بیوگرافی احسان حدادی

6 سال پیش
Rate this post

بیوگرافی احسان حدادی به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

احسان حدادی متولد ۳۰ دی ۱۳۶۳ در تهران؛ پرتابگر دیسک و رکورددار فعلی پرتاب دیسک ایران و آسیا با حد نصاب ۶۹٫۳۲ متر است.

زندگینامه احسان حدادی

بیوگرافی احسان حدادی

شروع فعالیت ورزشی

احسان حدادی متولد ۳۰ دی ۱۳۶۳ در تهران؛پرتاب‌گر دیسک ایرانی و رکورددار

فعلی پرتاب دیسک ایران و آسیا با حد نصاب ۶۹٫۳۲ متر است.

احسان حدادی نخستین بار در مسابقات قهرمانی جوانان آسیا ۲۰۰۴ مدال طلا را به چنگ آورد، چندی بعد این قهرمانی را در مسابقات جوانان جهان در گروسو، ایتالیا تکرار کرد و نخستین مدال جهانی را برای دو و میدانی ایران به ارمغان آورد. او در سال ۲۰۰۵ با پرتاب دیسک به مسافت ۶۵٫۲۵ متر رکورد آسیا را شکست و مدال طلای قهرمانی دوومیدانی آسیا را در شهر اینچه‌اون، کرۀ جنوبی به گردن آویخت.

حدادی در بازی‌های آسیایی ۲۰۰۶ دوحه، قطر با رکورد ۶۵٫۳۸ متر پس از ۳۲ سال ایران را صاحب مدال طلای بازی‌های آسیایی در رشتۀ دو و میدانی ساخت.

حدادی عنوان قهرمانی مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۰۷ در امان، اردن را نیز به دست آورد و در مسابقات قهرمانی دو و میدانی جهان ۲۰۰۷ در اوزاکا به مقام هفتم رقابت‌ها رسید.

حدادی پس از آن بارها در مسابقات داخلی و خارجی رکورد خود را بهبود بخشیده‌است و رکورد فعلی او ۶۹٫۳۲ متر است که در سوم ژوئن ۲۰۰۸ در مسابقات جایزه بزرگ تالین، استونی به جای گذاشت.

او که یکی از شانس‌های اصلی قهرمانی در المپیک ۲۰۰۸ در پکن بود، با پرتابی به مسافت ۶۱٫۳۴ متر و با عنوان هفدهمی به کار خود پایان داد.

حدادی در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۰ گوانگ‌ژو مدال طلای این دوره از مسابقات را کسب کرد و رکورد بازی‌های آسیایی را دوباره بهبود بخشید.

المپیک تابستانی لندن ۲۰۱۲
احسان حدادی در این مسابقات در مرحله مقدماتی در گروهAقرار داشت که با نخستین پرتاب که ۶۵٫۱۹ متر بود، به فینال این مسابقات راه پیدا کرد و در فینال پرتاب نخست خود را به میزان ۶۸٫۱۹ متر پرتاب کرد و در پرتاب دوم ۶۴٫۰۹ متر و پرتاب سوم ۶۷٫۲۸ متر و در پرتاب چهارم خود ۶۶٫۹۸ متر و پرتاب پنجم را با خطا و در نهایت صاحب گردن‌آویز نقره گردید. احسان حدادی موفق به کسب این مدال که نخستین مدال تاریخ دوومیدانی تاریخ المپیک برای ایران بود شد. او پس از تقدیم مدالش به کودکان سرطانی برای ابراز همدردی با بازماندگان زمین‌لرزه‌های آذربایجان شرقی، عازم تبریز شد.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی مهدی مؤمنی

مدال برنز مسابقات قهرمانی جهان
در سیزدهمین دوره رقابتهای دو و میدانی قهرمانی جهان در دئگو کرۀ جنوبی ۲۰۱۱ با رکورد ۶۶٫۰۸ متر پس از نمایندگان آلمان و استونی به مقام سوم رقابتهای دوومیدانی قهرمانی جهان دست یافت. او دوومیدانی ایران را صاحب اولین مدال تاریخ این رشته کرد. او درحالی این مدال را کسب کرد، که بدون مربی، بدون کمپ تمرینی و بدون حمایت فدراسیون، به‌تنهایی بار مسئولیتش را به دوش می‌کشید.

نارضایتی احسان حدادی از فدراسیون دومیدانی
احسان حدادی پس از کسب مقام سوم مسابقات جهانی گفت:کسب چنین مدال‌هایی ازسوی او و دیگر ورزش‌کاران این رشته هیچ ربطی به مدیران فدراسیون دوومیدانی و کمیتۀ ملی المپیک نداشته و تنها نتیجهٔ تلاش شخصی این ورزش‌کاران است. خوش‌حال می‌شویم که چند ورزش‌کار صِغَر سنی به مسابقات قهرمانی جوانان آسیا می‌فرستیم و مدال می‌گیریم. آمار می‌دهیم که در مسابقات جایزه بزرگ آسیا فلان و بهمان کردیم، یا در مسابقات ارتش‌ها فلان رکورد را جابه‌جا کردیم. واقعاً که جای تأسف دارد. من همیشه ایران را دوست داشته و دارم اما این مسایل، آدم را دل‌زده می‌کند. با این شرایط شاید از ایران بروم و در یکی از کشورها تمرین کنم و فقط در مسابقات برای ایران پرتاب کنم.

باشگاهی

احسان پس از کسب مدال نقره المپیک ۲۰۱۲ لندن در ۲۸ مرداد ۱۳۹۱ به تیم دومیدانی باشگاه پرسپولیس تهران پیوست.

بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ اینچئون

حدادی در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ اینچئون کره جنوبی با پرتابی به میزان بیش از ۶۵ متر به مدال طلا دست یافت. وی مدالش را به حسن روحانی رئیس‌جمهور وقت تقدیم کرد. وی دراین‌باره اظهار داشت: «من این مدال را به رئیس‌جمهور تقدیم می‌کنم، به کسی که باعث خوشحالی مردم شده و خوشحالم که دولت تدبیر و امید به‌دنبال ایجاد تغییرات در آینده است. هیچ کاری از دست ما برنمی‌آید جز خوشحال کردن مردم. از وقتی آقای روحانی رئیس‌جمهور شده، مردم خوشحال‌ترند و این خیلی مهم است».

مطلب مرتبط:  بیوگرافی الکساندر زورف

حاشیه ها

سرگرمی های احسان حدادی
می گوید دی جی هستم، آهنگ های هاوس؛ خارجی و پرانرژی و روسی را می پسندد از فیلم های هم بیشتر عاشق دیدن فیلمهای طنز اونم از نوع ایرانی اش است،عکاسی را هم خیلی دوست دارم بعضی وقت ها کلیپ می سازم، کتاب هم می خوانم

علت ازدواج نکردن احسان حدادی
با مربی که صحبت می کنم، همیشه به من می گوید باید زن بگیری اما من به او می گویم اگر زن بگیرم، نمی توانم آنطور که می‌خواهم ورزش کنم.

او به من توصیه می کند کتاب های مربوط به زن ها را بخوانم تا آنها را بهتر بشناسم. من شاید ده، بیست کتاب درباره اینها خواندم، اما مربی می گوید تو هیچ وقت زن ها را نمی فهمی. به نظرم برای ازدواج باید آدم روابطش و مغزش را آماده کند. بیشتر آدم ها چیزی راجع به کسی که می خواهند با او ازدواج کنند نمی دانند.

عکس خواهری وی به اشتباه بعنوان همسرش در برخی سایت ها درج شده است، احسان حدادی مجرد و هنوز ازدواج نکرده است.

مهارت احسان حدادی در آشپزی
به این خاطر که از دوران نوجوانی در اردو و تمرین به سرمی‌بردم و از طرفی به غذا خوردن هم علاقه داشتم آشپزی را یاد گرفتم. ضمنا پدرم در دستگاه امام حسین (ع) در محله افسریه توفیق آشپزی برای عزاداران را داشت و من هم کنارش در حالی که ته چین می‌خوردم، آشپزی هم یاد گرفتم. آش رشته من هم زبانزد خاص و عام است.

معافیت احسان حدادی از سربازی
با قانونی که رهبر معظم انقلاب گذاشتند و ما را از سربازی معاف کردند بهترین پاداشم را گرفتم.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی تیم هاوارد

رکورد احسان حدادی
حدادی رکورددار فعلی پرتاب دیسک ایران و آسیا با حد نصاب ۶۹٫۳۲ متر است.

احسان حدادی اولین مدال آور المپیک دو و میدانی
احسان حدادیدر المپیک ۲۰۰۸ لندن با پرتاب اول خود به میزان ۶۸٫۱۹ توانست به مدال نقره دست پیدا کند. این مدال نخستین مدال تاریخ دو و میدانی تاریخ المپیک برای ایران بود شد.

افتخارات ورزشی احسان حدادی

بازی‌های المپیک

نقره بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۱۲ دو و میدانی در بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۱۲ – پرتاب دیسک مردان

مسابقات جهانی دو و میدانی

برنز مسابقات جهانی دو و میدانی ۲۰۱۱ پرتاب دیسک

بازی‌های آسیایی

طلا بازی‌های آسیایی ۲۰۰۶ پرتاب دیسک
طلا بازی‌های آسیایی ۲۰۱۰ پرتاب دیسک
طلا بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ پرتاب دیسک

Asian Championships

طلا ۲۰۰۵ Incheon پرتاب دیسک
طلا ۲۰۰۷ Amman پرتاب دیسک
طلا ۲۰۰۹ Guangzhou پرتاب دیسک
طلا ۲۰۱۱ Kobe پرتاب دیسک

West Asian Games

طلا ۲۰۰۵ Doha پرتاب دیسک

جام قاره‌ای دو و میدانی

نقره ۲۰۰۶ Athens پرتاب دیسک
برنز ۲۰۱۰ Split پرتاب دیسک

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی احسان حدادی
Rate this post
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه