بیوگرافی اولیور هاردی

4 سال پیش
Rate this post

بیوگرافی اولیور هاردی به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

 اولیور هاردی در سال ۱۸۹۲ در جورجیا بدنیا آمد. ده ماه داشت که پدرش را از دست داد ، مادرش او و ۴ فرزند دیگر را بزرگ کرد.در دوران جوانی هاردی علاقه ی زیادی به کار موسیقی داشت. به همین دلیل برای مدتی در تئاتر بود و بعد نیز به ارتش رفت. در سال ۱۹۱۰ ، هاردی در چند کار تئاتری حضور یافت. در این زمان نامش را به اولیور نورول هاردی تغییر داد. گرچه ، بقیه او را بچه میخواندند. در سال ۱۹۱۳ نیز ، به صعنت فیلم رفت و در فلوریدا مشغول به کار شد. در سال ۱۹۱۷ در فیلم های کوتاه و بلند زیادی حضور داشت. او در فلوریدا کارش گرفته بود و بعد نیز باید راهی هالیوود میشد.

زندگینامه اولیور هاردی

بیوگرافی اولیور هاردی

فعالیت هنری

در سال ۱۹۲۶ ، در چندین فیلم قرن ۱۹ هالیوودی بازی کرد و تصمیم گرفت که هم کمدین و هم به بازی جدی بپردازد. کمی بعد نیز این استودیو هاردی را برای بازی در کنار استنلی لورل در چندین فیلم آماده کرد ، در بین سالهای ۱۸۹۰ تا ۱۹۶۵٫ هاردی قبلن در فیلم های دیگری نیز بازی کرده بود اما استنلی نه.

مجموعه های فراموش نشدنی لورل و هاردی

لورل و هاردی در کنار یکدیگر فوق العاده بودند استودیوی مربوطه سری کوتاه فیلم های کمدی را با نام لورل و هاردی پخش میکرد. اولین فیلم ” The Second Hundred Years” بود ، در سال ۱۹۲۷ ، بعد نیز در نقش کسانی که انسانهای بی گناهی هستند و در یک دنیای خطرناک زندگی میکنند در فیلم های زیادی حضور یافتند. با توجه به گفته ی منتقدان کار آنها مانند وصل کردن کار چاپلین به وودی آلن میباشد. آنها جز بهترین کمدین های تاریخ بشریت به حساب می آیند. لورل و هاردی کارهای خود را در کنار جان مکابی انجام میدادند. فیلم هایی که تابحال بازی کرده اند . It’s a Mad Mad Mad Mad World (1963)

مطلب مرتبط:  بیوگرافی عبدالوهاب شهیدی

و The Great Race (1965). در دهه ۶۰ ، از سال ۱۹۲۷ تا ۱۹۴۰ آنها در کنار یکدیگر فیلم های کوتاه زیادی ساختند: Big Business (1929),، Sons of the Desert (1933) ، Way Out West (1937) هم چنین در سال ۱۹۴۱ نیز ایم استودیوی خود را ترک کردند تا به فاکس بپیوندند. در این زمان نیز بعد از مدتی کار بصورت نویسندگی و از دست دادن مخاطبان بخاطر ضعف در کار لورل و هاردی در سال ۱۹۴۵ خود را بازنشته کردند. یکی از مشکلاتی که هردو در آن زمان داشتند و شاید بتوان گفت دلیل مرگشان شد این بود که هردو در سیگار کشیدن تبهر خاصی داشتند.

در سال ۱۹۵۷ هاردی از دنیا رفت و لورل نیز تا سال ۱۹۶۵ زندگی کرد.

گزیدهٔ فیلم‌شناسی

۱۹۳۹ – زنوبیا (در نقش خودش)
۱۹۲۶ – گردباد ملایم
۱۹۲۶ – برومو و ژولیت
۱۹۲۶ – مادام میستری
۱۹۲۵ – زود باش!
۱۹۲۵ – جادوگر شهر از
۱۹۲۱ – بیگانه‌ای در دهکده
۱۹۲۱ – طوفان برف
۱۹۲۱ – گردشگر
۱۹۲۱ – سگ خوشبخت (اولین فیلم مشترک با استن لورل بود)
۱۹۲۰ – حیاط خلوت
۱۹۱۸ – پیام‌رسان
۱۹۱۷ – برده
۱۹۱۷ – بز
۱۹۱۶ – مرغان
۱۹۱۶ – بیبی دال
۱۹۱۶ – همه چیز برای یک دختر
۱۹۱۶ – اسپاگتی
۱۹۱۶ – گناهکاران
۱۹۱۵ – نوزاد
۱۹۱۴ – پلیس زن
۱۹۱۴ – جشن تولد کیسی

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی اولیور هاردی
Rate this post
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه