بیوگرافی پیتر اوستینوف

4 سال پیش
بیوگرافی پیتر اوستینوف
Rate this post

بیوگرافی پیتر اوستینوف به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

 پیتر اوستینوف (به انگلیسی: Peter Ustinov) (زادهٔ ۱۶ آوریل ۱۹۲۱ – درگذشتهٔ ۲۸ مارس ۲۰۰۴) هنرپیشه، پدیدآور، کارگردان، و نویسنده اهل انگلستان بود. او بین سال‌های ۱۹۴۰ تا ۲۰۰۴ میلادی فعالیت می‌کرد.

زندگینامه پیتر اوستینوف

بیوگرافی پیتر اوستینوف

فعالیت هنری

اوستینوف در ۱۶ آوریل ۱۹۲۱ در لندن به دنیا آمد. پدر وی یک افسر فراری ارتش روسیه تزاری بود که پس از وقوع انقلاب کمونیستی اکتبر در سال ۱۹۱۷ به همراه همسرش به انگلستان مهاجرت کرده بود. اوستینوف علاوه به انگلیسی و و روسی به زبان‌های فرانسه آلمانی و اسپانیایی نیز احاطه داشت

شمار فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی که اوستینوف در طول حدود شصت سال دوران فعالیت هنری خود در آن‌ها حضور یافته حدود ۸۷ مورد است. وی ۱۶ فیلمنامه نوشت، هشت فیلم را کارگردانی کرد، تهیه‌کنندگی پنج فیلم را برعهده داشت و ۳۵ فیلم و برنامه مستند را نیز اجرا کرد.

وی در سال ۱۹۹۰ به دریافت لقب شوالیه از ملکه الیزبت دوم نایل آمده‌است. یکی از فعالیت‌های عمده سال‌های آخر عمر اوستینوف اشتغال وی به عنوان سفیر صلح سازمان ملل متحد بود. پطرس غالی دبیرکل وقت سازمان ملل از وی به عنوان از جمله مهم‌ترین سفیران افتخاری سازمان ملل یاد کرده که تجربه و مهارت‌های هنری خود را در زمینه تأثیرگذاری مثبت در مسائل انسانی جهانی به کار گرفت.

وی در فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی مشهوری چون «اسپارتاکوس»، «مرگ در رود نیل»، «روغن لورنزو»، «دور دنیا در هشتاد روز»، «ملاقات با مرگ»، «جستجو برای بابانوئل»، «آشانتی»، «دزد بغداد»، «عیسای ناصری»، «توپکاپی» و «بیلی باد» ایفای نقش کرده‌است.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی کیت بلانشت

سر پیتر اوستینوف در سن ۸۲ سالگی در سوئیس درگذشت.

گزیده فیلمشناسی

رابین‌هود
اسپارتاکوس
عزب
کو وادیس
روغن لورنزو
سینوهه
لوتر
ما فرشته نیستیم

جوایز و افتخارات

وی، دو بار در سال‌های ۱۹۶۱ برای فیلم اسپارتاکوس و ۱۹۶۵ برای فیلم توپکاپی جایزه اسکار گرفت و دو بار دیگر نیز در سال‌های ۱۹۵۱ تا ۱۹۶۸ نامزد دریافت این جایزه بود.

او برندهٔ جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد.

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی پیتر اوستینوف
Rate this post
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه