بیوگرافی روت نگا

5 سال پیش
بیوگرافی روت نگا
Rate this post

بیوگرافی روت نگا به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

 نگا در ۱۹۸۲ در اتوپیا بدنیا آمد و در آنجا تا ۴ سالگی ماند. او تک فرزند است اما از سمت مادرش خانواده ی بزرگی دارد. وقتی فقط ۷ سال داشت پدرش در سانحه ی رانندگی جان باخت. او تا سال ۲۰۰۶ در لندن می زیست.

زندگینامه روت نگا

بیوگرافی روت نگا

فعالیت هنری

نگا در “Samuel Beckett Centre ” در کالج ترنتی ، دوبلین در رشته ی بازیگری فارغ التحصیل شد.

حرفه

نگا اولین نقش خود را در فیلم ایرلندی “Capital Letters ” (2004) بازی کرد ، در نقش “Taiwo” بازی میکرد. او نقش اصلی مری را در “Isolation” در همان سال بازی کرد. با توجه به این ، بیشتر کار نگا در تئاتر بوده است.
بعد از دیدن بازی نگا ، کارگردان “Neil Jordan” فیلم نامه را به “Breakfast on Pluto” تغییر داد پس نگا میتوانست در این فیلم حضور یابد. نگا هم چنین در “Colour Me Kubrick ” (2005) در کنار جان مالکویچ نیز بازی کرده است و در فیلم های کوتاه “The Four Horsemen” ، “۳-Minute 4-Play ” و “Stars” نیز به بازی پرداخته است.

در تلویزیون نگا در “Doctors” ، “Criminal Justice” و سریال ایرلندی “Love Is the Drug” به بازی پرداخته است.
نگا نقش اصلی دوریس در سریال شبکه ی BBC به نام ” Personal Affairs” را بازی کرده است. هم چنین نقش روز را در اولین قسمت از دو سریال “Love/Hate” برعهده داشته است. نگا هم چنین به عنوان “Shirley Bassey” در تولید شبکه ی BBC در سال ۲۰۱۱ حضور داشته و بخاطر عملکردش جایزه ی “IFTA Award” را بخاطر بهترین نقش زن بدست آورده است.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی مهسا علافر
بازی رایانه ای

نگا صدا گذاری در بازی رایانه ای “Dark Souls II” ( نقش شانالوت) که امرلاد هرالد هم شناخته میشود برعهده داشته است. شانالوت نقش کلیدی در این بازی برعهده دارد.
سال ۲۰۱۳ ، خبرهایی از اینکه نگا برای بازی نقش رینا در سریال “Agents of S.H.I.E.L.D” انتخاب شده است پخش شد. او در ۱۳ قسمت از این برنامه حضور یافت. در سال ۲۰۱۳ ، نگا در “۱۲ Years a Slave” ( برنده ی اسکار) بازی کرد. در مارس ۲۰۱۵ ، نگا به عنوان بازیگر در تیم بازیگران سریال فانتزی “Preacher” انتخاب شد و هم چنین برای بازی در نقش تریا در “Warcraft” نیز انتخاب شده است.

نگا در “Loving” که در سال ۲۰۱۶ در جشنواره ی فیلم کن بود ، بازی کرده است. این فیلم براساس داستان واقعی زن و شوهری بود که یکی از آنها سیاه پوست و دیگری سفید پوست بود ساخته شده است و توجه زیادی بخاطر بازی نگا در این فیلم به او جلب شد.

زندگی شخصی

نگا با دومنیک کوپر که ساکن لندن میباشد ملاقات میکرده است.

تاریخ تولد
June 09, 1982
سن
۳۷ سال
حرفه
بازیگر
جوایز
۲ wins & 9 nominations

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی روت نگا
Rate this post
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه