صندوق گمشده منع کرد اما به هر حال او دوباره راه خود را به سینما پیدا کرد. او در فیلم بسیار محبوب سه مرد و یک نوزاد به همراه تد دانسن و استیو گوتنبرگ بازی کرد. این فیلم کمدی، به پرفروش‎ترین فیلم سال ۱۹۸۷ تبدیل شد. سلک در ادامه این فیلم که در سال ۱۹۹۰ به نمایش در آمد و سه مرد و یک بانوی کوچک نیز حضور یافت. از دیگر پروژه‎ های سینمایی او می‎توان به، به سوی کوئیگلی محصول سال ۱۹۹۰، آقای بیسبال محصول سال ۱۹۹۲، درون و بیرون محصول سال ۱۹۹۷ و نامه عاشقانه محصول سال ۱۹۹۹ اشاره کرد.

بیوگرافی تام سلک

در اواسط دهه ۹۰ میلادی، او به عنوان بازیگر مهمان در سریال کمدی و بسیار محبوب دوستان به ایفای نقش پرداخت و به خاطر این نقش، نامزد دریافت جایزه اِمی شد. در هزاره جدید، سلک در تعدادی پروژه تلویزیونی حضور یافت که از نمونه آنان می‎توان به سریال جسی استون اشاره کرد که در آن سلک نقش رئیس پلیس نیو اینگلند را بر عهده دارد. او برای این نقشش نیز نامزد جایزه اِمی شد و کار تهیه کنندگی تعدادی فیلم نیز انجام داد. وی همچنین در سریال خون آبی ها محصول شبکه سی بی اس که در سال ۲۰۱۰ به نمایش در آمد نیز حضور دارد و نقش فردی که عضوی از یک خانواده است که چند نسل پلیس بوده‎ اند را بازی می‎ کند.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی برایان می

تام سلک از سال ۱۹۷۰ تا سال ۱۹۸۲ با مدلی به نام ژاکلین ری ازدواج کرد. همسر فعلی او جیلی جوآن مَک نام دارد که خود نیز یک بازیگر است و سلک در سال ۱۹۸۷ با وی ازدواج کرد. این زوج دختری به نام هانا مارگارت نیز دارند.

نام کامل
Thomas William Selleck
تاریخ تولد
January 29, 1945
سن
۷۴ سال
حرفه
بازیگر
جوایز
Won 1 Golden Globe. Another 18 wins & 23 nominations

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی تام سلک
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه