بیوگرافی پیتر اوتول

1 سال پیش
بیوگرافی پیتر اوتول

بیوگرافی پیتر اوتول به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

 پیتر اوتیلی در ۲ آگوست ، ۱۹۳۲ در ایرلند متولد شد و در انگلیس نیز بزرگ شد. پدرش در آن زمان اغلب به شغل صحافی مشغول بود. خودش نیز به گی تالسی در مصاحبه اش در ” Esquire” گفته که ” وقتی پدرم به خانه می آمد ، به این کار میپرداخت ، البته کارش چیز دیگه نیز بوده است. در زمان نوجوانی ، مدرسه را رها کرد و در یک شرکت پست مشغول به کار شد. تصمیم داشت که روزنامه نگار شود. بعد از مدتی خدمت در ارتش ، پیتر توانست در آکادمی درام رویال در رشته ی هنرهای درام شهرتی برای خود دست و پا کند. در آکادمی رویال کسانی مانند ” Albert Finney” و ” Alan Bates” همکلاسی های او بودند.

زندگینامه پیتر اوتول

بیوگرافی پیتر اوتول

فعالیت هنری

پیتر در تئاتر ” Bristol Old Vic” ابتدا کار میکرد و در واقع کارش را اولین بار از تئاتر آغاز کرد. یکی از نشهایی که او در آن شهرت زیادی پیدا کرده بود نقش هملت بود. در سال ۱۹۶۰ ، پیتر اولین بار به بازی در سینما پرداخت ، او در فیلم ” The Savage Innocents” نقش کوچکی را به نمایش در آورد. بعد نیز در ” Kidnapped” و ” The Day They Robbed the Bank of England”. خیلی زود نیز برای نقش های بزرگتر انتخاب شد و در ” Lawrence of Arabia (1962)” نقش موضوعی این فیلم را بازی کرد. این فیلم یکی از فیلم های فوق العاده تحسین برانگیز شد که مدت زیادی بطول انجامید و در هفت کشور نیز ساخته شد.پیتر نیز بخاطر بازی در این برنامه آکادمی اوارد را بدست آورد.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی شیری اپلبی
بازیگر موفق

با موفقیت فیلمش ، پیتر یک بازیگر جهانی شد. دومین نامزدی اسکار را نیز بخاطر ” Becket (1964)” بدست آورد ، در نقش پادشاه هنری. در همان سال ، با بازی در ” Lord Jim” توانست رتبه اش را در بین بازیگران هالیوود ارتقا دهد. بعد نیز در فیلم کمدی ” What’s New Pussycat?” حضور یافت.

در سال ۱۹۶۸ ، پیتر در مقابل کاترین هیپبورن در ” Lion in Winter” بازی کرد. در این فیلم نیز باردیگر در نقش پادشاه هنری دوم بود. بخاطر بازی در این نقش توانست اسکار را بدست آورد. در همان سال ، در فیلم ” Goodbye, Mr. Chips” در نقش معلم بازی کرد. در سال ۱۹۷۲ نیز در ” The Ruling Class” حضور داشت. به علاوه ی بازی هایش که او را فوق العاده مشهور کرده بود ، در خوردن الکل زیاده روی میکرده است ، در حدی که باعث شد در سال ۱۹۷۵ پیتر راهی بیمارستان شود. در این زمان سن او ۴۳ سال میشد و تقریبن در شرف مرگ بود.

در این زمان به کار زیادی مشغول نبود و در چند پروژه ی ضعیف ” flop Caligula” و ” gory” حضور یافت ، این فیلم ها بعد از مدتی پخش نشدن بلاخره در سال ۱۹۸۰ اکران شدند.

تصمیم به تغییر

بعد از مدتی پیتر تصمیم گرفت که بار دیگر به اوج برگردد. در فیلمی نامزد اسکار به نام ” The Stunt Man (1980)” بازی کرد و بعد نیز در ” My Favorite Year (1982)” حضور یافت. برای دو دهه در صعنت فیلم حضور داشت ، توانست امی اوارد را بخاطر حضور در مینی سریال ” Joan of Arc” بدست آورد. در سال ۲۰۰۲ ، او اسکار را گرفت که نشان میداد یکی از بهترین بازیگران تاریخ است. در سال ۲۰۰۶ ، پیتر بخاطر بازی در “Venus” نامزد دریافت هشتمین اسکار شد. در سال ۲۰۰۸ نیز به سینما بازگشت و در ” The Tudors” در نقش پاپ پائول سوم بازی کرد.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی تونی برکستون

در سال ۲۰۱۲ ، اعلام شد که پیتر بعد از ۵۰ سال حضور در عرصه ی هنر دیگر بازنشسته شده است و خودش نیز گفت که دیگر تمایلش را برای بازیگری از دست داده است. به گفته ی خودش دیگر قلبش برای بازیگری نمی تپد و این علاقه دیگر درونش از بین رفته است.” شهرتم در هنر باعث شد که من از لحاظ عمومی و احساسی مورد حمایت مناسب بصورت تمام وقت قرار بگیرم. من در کنار مردان خوبی بودم و برایم هم احترام زیادی قائل بودند ، من ناگزیر با بازیگران زیادی همراه بودم.
بعد از مبارزه ای طولانی مدت با بیماری ، در سن ۸۱ سالگی در دسامبر ۲۰۱۳ درگذشت. در آخرین روزهای زندگیش او در بیمارستان لندن حضور داشت. رئیس جمهور ایرلند دی هیگنز درباره ی او میگوید که ایرلند و دنیا یکی از بزرگترین بازیگران خود را از دست داد.

فیلم ها

راتاتویی (۲۰۰۷)
تروآ (۲۰۰۴)
ارواح والا (۱۹۸۸)
آخرین امپراتور (۱۹۸۷)
خداحافظ آقای چیپس (۱۹۶۹)
شیر در زمستان (۱۹۶۸)
کازینو رویال (۱۹۶۷)
تازه چه خبر پوسی‌کت؟ (۱۹۶۵)
بکت (۱۹۶۴)
لورنس عربستان (۱۹۶۲)
بی‌گناهان وحشی (برف‌های خونین) (۱۹۶۰)
باشگاه بهشت (۱۹۸۶)
تودورها(مجموعه تلویزیونی)

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی پیتر اوتول
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه