بیوگرافی بایی لینگ

4 سال پیش
Rate this post

بیوگرافی بایی لینگ به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

 بیا حرفه ی بازیگری خود را در چین آغاز کرده است و در فیلم های زیادی از این کشور حضور داشته است. در سال ۱۹۸۴ ، او اولین بار در نقش دکتر ماهیگی در فیلم ” On the Beach (海滩)” حضور داشت. بعد نیز به بازی در فیلم های بیشتری مشغول شد.

زندگینامه بایی لینگ

بیوگرافی بایی لینگ

فعالیت هنری

وی در فیلم های Suspended Sentence (缓期执行), Yueyue (月月), Tears in Suzhou (泪洒姑苏) بازی کرده است که زیاد مورد توجه قرار نگرفت. بعد از بازی در فیلم ” The Shining Arc” بود که شهرت فراوانی را کسب کرد. از جمله فیلم های برجسته ی وی را میتوان همین فیلم نام برد. در سال ۱۹۹۱ به آمریکا رفت و در چند فیلم و سریال تلویزیونی نیز در آنجا به بازی پرداخت.

در ابتدا در فیلم “The Crow (1994)” حضور داشت. در سال ۱۹۹۷ نیز در نقش اصلی زن در فیلم آمریکایی “Red Corner” بازی کرد. بخاطر بازی در این فیلم ها او توانست ” National Board” را از سوی مخاطبان و هم چنین ” San Diego Film Critics Society Award” را بخاطر بهترین بازیگر زن بدست آورد. این فیلم درباره ی حقوق بشر بود که درکشور چین به آن اعتنایی نمیشود. بخاطر بازی در این برنامه او حق شهروندی چینی خود را بصورت کامل از دست داد و به یک شهروند آمریکایی بدل گشت.

سایر آثار

در سال ۱۹۹۸ او در بین ۵۰ زن فوق العاده جذاب دنیا بود. موهایش را کوتاه کرد ( موهایش تقریبا۹۰ سانتیمتر میشد) و بعد در “Anna and the King” بازی کرد. وی را در تایلند به نام ” Tuptim”نیز میشناسند. البته این نام به نام بازیگری وی در فیلم ها بلد گشت ولی در صنعت فیلم قضایایی مربوط به سیام شاه میشد که باعث شد این نام در فیلم ها بصورت رسمی ممنوع گردد.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی آدام مک‌ کی

او در بخش هایی از “Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith (2005)” نیز بازی کرده است. البته در زمان ادیت فیلم از ادامه ی کار دست کشید. در سال ۲۰۰۵ عکس برهنه خود را در مجله Playboy چاپ کرد. همین باعث شد که کارگردان “George Lucas” صحنه های وی را از فیلمش بصورت کامل کات کند. حتی در دی وی دی های کامل این فیلم نیز صحنه های پاک شده ی زیادی از وی بود.
در سال ۲۰۰۴ او در “Dumplings” بازی کرد و بعد نیز به بازی در “The Beautiful Country” پرداخت.

تاریخ تولد: ۱۰ اکتبر ۱۹۶۶ (سن ۵۳ سال)، چنگدو، چین
قد: ۱٫۶ متر
چینی سنتی: بایی لینگ
چینی ساده: بایی لینگ
جوایز: جایزهٔ فیلم هنگ کنگ برای بهترین بازیگر زن مکمل

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی بایی لینگ
Rate this post
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه