بیوگرافی استیو مک‌کوئین

4 سال پیش
بیوگرافی استیو مک‌کوئین
Rate this post

بیوگرافی استیو مک‌کوئین به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

 استیون ترنس مکوین در ۲۴ مارس ، ۱۹۳۰ در ایندیا بدنیا آمد. او یکی از مشهورترین بازیگران در بین دهه های ۱۹۷۰ و ۱۹۶۰ میباشد. بعضی از بیادماندنی ترین آثار او The Great Escape (1963), Bullitt(1968), The Thomas Crown Affair (1968) و The Getaway (1972) است.

زندگینامه استیو مک‌کوئین

بیوگرافی استیو مک‌کوئین

فعالیت هنری

وقتی خیلی کوچک بود پدرش او و مادرش را رها کرد. وقتی تقریبن ۱۲ ساله بود ، مادرش بار دیگر ازدواج کرد و به لس آنجلس سفر کردند ، در آنجا با گانگسترهای محلی دوست بود. دوبار به دلیل دزدی دستگیر شد. به این دلایل او به مدرسه ای خاص در چینون فرستاده شد. در آنجا قوانین را رعایت نمیکرد و دفعات زیادی هم سعی به فرار از آنجا را داشت. بعد از مدتی نیز به زندان افتاد و در آنجا بود که تغییر کرد. البته طبق گفته ی خودش یک پسر رام نشدنی بود.

مادرش در این زمان هیچ گاه به دیدارش نیامد. ولی با این حال در سال ۱۹۴۶ بود که او به مادرش در نیویورک ملحق شد. وقتی ۱۶ ساله بود ، به ساختمانی که مادرش در آنجا زندگی میکرد رفت ولی مادرش طبقه ی دیگری را به او داد و از زندگی در کنار او امتنا کرد. برای مدتی به کارهای مختلف مانند کار روی کشتی و ساختمان ها پرداخت. بعد از مدتی نیز به خانه اش در آمریکا برگشت و به کار خودش ادامه داد. در سال ۱۹۴۷ ، به نیروی نظامی آمریکا ملحق شد و راننده ی تانک شد. در سال ۱۹۵۰ از ارتش آمریکا خارج شد. در آن زمان به کارهای مختلفی میپرداخت و سریع نیز شغل عوض میکرد ولی بعد از مدتی بخواسته دوست دخترش که بازیگر بود نیز پا در عرصه ی جدیدی گذاشت.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی جودی هالیدی
حرفه بازیگری

اولین شغل حرفه ای مکوین قسمتی از محصولات تئاتر بود. بعد از ۴ شب اجازه ی کار به او را دادند. در ” A Hatful of Rain” بود که برای اولین بار در نقش اصلی حضور یافت. در سینما نیز در قسمت کوتاهی از ” Somebody Up There Likes Me (1956)” با بازی پائول نیومن ، حضور یافت.

تا سال ۱۹۵۸ او موفقیت زیادی بدست نیاورد. در فیلم علمی تخیلی ” The Blob (1958)” ، اولین بار در نقش اصلی به بازی پرداخت. بعد از این فیلم در فیلم وسترن ” Wanted—Dead or Alive ” حضور یافت. این برنامه موفقیت بزرگی برایش به ارمغان آورد. در سال ۱۹۵۹ ، در فیلم جنایی ” Never So Few ” حضور یافت. در این زمان ، علاقه اش را به راننده ی ماشین های مسابقه ای بودن نیز کشف کرد. او هم چنین یکی از طرفداران قدیمی موتور سیکلت نیز میباشد. در سال ۱۹۶۰ ، در فیلم وسترنی دیگری به نام “The Magnificent Seven” حضور یافت. در همان سال برنامه ی تلویزیونی او نیز به اتمام رسید. با شروع سال ۱۹۶۳ ، در فیلم ” The Great Escape” بازی کرد.

بعدن در فیلم های موفق دیگری نیز به بازی پرداخت ، ” The Cincinnati Kid(1965)” و ” Nevada Smith (1966)” . بخاطر بازی در ” The Sand Pebbles”(1966) توانست نامزدی آکادمی اوارد را بدست آورد. با بازی در فیلم جنایی دیگری به نام ” caper The Thomas Crown Affair “(1968) توانست موفقیت زیادی را بدست آورد.

Bullitt

در همان سال ، مک با بازی در فیلم ” Bullitt” بهترین ماشینش را بنمایش در آورد. او در نقش مامور سانفرانسیسکو در این فیلم حضور یافت. در سال ۱۹۷۱ نیز او در ” Le Mans” بازی کرد ، ولی این برنامه نیز موفقیت زیادی بدست نیاورد.
سال بعد بود که در ” Junior Bonner (1972)” حضور یافت و موفقیت بیشتری را بدست آورد در همان سال در “The Getaway” نیز حضور یافت. بخاطر بازی در این برنامه با علی مکگرا(مونث) به بازی پرداخت که بعد از مدتی نیز این رابطه باعث نزدیک شدن او و علی شد ، این دو مورد توجه زیادی در فکر مخاطبان قرار گرفتند. سال ۱۹۷۳ نیز با یکدیگر ازدواج کردند. البته استیون تا بحال با ” Neile Adams” نیز ازدواج کرده بوده است و از او دو فرزند نیز داشته است.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی نادیا بیورلین

در سال ۱۹۷۳ ، استیو در ” Papillon” و سال بعد نیز در ” The Towering Inferno ” حضور یافته بوده است. او الکلی بوده و مواد نیز مصرف میکرده است و در رابطه با همسرهایش نیز مشکلات فراوانی داشته است.
در سال ۱۹۷۸ ، او بار دیگر به سینما بازگشت و در ” An Enemy of the People ” بازی کرد. این فیلم بخاطر صحنه های عجیبش شکست خورد. بعدن نیز او به بازی در نقش های آشنایش فیلم های وسترنی ادامه داد و در ” Tom Horn (1980)” و ” The Hunter (1980).” حضور یافت. در همین سال ها بود که معلوم شد او سرطان دارد. در سال ۱۹۷۹ بود که معلوم شد در ریه ی سمت راستش یک تومر وجود دارد. در این زمان او با دوست دختر مدل خود ” Barbara Minty” ازدواج کرد.

مرگ

استیون آخرین سالهای زندگی خودش را با حضور در کلینیک مکزیکو بخاطر سرطانش گذراند. او در ۷ نوامبر ، ۱۹۸۰ ، بعد از از بین بردن چندین تومر از بدنش از دنیا رفت.

جوایز
اسکار

(۱۹۶۷) نامزد اسکار بهترین بازیگر نقش اول – فیلم: دانه‌های شن
گولدن گلوب

(۱۹۶۴) نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر فیلم درام – فیلم: عشق با غریبه مطلوب
(۱۹۶۷) نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر فیلم درام – فیلم: دانه‌های شن
(۱۹۷۰) نامزد دریافت بهترین بازیگر فیلم موزیکال / کمدی – فیلم: رودخانه‌ها
(۱۹۷۴) نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر فیلم درام – فیلم: پاپیون
فستیوال بین‌المللی فیلم مسکو

(۱۹۶۳) برنده بهترین بازیگر – فیلم: فرار بزرگ

فیلم‌شناسی
نه اینقدر کم (۱۹۵۹)
هفت دلاور (۱۹۶۰)
فرار بزرگ (۱۹۶۳)
دانه‌های شن (۱۹۶۶)
نوادااسمیت(۱۹۶۶)
بولیت (۱۹۶۸)
لو مان (۱۹۷۱)
گریز (در ایران: فرار مرگبار) (۱۹۷۲)
پاپیون (۱۹۷۳)
آسمانخراش جهنمی (۱۹۷۴)
تام هورن (۱۹۸۰)
شکارچی (۱۹۸۰)

مطلب مرتبط:  بیوگرافی سام کبودوند
عکس های اینستاگرامی بیوگرافی استیو مک‌کوئین
Rate this post
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه