بیوگرافی ‏جایمن هانسو‏

4 سال پیش
بیوگرافی ‏جایمن هانسو‏
Rate this post

بیوگرافی ‏جایمن هانسو‏ به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

 جایمن هانسو بازیگری که بخاطر نقش هایی مانند ” Amistad and In America” شهرت یافته است.

زندگینامه جایمن هانسو‏

بیوگرافی ‏جایمن هانسو‏

فعالیت هنری

بازیگر رقاص و مدل جایمن در ۲۴ آپریل ۱۹۶۴ در بنین ، غرب آفریقا متولد شد. بعد از زندگی در خیابان های پاریس با برادرش ، یک عکاس فشن او را کشف کرد و به عنوان مدل استخدامش کرد. کمی بعد ، در چند موزیک ویدئو و برنامه های تلویزیون مانند بورلی هیلز ، ۹۰۲۱۰ ، ای آر و الیاس ایفای نقش کرد.

جایمن اولین فیلم را با اسم ” Without You I’m Nothing” بازی کرد. حرفه اش را با پا گذاشتن در تیم بازیگران فیلم ” Amistad” در نقش ” Cinque” (یک رهبر کشتی برده ها) اثر استیون اسپیلبرگ در گسترده تر کرد. جایمن در سال ۲۰۰۰ با بازی در ” Gladiator” و بازی ” America” در سال ۲۰۰۴ خودش را به اثبات رساند و جایزه ی اسکار را اذعان خود کرد. در سال ۲۰۰۶ ” Blood Diamond” در نقش پدری بود که پسرش را در جنگ داخلی گم کرده بود. این بازی برایش جایزه های زیادی به ارمغان آورد.

جایمن هانسو نخستین بار در سینما حضور یافته و سال ۱۳۷۳ در ۳۰ سالگی در فیلم دروازه ستارگان به کارگردانی رولند امریش بازی کرده است. گرچه موفقیت این اثر نسبت به آثار شاخص بعدیش مانند فیلم گلادیاتور، بیشتر نبود اما تجربه خوبی برای جایمن هانسو محسوب می‌شود و همکاری با هنرمندانی همچون کرت راسل، جیمز اسپیدر، Jaye Davidson و Viveca Lindfors را تجربه کرد.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی پروانه سپانلو
سینما و تلویزیون

جایمن هانسو در سال ۱۳۷۹ دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در اثر مهمی بازی کرده است. اثر مهم جایمن هانسو در این سال، بازیگری در فیلم گلادیاتور به کارگردانی ریدلی اسکات محسوب می‌شود.

شاید یکی از مهم‌ترین بخش‌های بیوگرافی جایمن هانسو بازی در فیلم گلادیاتور بوده است. جایمن هانسو سال ۱۳۷۹ در ۳۶ سالگی در فیلم گلادیاتور نقش مهمی بازی کرده است که توانست با مهارت خود، آن نقش و همچنین خودش را میان مخاطبان سینما مطرح کند. او در این فیلم با ریدلی اسکات همکاری داشته است. جایمن هانسو توانست با بازی در فیلم گلادیاتور تجربه بازیگری موفقی برای خود رقم بزند و همکاری در کنار بازیگرانی نظیر راسل کرو، خوآکین فونیکس، کانی نیلسن و Oliver Reed بر تجارب او افزود.

جایمن هانسو علاوه‌بر فیلم گلادیاتور، سال ۱۳۹۴ در ۵۱ سالگی در سریال ویوارد پینز نیز بازی کرده است. جایمن هانسو این‌بار با یعنی کارگردان سریال ویوارد پینز و هنرمندانی چون Hope Davis، Shannyn Sossamon، سیوبان فالون هوگان و توبی جونز همکاری داشت.

در این سال‌ها جایمن هانسو با هنرمندان بسیاری تجربه‌ی کار داشته است اما جالب است بدانید که در میان بازیگران ریچل وایس با ۲ مرتبه، Brendan Fehr با ۲ مرتبه، جرارد باتلر با ۲ مرتبه، توماس آرانا با ۲ مرتبه و Derek Luke با ۲ مرتبه بیشترین همکاری را با جایمن هانسو داشته‌اند.

نام کامل
Djimon Gaston Hounsou
تاریخ تولد
April 24, 1964
سن
۵۵ سال
حرفه
بازیگر
جوایز
Nominated for 2 Oscars
Another 16 wins & 18 nominations

مطلب مرتبط:  بيوگرافی مرجانه گلچین
عکس های اینستاگرامی بیوگرافی ‏جایمن هانسو‏
Rate this post
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه