بیوگرافی بنت میلر

4 سال پیش
Rate this post

بیوگرافی بنت میلر به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

 بنت میلر در شهر نیویورک در ۳۰ دسامبر ۱۹۶۶ به دنیا آمد. او در مدرسه فیلم دانشگاه نیویورک مشغول به تحصیل شد و کمپانی تئاتری با همکاری فیلیپ سیمور هافمن و استیون اسکاب بنا نهاد ولی به خاطر حضور در صنعت فیلم از آنجا ترک تحصیل نمود، و به عنوان دستیار کارگردان و کارگردان فیلم هایی برای جمع آوری کمک های خیرخواهانه کار خود را ادامه داد.

زندگینامه بنت میلر

بیوگرافی بنت میلر

فعالیت هنری

با اینکه اولین فیلم او موفق بود اما در دومین کارش کاپوتی (۲۰۰۵) که یک زندگی نامه قوی بود به شهرت جهانی رسید. این فیلم جوایز و افتخارات زیادی را برای میلر به ارمغان داشت و او را یک شبه در هالیوود مشهور کرد. دو فیلم بعدی او، مانیبال (۲۰۱۱) و فاکسکچر (۲۰۱۴) باعث شد میلر کاندید جایزه اسکار بهترین کارگردانی شود.

میلر اولین فیلم خود را که مستندی بنامی گشت زنی (۱۹۹۸) بود را با الهام از گذشته خود و برادرش ساخت. این فیلم جایزه امی، جایزه تماشاگران و جایزه ویژه هیات داوران در جشنواره فیلم نیوپورت، و دو جایزه در جشنواره بزرگ فیلم برلین بدست آورد. بعد از این موفقیت میلر ار خود را به عنوان کارگردان فیلم های تبلیغاتی ادامه داد و در حین این کار به دنبال جستجو برای پروژه بعدی خود بود. پروژه بعدی او کاپوتی (۲۰۰۵)،که توسط دوست قدیمی او دن فاترمن که بازیگر نیز بود نوشته شده بود، نام داشت. واقعی بودن و پیچیدگی های روانشناسی و فراستی ترومن کاپوتی باعث شد این فیلم مورد تحسین علاقمندان به سینما و منتقدان قرار گیرد و موجی از تمجید را برای میلر به ارمغان داشته باشد.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی فریدون بیگدلی
نامزد اسکار

کاپوتی نامزد اسکار بهترین کارگردانی، فیلم سینمایی، بهترین فیلمنامه اقتباسی و بهترین بازیگر نقش مکمل زن (کاترین کینر) و فیلیپ سیمور هافمن به خاطر نقش آفرینی ترومن کاپوتی برنده اسکار و گلدن گلوب شد. درسومین فیلم بلندش مانیبال (۲۰۱۱) با بازی براد پیت به بررسی دنیای پشت پرده بیسبال پرداخت و این فیلم باعث شد تا میلر جایزه بهترین کارگردانی را ازفستیوال فیلم هالیوود به خانه ببرد. سه سال بعد میلر فیلم بحث انگیز خودش بنام فاکسکچر (۲۰۱۴) را ساخت. این فیلم متمرکز بر زندگی جان دوپونت از خانواده دوپونت ثروتمند (با بازی استیو کارل) و ارتباط عجیب و غریب آن با مارک و دیو شولتز (با بازی مارک روفالو)، مدال آور کشتی در المپیک، می باشد.

در مجموع، گذشته از افتخاراتی که میلر برای خود کسب کرده است، کارگردان ۶ بازیگر بوده که نامزد دریافت اسکار شده اند: فیلیپ سیمور هافمن، کاترین کینر، براد پیت، استیو کارل، مارک روفالو و جونا هیل.

تاریخ تولد: ۳۰ دسامبر ۱۹۶۶ (سن ۵۳ سال)، نیویورک، ایالت نیویورک، آمریکا
جوایز: جایزهٔ بهترین کارگردان جشنوارهٔ فیلم کن
نامزد دریافت جایزه: نخل طلا، جایزهٔ اسکار بهترین کارگردانی
آموزش: Mamaroneck High School، دانشگاه نیویورک

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی بنت میلر
Rate this post
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه