بیوگرافی ری لیوتا

2 سال پیش

بیوگرافی ری لیوتا به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

 ری لیوتا متولد سال ۱۹۵۴ می باشد. او بازیگر ، فیلم ساز و صداگذار آمریکایی است.

زندگینامه ری لیوتا

بیوگرافی ری لیوتا

فعالیت هنری

بعد از دانشگاه ، لیوتا به شهر نیویورک سفر کرد. در آن جا شغلی را در تئاتر توانست کسب نماید و بعد نیز به مدت شش ماه با یکی از واسطه ها بود. یکی از اولین نقش های او را می توان نقش جوئی پرینی در سوپ اوپرای “Another World” دانست. وی از سال ۱۹۷۸ تا ۱۹۸۱ در این برنامه حضور داشت. از این برنامه جدا شد تا شانسش را در صنعت فیلم امتحان نماید و به لس آنجلس رفت. اولین بار در صحنه ای از فیلم “The Lonely Lady” حضور داشت. اولین کار بزرگی که داشت بازی در ” Something Wild (1986)” بود. بخاطر بازی در این فیلم توانست نامزدی گلدن گلاب را کسب نماید. در سال ۱۹۸۹، در کنار کوین کاستنر در فیلم فانتزی “Field of Dreams” حضور یافت. در بین فیلم های آمریکایی این فیلم از ۱۰۰ فیلم رتبه ۳۹ را دارد.

در سال ۱۹۹۰، او در نقش خلافکار در فیلم ” Goodfellas” حضور داشت. سال ۱۹۹۲، وی در نقش پلیس در ” Unlawful Entry” حضور داشت. در نقش اصلی مرد در فیلم علمی تخیلی “No Escape” هم بازی کرده است. ری بعدا در فیلم “Cop Land” در کنار سیلوستر استالونه ، رابرت دنیرو بازی کرده است. در سال ۱۹۹۸، او توانست بخاطر عملکردش بازتاب های مثبت زیادی را کسب نماید.

سایر آثار

به علاوه نقش ها در فیلم ها ، او نقش خواننده فرانک را در فیلم “The Rat Pack” بازی کرده است و توانست نامزدی را نیز بخاطر این جایزه دریافت نماید. هم چنین صدای تامی ورستی در ویدئو گیم ” Grand Theft Auto: Vice City” را انجام داده است و در سریال تلویزیونی ” ER” در سال ۲۰۰۴، حضور داشته است. بعد از این او در سریال تلویزیونی “Smith” بازی کرد. در سال ۲۰۱۲، ری در نقش خودش در برنامه “Phineas & Ferb” محصول شبکه دیزنی بازی کرده است.
در سال ۲۰۰۱، او در نقش پدر مواد فروش در فیلم ” Blow” و بعد نیز در نقش بازرس در فیلم ” Narc” حضور یافت. با بازی در این نقش توانست نامزدی اسپریت اوارد مستقل را کسب نماید.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی برادران سعیدی (محمد و علی)

بعدا در سال ۲۰۰۳، او در کنار جان کوساک و آلفرد مولینا در فیلم ترسناک “Identity” حضور یافت. در سال ۲۰۰۵، وی در ” Inside the Mafia” بازی کرد. بعد از این هم در “Smokin’ Aces ” بازی کرد. وی در نقش مامور پلیس دونالد یکی از نقش های اصلی فیلم بود.
لیوتا در فیلم “Wild Hogs” حضور داشته است و بعد نیز در ” Hero Wanted” حضور یافت. بعدا او در فیلم جنایی ” Revenge of the Green Dragons” و بعد نیز در ” The Making of the Mob” بازی کرد.

مشخصات کلی:

تاریخ تولد: ۱۸ دسامبر ۱۹۵۴ (سن ۶۵ سال)، نیوآرک، نیو جرسی، آمریکا
قد: ۱٫۸۳ متر
همسر: میشل گریس (ازدواج ۱۹۹۷–۲۰۰۴)
جوایز: جایزهٔ امی ساعات پربیننده برای بهترین بازیگر مهمان مرد در مجموعهٔ تلویزیونی درام
کودکان: Karsen Liotta

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی ری لیوتا
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه