بیوگرافی حسن رحیمی

6 سال پیش
بیوگرافی حسن رحیمی
Rate this post

بیوگرافی حسن رحیمی به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی
حسن رحیمی کشتی گیر وزن ۵۷ کیلوگرم تیم کشتی آزاد است که در المپیک ریو موفق به کسب مدال برنز شد. با زندگی شخصی و بیوگرافی حسن رحیمی آشنا شوید.

زندگینامه حسن رحیمی

بیوگرافی حسن رحیمی

شروع فعالیت ورزشی

حسن رحیمی ورزش کشتی را از ۱۱سالگی آغاز کرد و باپشتکار فراوان توانست در مدت کوتاهی توانایی‌های خود در این عرصه را به اثبات برساند. وی با غلبه بر حریفان خود از جمله عباس دباغی پیراهن تیم ملی را به تن کرد. فنی که او در آن مهارت دارد گرفتن مچ پا است و در مسابقات مختلف حریفان خود را با این فن آزار داده است. در سال ۲۰۰۹ موفق شد مدال برنز قهرمانی کشتی آسیا را کسب کند، او همچنین توانست در مسابقات قهرمانی کشتی جهان ۲۰۱۱ مدال برنز را از آن خود کند. در سال ۲۰۱۲ او توانست مدال طلا قهرمانی کشتی آسیا را کسب کند اما در المپیک ۲۰۱۲ توسط آمیت کومار از دور رقابت ها حذف شد.

حسن رحیمی در المپیک ریو ۲۰۱۶
حسن رحیمی کشتی‌گیر وزن ۵۷ کیلوگرم تیم ملی در نخستین مسابقه خود با پنج فیتیله پیچ پیاپی برابر مناتس کایان از ارمنستان به برتری رسید و در یک دقیقه و ۳۰ ثانیه به امتیاز عالی رسید و با نتیجه ۱۱ بر صفر به مرحله بعد راه یافت. رحیمی دومین بازی خود را با درخشش خیره کننده و نتیجه ۶ بر یک برابر مکرر لبدوف حریف روسی پشت سر گذاشت اما پس از آن در عین ناباوری در نیمه نهایی مقابل حریف ژاپنی شکست خورد تا کاروان ایران از طلایی دیگر محروم شود. کشتی‌گیر دلاور و جسور تهرانی تیم ایران لحظاتی پس از شروع تایم دوم با زیرگیری زیبا ۲ امتیاز دیگر به دست آورد و ثانیه‌هایی بعد حریف خود را ضربه فنی کرد و توانست ۵۶ ثانیه به پایان به برتری برسد و به مدال برنز برسد. نکته غم انگیز اشک رحیمی بعد از این کشتی عالی بود؛ مسلما لیاقت این کشتی‌گیر بیش از برنز بود، کسی که شاید انتظار نداشت کشتی‌گیر گمنام ژاپن مقابل او اینطور ظاهر شود و شکستش دهد.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی زوونیمیر بوبان

حسن رحیمی در جایگاه دوم رنکینگ جهانی
اسامی آزادکاران برتر جهان در ماه می میلادی سال ۲۰۱۶ اعلام شد که حسن

رحیمی کشتی گیر نامی کشورمان در جایگاه دوم قرار دارد. افتخارات حسن

رحیمی در مسابقات جهانی و آسیایی قابل توجه می باشند. البته حسن

رحیمی در بازی های آسیایی ۲۰۱۴ نتوانست مدالی کسب کند. ولی به همراه

تیم بیمه رازی شهدای جویبار قهرمان نخستین دوره رقابت های لیگ جهانی کشتی آزاد شد.

زندگی شخصی حسن رحیمی

برادر بزرگ‌ ترش کشتی گیر بوده است و دلیل اصلی پیوست او نیز

به کشتی همین است اما مبارزه کردن را خودش نیز دوس دارد و

با پشتکار فراوان به قهرمانی های پی در پی رسیده است. کودکی

خود را در منطقه ۱۸ یا همان یافت آباد سپری کرده است. اولین

مربی او آقای رضاجان و پس از نقل مکان به جاده ساوه زیر نظر آقای رسول دهقان نژاد به کشتی خود ادامه می دهد. در حال حاضر هم آقای دهقان نژاد هنوز مربی وی می باشد به گفته خودش ” از بچگی تا الان دو مربی داشته‌ ام ” الگوی ورزشی او علیرضا دبیر است و همیشه دوست داشته است مانند اوکشتی بگیرد. حسن رحیمی به تحصیلات خود نیز اهمیت داده است. او دانشجوی رشته تربیت بدنی در مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی (ره) شهرری است.

اهدای مدال به بارگاه ملکوتی امام رضا
حسن رحیمی به همراه حسن یزدانی، با توجه به قول و قراری که قبل از اعزام به برزیل این دو ورزشکار داشتند، مدال‌ های خود را به آستان مقدس رضوی تقدیم کردند تا خادم الرضا شوند. پس از ورود به کشور، مدال طلای یزدانی و حسن رحیمی در اختیار خدمتگزاران به حرم امام رضا (ع) قرار می‌گیرد.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی مارکو فان باستن
عکس های اینستاگرامی بیوگرافی حسن رحیمی
Rate this post
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه