بیوگرافی مدس میکلسن

4 سال پیش
4.4/5 - (20 امتیاز)

بیوگرافی مدس میکلسن به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

 مدس مایکسن یکی از موفق ترین های صعنت بازیگر تا اوایل سال ۱۹۹۰ میباشد. مدس در استربو ، کوپنهاگ از بنتی کریسشن ( پستار) و هنینگ مایکسون بانکدار بدنیا آمد.

زندگینامه مدس میکلسن

بیوگرافی مدس میکلسن

فعالیت هنری

برای مدتی به عنوان فروشنده ی دوره گر بود تا آنکه توانست در سال ۱۹۹۶ در ” Pusher” موفق شود. او کم کم به یکی از بزرگترین بازیگران دانمارک تبدیل شد. موفقیت او در کشور مادریش شامل “Flickering Lights” ، ” Shake It” و ” Unit 1″ بود. با وجود این موفقیتها مدس توانست در کشور های دیگر نیز موفقیت های زیادی بدست آورد مانند ” I Am Dina” ، ” Torremolinos 73″ (کمدی اسپانیایی) و ” King Arthur” (فیلمی آمریکایی).

از فیلم‌های معروف او می‌توان به بازی در فیلم کازینو رویال(جیمز باند) ُ سه تفنگدار و سریال هنیبال در نقش هانیبال لکتر (۲۰۱۳–۲۰۱۵) اشاره کرد.

همانطور که تام هاردی اغلب چهره خود را در فیلم هایش زیر ماسک پنهان می کند، هنرمندان گریم دائما با چشم Mads Mikkelsen می دهند. این روند برای چندین سال ادامه داشته و به نظر می رسد که مدت ها طول بکشد.

مدس میکلسن نخستین بار در سینما حضور یافته و سال ۱۳۷۵ در ۳۱ سالگی در فیلم Pusher به کارگردانی نیکولاس ویندینگ رفن بازی کرده است. گرچه موفقیت این اثر نسبت به آثار شاخص بعدیش مانند فیلم دکتر استرینج، بیشتر نبود اما تجربه خوبی برای مدس میکلسن محسوب می‌شود و همکاری با هنرمندانی همچون Kim Bodnia، Zlatko Buric، Laura Drasbæk و Slavko Labovic را تجربه کرد.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی ماندانا کریمی
سینما و تلویزیون

مدس میکلسن در سال ۱۳۹۵ دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در آثار مهمی بازی کرده است. او در این سال با بازی در ۲ فیلم مهم سینما خود را به مردم معرفی کرد. آثار مهم مدس میکلسن در این سال، بازیگری در فیلم روگ وان: داستانی از جنگ ستارگان به کارگردانی Gareth Edwards و فیلم دکتر استرینج به کارگردانی اسکات دریکسون محسوب می‌شود.

شاید یکی از مهم‌ترین بخش‌های بیوگرافی مدس میکلسن بازی در فیلم دکتر استرینج بوده است. مدس میکلسن سال ۱۳۹۵ در ۵۱ سالگی در فیلم دکتر استرینج نقش مهمی بازی کرده است که توانست با مهارت خود، آن نقش و همچنین خودش را میان مخاطبان سینما مطرح کند. او در این فیلم با اسکات دریکسون همکاری داشته است. مدس میکلسن توانست با بازی در فیلم دکتر استرینج تجربه بازیگری موفقی برای خود رقم بزند و همکاری در کنار بازیگرانی نظیر ریچل مک آدامز، بندیکت کامبربچ، بندیکت ونگ و تیلدا سوئینتن بر تجارب او افزود.

مدس میکلسن علاوه‌بر فیلم دکتر استرینج، سال ۱۳۹۲ در ۴۸ سالگی در سریال هانیبال نیز بازی کرده است. مدس میکلسن این‌بار با یعنی کارگردان سریال هانیبال و هنرمندانی چون Hugh Dancy، Caroline Dhavernas، لارنس فیشبرن و Scott Thompson همکاری داشت.

در این سال‌ها مدس میکلسن با هنرمندان بسیاری تجربه‌ی کار داشته است اما جالب است بدانید که در میان بازیگران نیکولای لی کاس با ۵ مرتبه، Ole Thestrup با ۳ مرتبه، تیل شوایگر با ۳ مرتبه، Nicolas Bro با ۳ مرتبه و Zlatko Buric با ۳ مرتبه بیشترین همکاری را با مدس میکلسن داشته‌اند.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی پیتر برگ

نام کامل
Mads Dittman Mikkelsen
تاریخ تولد
November 22, 1965
سن
۵۴ سال
حرفه
بازیگر
جوایز
۲۴ wins & 32 nominations

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی مدس میکلسن
4.4/5 - (20 امتیاز)
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه