بیوگرافی کیانوش رستمی

6 سال پیش
بیوگرافی کیانوش رستمی
Rate this post

بیوگرافی کیانوش رستمی به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

 کیانوش رستمی متولد ۱ مرداد ۱۳۷۰ در اسلام‌آباد غرب استان کرمانشاه، عضو تیم ملی وزنه ‌برداری ایران است.

زندگینامه کیانوش رستمی

بیوگرافی کیانوش رستمی

شروع فعالیت ورزشی

به واسطه برادرش که وزنه بردار بود با این رشته آشنا شد در همان روز اول بخاطز فیزیک بدنی اش همه باحالت تمسخر به او می‌گفتند به درد کشتی می‌خورد نه وزنه برداری، اما تشویق برادرش باعث شد او این رشته را ادامه دهد.

ورزش های مورد علاقه کیانوش رستمی
می‌گوید اوایل سررشته ای از وزنه برداری نداشتم، و قبل از آن در ژیمناستیک، واتر پلو و کاراته کار کرده بودم و در همه آنها جز بهترین‌ها بودم.

اولین مسابقه رسمی کیانوش رستمی
در مسابقات استانی کرمانشاه به همره افراد بزرگتر از خودم وزنه زدم و سوم استان شدم فکر کنم در دوضرب نزدیک به۵۰کیلوگرم زدم البته آن موقع۱۱ساله بودم.

دلخوری کیانوش رستمی از مسئولان
من وقتی از مسابقات جهانی با مدال طلا برگشتم۲۰نفر از مسئولان به خانه ما آمدند و فقط یک سکه برای من آوردند. کاش می‌ آمدند چای و شیرینی خود را می‌خوردند و می‌ رفتند.خانواده ما احترام دارد. اگر بخاطر پدر و مادرم نبود خیلی اتفاقات دیگری آنجا می‌افتاد اما پدر و مادر من مسن هستند و کوچکترین موضوعی در روحیه آنها تاثیر می‌ گذارد.

بهترین عملکرد ورزشی کیانوش رستمی

وزن :۸۵-
یک‌ ضرب :۱۷۸کیلوگرم(۲۰۱۴)
دوضرب :۲۲۰کیلوگرم(۲۰۱۶)
مجموع :۳۹۵کیلوگرم(۲۰۱۶)

افتخارات کیانوش رستمی
المپیک تابستانی

مدال نقره ۸۵ کیلوگرم لندن (۲۰۱۲)

قهرمانی جهان

مدال طلا ۸۵ کیلوگرم پاریس (۲۰۱۱)
مدال طلا ۸۵ کیلوگرم آلماتی (۲۰۱۴)
مدال نقره ۸۵ کیلوگرم هیوستون (۲۰۱۵)

مطلب مرتبط:  بیوگرافی ماتیاس وسینو

بازی‌های آسیایی

مدال نقره ۸۵ کیلوگرم اینچئون (۲۰۱۴)

قهرمانی آسیا

مدال نقره ۸۵ کیلوگرم تونگلینگ (۲۰۱۱)
مدال نقره ۸۵ کیلوگرم پیونگتائک (۲۰۱۲)

حاشیه ها

آیا کیانوش رستمی ازدواج کرده؟
کیانوش رستمی ازدواج نکرده و در حال حاضر مجرد است.

موفقیت‌های بین‌المللی کیانوش رستمی
وی در سال‌های ۲۰۱۱ میلادی و ۲۰۱۲ میلادی موفق به کسب نشان نقره مسابقات قهرمانی آسیا شد. وی در مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جهان ۲۰۱۱ در شهر پاریس فرانسه به مدال طلا دست یافته‌است و همچنین در رقابت‌های المپیک لندن، موفق به دریافت مدال نقره شد.

کیانوش رستمی در المپیک ریو
رستمی در دومین دوره حضور خود در مسابقات المپیک توانست در مسابقات وزنه‌برداری وزن ۸۵ کیلوگرم المپیک ریو، ضمن کسب مدال طلا، هم رکورد مجموع المپیک را بشکند و هم برای دومین بار رکورد مجموع جهانی را از آن خود کند. وی در بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۱۶ در دسته ۸۵ کیلوگرم موفق به کسب مدال طلا و جابجایی رکورد به میزان ۳۹۶ کیلوگرم مجموع المپیک شد. بنابراین رستمی برای دومین دوره پیاپی اولین ورزشکار ایران در المپیک بود که اولین مدال کاروان ورزشی ایران را به دست آورد.

کیانوش رستمی در المپیک لندن
در بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۱۲ لندن، در وزن ۸۵ کیلوگرم مردان با ۱۷۱ کیلوگرم در یک ضرب، ۲۰۹ کیلوگرم در دو ضرب و مجموع ۳۸۰ کیلوگرم پس از آدریان زیلنسکی از لهستان و آپتی آیوکادوف از روسیه، موفق به دریافت مدال برنز شد؛ و پس از ۴ سال و در پی مثبت اعلام شدن نتیجه دوپینگ آپتی آیوکادوف مدال نقره بازیها به کیانوش رسید.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی ادموند اختر

کیانوش رستمی در مسابقات جهانی قزاقستان
رستمی در حالی کار خود را در مسابقات جهانی قزاقستان آغاز کرد که تمام نگاه‌ها به او بود تا بالاخره ایران نیز در این رقابتها صاحب مدال شود.

در گروه A دسته ۸۵ کیلوگرم ۱۰ وزنه ‌بردار حضور داشتند که رقابت اصلی میان کیانوش رستمی، آپتی آیوکادوف و آرتیم اوکولوف از روسیه، ایوان مارکوف از بلغارستان، اندری ریباکو از بلاروس بود.

رستمی در پایان با ثبت رکورد ۱۷۸ کیلوگرم در یک ضرب، ۲۱۳ کیلوگرم در دوضرب و ۳۹۱ کیلوگرم در مجموع مدال طلا جهان را برگردن آویخت.

او در یک ضرب مدال نقره کسب کرد و در دوضرب مدال طلا را بدست آورد.

کیانوش رستمی و شکستن رکورد جهان
کیانوش رستمی در مسابقات بین‌المللی وزنه‌برداری جام فجر در حرکت ۲ضرب وزنه ۲۲۰ کیلوگرمی را مهار کرد تا ضمن شکست رکورد این حرکت، به حدنصابی جدید از رکورد مجموع دست پیدا کند.

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی کیانوش رستمی
Rate this post
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه