بیوگرافی شرلی بوت

4 سال پیش
بیوگرافی شرلی بوت
Rate this post

بیوگرافی شرلی بوت به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی
شارلی بوس ( متولد ۳۰ آگوست ، ۱۸۹۸) او در نیویورک بدنیا آمد. فقط یک خواهر جوانتر دارد که متولد سال ۱۹۱۴ میباشد. کودکی خود را شارلی در بروکلین گذراند.

زندگینامه شرلی بوت

بیوگرافی شرلی بوت

فعالیت هنری

وقتی ۷ ساله بود ، خانواده اش به فیلادلفیا سفر کردند ، علاقه ی او به بازیگری از آنجا شروع شد. وقتی یک نوجوان بود. اولین بار در “Mother Carey’s Chickens” بروی صحنه ی تئاتر حضور یافت . برخلاف خواسته ی خانواده اش مدرسه را رها کرد و کلن به کار بازیگری پرداخت.

حرفه

وقتی نوجوان بود بازیگری را در شرکت استاک شروع کرد. در ابتدا به بازی در تئاتر مشغول بود برای شرکت شارپ نیز کار میکرد. اولین حضورش در برادوی در “Hell’s Bells” بود ، در سال ۱۹۲۵ ، بعدن نیز در نقش اصلی در کمدی “Three Men on a Horse” حضور یافت. این برنامه از سال ۱۹۳۵ تا ۱۹۳۷ پخش میشد. از ۱۹۳۰ تا ۱۹۴۰ ، شهرتش را بازی در درام بدست آورد ، با بازی در “The Philadelphia Story (1939)” در کنار Katharine Hepburn بعدن نیز در “My Sister Eileen” و Tomorrow the World (1943).[8] حضور یافت.

در سریال معروف رادیویی نیز “Duffy’s Tavern” حضور داشته است. این برنامه در شبکه CBS رادیو در بین سال های ۱۹۴۱ تا ۱۹۴۲ پخش میشد. برنامه بعدی که در آن حضور داشته “Blue” میباشد. همسرش “, Ed Gardner” نیز نویسنده و خالق نقش های او بوده است(بعدن از یکدیگر جداشدند). نقش ناموفقی که در آن به بازی پرداخته است “Our Miss Brooksin 1948” میباشد.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی ژائو لی‌یینگ

یکی از کارهایی که باعث شد شارلی به یک ستاره بدل شود “Eve Arden” بود که باعث شد او در رادیو و تلویزیون مشهور شود.
بخاطر این نقش او اولین تونی اوارد خود را بدست آورد. بعدن نیز در درام “Goodbye, My Fancy (1948)” حضور داشت. در سال ۱۹۵۰ ، او در نقش “Lola Delaney” در “Come Back, Little Sheba ” بازی کرد. نقش اصلی او سیدنی بلکمر ، توانست جایزه ی تونی اوارد بهترین بازیگر ( هم چنین همسرش) بدست آورد.

سایر موفقیت های بیوگرافی شرلی بوت

موفقیتش در “Come Back, Little Sheba ” باعث شد که خیلی سریع او در فیلم “A Tree Grows in Brooklyn (1951)” بتواند بازی کند. بعد از این بازی ها توانست که به هالیوود راه یابد و در سال ۱۹۵۲ در فیلم “version” در کنار “Burt Lancaster” بازی کند. بازی در این فیلم برایش تقریبن پایانی بود در حضورش در فیلم ها. راهی نیویورک شد و در “The Time of the Cuckoo (1952)” (برادوی) حضور یافت.

اسکار بیوگرافی شرلی بوت

در سال ۱۹۵۳ ، آکادمی اوارد بهترین بازیگر زن را بدست آورد. شارلی توانسته بخاطر عملکری که تابحال داشته اسکار را نیز بدست آورد. به علاوه ، جایزه در جشنواره ی کانس فیلم و هم چنین سرکل اوارد و تونی اوارد ، از جمله جایزه هایی میباشد که او بدست آورده است.

وقتی شارلی ۵۴ ساله بود ، اولین فیلم خود را ساخت ، گرچه با گذشت این همه سال سن و سالش زیاد پیدا نبود. البته سن او را کسی نمیدانست تا وقتی که یکی از نزدیک ترین همکارانش زمان تولدش را فهمید. البته زمانی ، سال تولد او را اعلام کردند که دیگر او در قید حیات نبود. دومین فیلمی که در آن به بازی پرداخت “About Mrs” بود. این فیلم در سال ۱۹۵۴ پخش شد و بازتاب خوبی داشت ، ولی از سوی مخاطبان نه. در سال ۱۹۵۳ ، شارلی در نقش خودش در کمدی “Main Street to Broadway.” بازی کرد. چند سال بعد را او در بین کالیفرنیا ونیویورک میگذراند. او موفقیت های خود را در “By the Beautiful Sea (1954)”(فیلمی درباره ی موسیقی) و “Desk Set(1955)” حفظ کرد.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی سوزان روشن

در سال ۱۹۵۷ ، بوس بخاطر حضور در تئاتر شیکاگو توانست جایزه ی سارا سیدونز را ببرد. در سال ۱۹۵۹ ، شارلی به تئاتر برگشت و در “Juno” حضور یافت. در سال ۱۹۶۱ ، با شارلی درباره ی بازی در “Pocketful of Miracles” و ورژن بروزشده ی “Lady for a Day” صحبت شد.

سایر آثار

بعد از مدتی در سال ۱۹۵۸ او بار دیگر در چند فیلم بازی کرد. در “The Matchmaker ” و “Hot Spell “. در سال ۱۹۶۱ ، در “Hazel” حضور یافت. طبق گفته ی خودش او عاشق این برنامه میباشد. در سال ۱۹۶۵ این برنامه کنسل شد. البته شبکه ی دیگری این برنامه را ادامه داد و بوس نیز در نقش خود باقی ماند. بعد از ۵ فصل هنوز برنامه در حال پخش بود. ولی بوس بخاطر بیماری دیگر کار را ادامه نداد.

بعد از اتمام این برنامه او در برنامه دیگری “CBS Playhouse” حضور یافت. در سال ۱۹۷۱ بار دیگر به شیکاگو بازگشت تا در “Harvey ” حضور یابد. در سال ۱۹۷۳ ، شارلی با حضور در سریال شبکه ABC “A Touch of Grace” به تلویزیون بازگشت. این سریال براساس سیتکام انگلیسی “For the Love of Ada” بود.

در سال ۱۹۷۴، در انیمیشن “The Year Without a Santa Claus” صداگذاری را عهده دار بود. این آخرین حضور او بود و بعد نیز خود را بازنشسته کرد.

زندگی شخصی

در سال ۱۹۲۹ شارلی با اد گاردنر ازدواج کرد. در سال ۱۹۴۲ نیز از او طلاق گرفت و بعد با ویلیام بیکر ازدواج کرد. تا زمان مرگ بیکر نیز همسر او بود. او هیچ گاه دوباره ازدواج نکرد و فرزندی نداشت.
در ۱۶ اکتبر ، ۱۹۹۲ در سن ۹۴ سالگی بخاطر بیماری از دنیا رفت.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی علیرضا عصار

فیلم‌شناسی
برگرد، شبای کوچک (۱۹۵۲)
خیابان اصلی برادوی (۱۹۵۳)
درباره خانم لزلی (۱۹۵۴)
جادوی آتشین (۱۹۵۸)
دلال ازدواج (۱۹۵۸)

تاریخ تولد:
۳۰ اوت ۱۸۹۸، بروکلین، نیویورک، ایالت نیویورک، آمریکا
تاریخ مرگ:
۱۶ اکتبر ۱۹۹۲، North Chatham, Massachusetts
محل دفن:
Mount Hebron Cemetery، مونتکلیر، نیو جرسی، آمریکا
جوایز:
جایزهٔ اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن
همسر:
ویلیام بیکر (ازدواج ۱۹۴۳–۱۹۵۱)، اد گاردنر (ازدواج ۱۹۲۹–۱۹۴۲)

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی شرلی بوت
Rate this post
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه