بیوگرافی وس اندرسن

4 سال پیش
بیوگرافی وس اندرسن
Rate this post

بیوگرافی وس اندرسن به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

 وس اندرسن بازیگر، تهیه کننده، فیلمنامه‌نویس و کارگردان آمریکایی است که در سال ۲۰۱۴ برای فیلم کمدی “هتل بزرگ بوداپست” نامزدی اسکار را کسب کرده است. او فعالیت خود در حوزه فیلم وسینما را در اوایل دهه ۹۰ میلادی به همراه همکلاسی خود در دانشگاه تگزاس، بازیگر و نویسنده اوون ویلسون، آغاز کرد.

زندگینامه وس اندرسن

بیوگرافی وس اندرسن

فعالیت هنری

پس از دانشگاه این دو توانستند با همکاری مشترک در نویسندگی، و کارگردانی اندرسن فیلم کمدی “موشک شیشه‌ای” (در ابتدا بصورت فیلم کوتاه در سال ۱۹۹۴ و سپس در سال ۱۹۹۶ بصورت فیلم بلند)، که یک فیلم با مخاطبان محدود اما مشتاق بود را بسازند. سپس اندرسن و اوون با ساخت فیلم‌های “راشمور(۱۹۹۸، یا عجول)” و ” خانوادهٔ اشرافی تننبام (۲۰۰۱، نامزد جایزه اسکار در رشته بهترین فیلمنامه غیر اقتباسی)” توانستند توجه مخاطبان بیشتری را بسوی خود جلب نمایند. اندرسن خود را به عنوان یک فیلمساز دارای سبک متمایز با دیگران مطرح کرد و توانست نظر مثبت و قدردانی‌های اغلب منتقدین سینمایی را جلب کند.

فیلم های او معمولا حماسی و مجلل نیستند، او ایجاد شخصیت و داستان سرایی فیلم های خود را با استفاده از طنزهای زیرکانه و موثر انجام می دهد و به این ترتیب همواره با کارگردان وودی آلن مقایسه شده است. او پس از کارگردانی سه فیلم نخست خود و فاصله گرفتن از اوون ویلسون، با یکی دیگر از دوستانش بنام نوا بامباک، شروع به همکاری کرد. او در نوشتن فیلمنامه فیلم‌های انیمیشن”آقای فاکس شگفت‌انگیز(۲۰۰۹) “و کمدی “زندگی دریایی در کنار استیو زسیو(۲۰۰۴)” به کارگردانی اندرسون مشارکت داشت. از دیگر فیلم های او در مقام کارگردانی می توان به فیلم‌های “دارجلینگ با مسئولیت محدود(۲۰۰۷)”، “قلمرو طلوع ماه (۲۰۱۲)” و فیلم کوتاه “هتل شوالیه (۲۰۰۷)” اشاره کرد. او همچنین تهیه کننده فیلم “ماهی مرکب و نهنگ” بوده است.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی ﻓﺮﻫﺎﺩ ﺑﺮﻧﺠﺎﻥ
زندگی شخصی

کارگردان وس اندرسن در ۱ می سال۱۹۶۹ در هوستون، تگزاس بدنیا آمد. پدرش صاحب یک شرکت تبلیغاتی و بازاریابی و مادرش یک باستان‌شناس بود. پدر و مادر اندرسن زمانی که او هشت ساله بود، طلاق گرفتند و وی با دو برادرش اریک و مل بزرگ شد. در این زمان او بدلیل مشکلات خانوادگی، در مدرسه بدرفتاری و مشکل آفرینی می کرد. اما پس از مدتی او به جای صرف انرژی برای شیطنت در مدرسه، به کارهای هنری روی آورد.

در اوایل او به کارگردانی فیلم‌هایی با بازی خود و برادرش و فیلمبرداری با دوربین سوپر ۸ میلیمتر پرداخت. سپس با حضور در مدرسه سنت جان در هوستون، به خاطر تولید نمایشنامه‌های بلند و پیچیده معروف شد. پس از فراغت از مدرسه سنت جان در اواخر دهه ۸۰ میلادی وس اندرسن با حضور در دانشگاه تگزاس با اوون ویلسون آشنا و کارهای حرفه‌ای او آغاز شد.

تاریخ تولد:

۱ مهٔ ۱۹۶۹ (سن ۵۰ سال)، هیوستون، تگزاس، آمریکا
فرزندان:

۱
شریک:

Juman Malouf (۲۰۱۰–)
کتاب‌ها:

The Society of the Crossed Keys
جوایز:

خرس نقره‌ای برای بهترین کارگردان

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی وس اندرسن
Rate this post
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه