بیوگرافی ویلیام هولدن

4 سال پیش
Rate this post

بیوگرافی ویلیام هولدن به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

 ویلیام هولدن متولد سال ۱۹۸۱ می باشد. اولین نقشی که ایفا کرد در فیلم “Golden Boy (1939)” بود، در این فیلم او در نقش ویالون زن بوکسور بود. در آن زمان هنوز بازیگری شناخته شده نبود. باربارا استاوینک ( Barbara Stanwyck ) که در این فیلم در کنار ویلیام بود بازیگری کاملا شناخته شده بود، تصمیم گرفت که بخشی از زمان خود را برای آموزش و راهنمایی ویلیام بگذارد.

زندگینامه ویلیام هولدن

بیوگرافی ویلیام هولدن

فعالیت هنری

بعد از این در کنار جورج رافت در وارنر بروس حضور یافت. کارش درام تاریخی و گانگستری “Invisible Stripes” بود. بعد از این هم توانست در نقش جورج گیبس در فیلم “Our Town” حضور یابد. ویلیام قرار دادی را با کولمبیا پیکچرز بست، در این مدت وی به سربازان آمریکایی در خلال جنگ جهانی دوم پیوست. در این زمان او در “First Motion Picture Unit” هم بازی کرده بود. در دهه ۵۰ با بازی در “Sunset Boulevard” بود که در حرفه ی خود موفقیت بالایی را کسب نمود.

با گذشت زمان پیشرفت ویلیام بیشتر شد و در حرفه اش نیز موفقتر از قبل . در دهه ۵۰، در نقش زندانی جنگی در “Stalag 17 (1953)” ( برنده آکادمی اوارد بهترین بازیگر ) ، در نقش مهندس و مرد خانواده در “Executive Suite (1954)” ، در نقش کارگردان تئاتر در “The Country Girl (1954)” در کنار بینگ کراس بوی و گریس کیلی حضور داشت. از دیگر نقش هایش، نقش خلبان جت در خلال جنگ کره در “The Bridges at Toko-Ri (1954)” ، قهرمان فوتبل دانشگاه در “Picnic (1955)” خبرنگار جنگ نترس در “Love Is a Many-Splendored Thing (1955)” در کنار آلک گوینیس، کاپیتان کشتی در جنگ جهانی دوم در “The Key (1958)” و عضو ارتش جنگجویان آمریکا در “The Horse Soldiers (1959)” حضور داشت.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی دنی دویتو
سایر آثار

ویلیام فقط در نقش های اکشن و درام موفق نبود، او در سری از نقش های کمدی نیز حضور داشته است. یکی از این فیلم ها ” handsome architect pursuing virginal” ، بقیه را می توان “The Moon Is Blue (1953),” و “Born Yesterday (1950)” نام برد. هم چنین او در “Forever Female (1953)” هم حضور داشته است.

ویلیام در برادر کوچکتر هامفری بوگارت در “Sabrina (1954)” حضور داشته است. این فیلم سوم او بود که با بیلی ویلدر بازی می کرد. البته از آنجایی که هولدن با ویلیام نیز همکاری زیادی داشته است به وی هم کمی علاقه مند شده بود. رابطه این سه زیاد هم خوب نبود، بوگارت از همسرش لارن خواست تا در نقش سابرینا بازی کند.

این کار او باعث شد که هولدن واکنشی کاملا متفاوت نشان دهد. هودلن بعدها در تصادف کشته شد.
ویلیام تا دهه ۷۰ به بازیگری ادامه داد، یکی از تفریحات او این بود که زمان خیلی زیادی را با حیوانات می گذراند. همسرش Ardis Ankerson بازیگر بود که تا سال ۱۹۷۱ با یکدیگر بودند. از آردیس دو پسر دارد. ویلیام در سال ۱۹۸۱ از دنیا رفت.

برخی از جوایز و افتخارات

برنده ۹ جایزه و در حدود ۱۱ نامزدی در جشنواره‌های مختلف می‌باشد که برخی از آنها عبارتنداز:

جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد (۱۹۵۳)
۱۹۷۸
نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد (۱۹۷۶)
نامزد جایزه بفتای بهترین بازیگر نقش اول مرد خارجی (۱۹۵۶)
نامزد جایزه بفتای بهترین بازیگر نقش اول مرد (۱۹۷۶)
جایزه امی ساعات پربیننده برای بهترین بازیگر نقش اول مرد در مجموعه کوتاه یا فیلم تلویزیونی (۱۹۷۴)
نامزد National Society of Film Critics Award for Best Actor ‏ (۱۹۷۶)
نامزد Laurel Award for Top Male Dramatic Performance ‏ (۱۹۶۰)
نامزد جایزه حلقه منتقدان فیلم نیویورک برای بهترین بازیگر نقش اول مرد (۱۹۵۳)
جایزه ویژه در جشنواره فیلم ونیز (۱۹۵۴)
انتخاب شده در لیست معتبر مجله امپراتور انگلستان در ۱۰۰ چهرهٔ جذاب تاریخ سینما.
رتبه ۲۵ در فهرست ۱۰۰ سال… ۱۰۰ ستاره به انتخاب بفا، AFI.
فهرست ستاره‌های پیاده‌رو شهرت هالیوود

مطلب مرتبط:  بیوگرافی مارک دوپلاس
عکس های اینستاگرامی بیوگرافی ویلیام هولدن
Rate this post
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه