بیوگرافی گری کوپر

4 سال پیش
بیوگرافی گری کوپر
4.8/5 - (22 امتیاز)

بیوگرافی گری کوپر به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

 گری کوپر ، در سال ۱۹۰۱ بدنیا آمد و در سا ل۱۹۶۱ نیز از دنیا رفت ، گری بازیگر آمریکااست که بخاطر بازیهای طبیعی و جدی خود شهرت فراوانی دارد. یکی دیگر از دلایلی که باعث شهرت فراوان او شده است ، استایل خاص وی در بازیهایش میباشد.

زندگینامه گری کوپر

بیوگرافی گری کوپر

فعالیت هنری

به مدت ۳۵ سال ، گری بازیگر بوده است ، از سال ۱۹۲۵ تا ۱۹۶۰ ، در ۸۴ فیلم نیز بازیگر اصلی بوده است. در اواخر فیلم های بی صدا او یکی از ستاره های مشهور بوده است و در واقع این زمان پایان دوره طلایی فیلم های کلاسیک بشمار می آمده است. شخصیت برجسته ی او برای هردو گروه زن و مرد جذاب بوده و همین نیز باعث شده بود که رتبه ی او در میان بازیگران هالیوودی در بین بهترین ها باشد. توانایی کوپر در اجرای پروژه ها و خو گرفتنش با کارکترهای بصورت طبیعی در فیلم ها خیلی خوب جواب میداده است. همین باعث شد که در زمان خود به یکی از قهرمانان بدل شود.

کوپر اولین بار بصورت اضافی در فیلم “stunt rider” بازی کرد. مدتی بعد نیز به اجرا ی نقش های بیشتری پرداخت و بعد از اینکه در نقش قهرمان وسترنی در فیلم ها ی مختلف به نمایش گذاشت ، به یکی از بهترین بازیگران در فیلم های صدادار نیز بدل شد. در سال ۱۹۲۹ به بازی در اولین فیلم صدادار خود به نام “The Virginian” پرداخت. در اوایل دهه ۱۹۳۰ نیز ، وی در نقش های بزرگی به بازی پرداخت و حالت قهرمانی خود در شخصیت هایش را به نمایش همگان گذاشت. در فیلم ها و درام هایی چون “A Farewell to Arms (1932)” و “The Lives of a Bengal Lancer (1935)” بازی کرده است.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی پتی دوک
سایر آثار

در زمانی که در اوج خود بود نیز در فیلم های دیگری حضور یافت و این بار نوع دیگری از قهرمانی را به اجرا درآورد ، وی در Mr. Deeds Goes to Town (1936), Meet John Doe (1941), Sergeant York (1941), The Pride of the Yankees (1942),و For Whom the Bell Tolls (1943 به بازی پرداخته است.

در دنیای فیلم بازیهای مختلف بیشتری بصورت های عجیب و غیر عادی به او پیشنهاد میشد ، در این سرگرمی هیجان انگیز او در “The Fountainhead (1949)” و “High Noon (1952)” نیز بازی کرده است. در آخرین فیلم های خود نیز کوپر در فیلم های مهیجی به نام های “Friendly Persuasion (1956)” و “Man of the West (1958)” حضور داشت. در سال ۱۹۳۳ کوپر با ورونیکا بالفی ازدواج کرد و یک دختر نیز از او داشت سه سال بعد نیز از یکدیگر جداشدند. کوپر جایزه ی آکادمی اوارد را بخاطر بازی در “Sergeant York”، “High Noon”بدست آورده است.

بخشی از فیلم‌شناسی

بال‌ها (۱۹۲۷)
نوادا (۱۹۲۷)
مراکش (۱۹۳۰)
وداع با اسلحه (۱۹۳۲)
آلیس در سرزمین عجایب (۱۹۳۳)
زندگی بنگال لانسر (۱۹۳۵)
آقای دیدز به شهر می‌رود (۱۹۳۶)
ماجراهای مارکو پولو (۱۹۳۸)
بو ژست (۱۹۳۹)
ملاقات با جان دو (۱۹۴۱)
گروهبان یورک (۱۹۴۱)
توپ آتش (۱۹۴۱)
غرور یانکی‌ها (۱۹۴۲)
زنگ‌ها برای که به صدا در می‌آیند (۱۹۴۳)
ماجرای مرموز و پرالتهاب (۱۹۴۶)
سرچشمه (۱۹۴۹)
یگان رزمی (۱۹۴۹)
دالاس (۱۹۵۰)
نیمروز (۱۹۵۲)
باغ شیطان (۱۹۵۴)
ترغیب دوستانه (۱۹۵۶)
عشق در بعدازظهر (۱۹۵۷)
مردی از غرب (۱۹۵۸)

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی گری کوپر
4.8/5 - (22 امتیاز)
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه