بیوگرافی الن دی جنرس

1 سال پیش
بیوگرافی الن دی جنرس

بیوگرافی الن دی جنرس به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

 الن دی جنرس که تهیه کنندگی و مجری‌گری شو تلویزیونی الن را بر عهده دارد در ایالت لوییزیانا متولد شد. او فرزند مادری تراپیست و پدر کارمند بیمه بود. برادرش نیز نوازنده بود. پس از طلاق والدین، آن‌ها به همراه همسر جدید مادرش به ایالت تگزاس نقل مکان کردند.

زندگینامه الن دی جنرس

بیوگرافی الن دی جنرس

فعالیت هنری

پس از اتمام دبیرستان در سال ۱۹۷۶، الن در دانشگاه نیو اورلینز در رشته ارتباطات شروع به تحصیل کرد. او پس از آن شغل‌های مختلفی را انجام داد تا اینکه به عنوان کمدین در کافه‌ها و کلوپ‌های کوچک به اجرا برنامه پرداخت و پس از آن وارد کلوپ کلاید در سال ۱۹۸۱ شد. گفته می‌شد که کمدی‌های او نسخه‌ای زنانه از اجراهای باب نیوهارت بود. در اوایل دهه ۸۰ میلادی، او به عنوان خنده‌دارترین فرد آمریکا در مسابقه‌ای در شبکه شو تایم به شهرت رسید. این شهرت سبب شد که او اولین حضورش را در شو تلویزیونی جانی کارسون در سال ۱۹۸۶ داشته باشد.

گرچه حضور اولیه او در سریال‌های تلویزیونی چندان موفقیت آمیز نبود، اما او با برنامه تلویزیونی خودش با نام این دوستان من در سال ۱۹۹۴ که پس از فصل اول به الن تغییر نام داد به موفقیت رسید. او در سال ۱۹۹۷ اعلام کرد که همجنسگرا است. البته این شو در فصل بعد کنسل شد و او دوباره به استندآپ کمدی برگشت. او در سال ۲۰۰۱، شو جدیدی را با نام برنامه الن بر روی شبکه سی بی اس آغاز کرد، اما به خاطر نمرات پایین کنسل شد.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی کمیلا بل
برنامه الن دجنرس

رستگاری الن دی جنرس در سال ۲۰۰۳ حاصل شد زمانی که و شو تلویزیونی برنامه الن دجنرس را در سال ۲۰۰۳ آغاز کرد که به موفقیت تجاری بالایی دست یافت. در کنار دریافت نظرات و نمرات خوب، این شو توانست در سه فصل اول ۱۵ جایزه امی را دریافت کند و به اولین شو تلویزیونی در تاریخ تلویزیون تبدیل شود که توانسته در سه فصل اولش جایزه امی را ببرد.

دی جنرس همچنین به عنوان مجری مراسم‌ها نیز بوده است. او میزبانی مراسم گرمی در سال‌های ۱۹۹۶ و ۱۹۹۷ را در کنار مراسم امی در سال‌های ۲۰۰۱ و ۲۰۰۵ بر عهده داشته است. در فوریه ۲۰۰۷، او مجری مراسم جوایز تلویزیون و اسکار شد که در سال ۲۰۱۴ نیز بار دیگر عهده‌دار برگزاری این مراسم شد. او همچنین در سال ۲۰۰۹ به عنوان پائولا ابدول از داوران شو امریکن آیدل شد.

در جستجو نمو

او همچنین در سال ۲۰۰۳، در فیلم انیمیشنی در جستجو نمو صداپیشگی شخصیت دوری را بر عهده داشت. سال بعد او نامزد دو جایزه امی برای استندآپ کمدی‌های الن دجنرس: اینجا و الن دجنرس: حالا شد. دی جنرس همچنین چندین کتاب با نام‌های دقیقا نظر من هم همین است … اگر نظری داشته باشم در سال ۱۹۹۵، جدا … شوخی می کنم در سال ۲۰۱۱ و خانه در سال ۲۰۱۵ به رشته تحریر درآورده است.

بازیگری او در فیلم‌های سینمایی با توجه به کارش در شو تلویزیونی کمی کند شد اما او به عنوان تهیه کننده در چندین شو تلویزیونی حضور داشت. بثنی در سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۴، بعد از من تکرار کن در سال ۲۰۱۵، یک بزرگ خوشحال در سال ۲۰۱۵، کوچولوهای مشهور در سال ۲۰۱۵ و شو مسابقه‌ای خود او با نام چالش الن از جمله این کارها است. او اخیرا برای فیلم در جستجو دوری دوباره به استودیو بازگشت تا صداپیشگی دوری را انجام دهد. او همچنین از سوی باراک اوباما مدال آزادی ریاست جمهوری را به خاطر کارهایش در هنر دریافت کرده است.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی محمدرضا شجریان

نام کامل
Ellen DeGeneres
تاریخ تولد
January 26, 1958
سن
۶۱ سال
حرفه
بازیگر
جوایز
Nominated for 3 Golden Globes. Another 89 wins & 78 nominations

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی الن دی جنرس
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه