بیوگرافی کریستن ویگ

4 سال پیش
3.5/5 - (10 امتیاز)

بیوگرافی کریستن ویگ به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

 کریستین کارول ویگ متولد سال ۱۹۷۳ میباشد ، او بازیگر آمریکایی است که در کنار این به نویسندگی ، تهیه و هم چنین کار طنز میپردازد. شاید بتوان گفت که وی را بخاطر بازی در سریال “Saturday Night Live (2005–۱۲)” و هم چنین فیلم هایی چون Knocked Up ، Walk Hard: The Dewey Cox Story (both 2007), Paul و Bridesmaids (both 2011), Girl Most Likely ، The Secret Life of Walter Mitty (both 2013), ، انیمیشن سریالی Despicable Me film series, The Skeleton Twins (2014), The Martian (2015), Ghostbusters و Sausage Party (both 2016) میشناسند.

زندگینامه کریستن ویگ

بیوگرافی کریستن ویگ

فعالیت هنری

ویگ متولد کانادیجیوی ، نیویورک میباشد و در لانکاستر ، پنسیلوانیا و راچستر ، نیویورک بزرگ شده است. ویگ در دانشگاه آریزونا تحصیل میکرده است ، در آنجا وی به کار در هنر های زیبا مشغول بوده است. بعد نیز در لس آنجلس رفت ، در آنجا نیز بسوی کمدی رفت و ییک از اعضای گروه کمدی “The Groundlings” شد و در سال ۲۰۰۳ بود که اولین نقش خود در تلویزیون را بازی کرد.

در سال ۲۰۰۵ ویگ برای به گروه بازیگران ” Saturday Night Live” پیوست و در همان سال نیز در برنامه کمدی مخصوص کریسمس به نام “Unaccompanied Minors” بازی کرد. بعد از این ویگ در رشته ای از نقش های مکمل بازی کرد و بعد باردیگر در فیلم های کمدی به نام “Adventureland, Whip It” و ” Paul” بازی کرده است. وقتی نیز که برای برایدزمیدز (Bridesmaids) بازی کرد ، توانست از دید منتقدان و هم چنین فروش موفق شود.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی جواد عزتی

ویگ هفت نامزدی امی اوارد و انی اوارد بهترین صداگذاری را بخاطر عملکردش در Despicable Me 2 بوده است. در سال ۲۰۱۲ ، نیز وی توانست دو جایزه ی بی تی اف اوارد و آکادمی اوارد را بدست آورد. هم چنین در همین سال یک نامزدی را نیز بدست آورده است. یکی دیگر از جایزه هایی که بدست آورده بخاطر بازی در مینی سریال “The Spoils of Babylon” میباشد.

فیلم‌شناسی

مشهورترین فیلمهای کریستن ویگ عبارت هستند از:

من نفرت‌انگیز
من نفرت‌انگیز ۲
چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم
پائول
سرزمین ماجراجویی
باردار
ساقدوش‌ها
گوینده ۲: افسانه ادامه دارد
مهمانی سوسیسی
زندگی پنهان والتر میتی
چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم ۲
مریخی
شکارچیان روح
خاطرات یک دختر نوجوان
شهر متروکه
شیره
مغزهای متفکر
زولندر ۲
شب قرار
دوقلوهای اسکلت
کوچک کردن
مادر!

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی کریستن ویگ
3.5/5 - (10 امتیاز)
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه