بیوگرافی نیما مسیحا

6 سال پیش
عکس اینستاگرام نیما مسیحا با دست بسته
5/5 - (2 امتیاز)

بیوگرافی نیما مسیحا همراه با جزئیات و حاشیه ها و عکس ها و تصاویر اینستاگرام

نیما مسیحا، خواننده‌ی ایرانی پاپ و اپرای اهل تهران است.

زندگینامه نیما مسیحا

بیوگرافی نیما مسیحا

نیما مسیحا در ۱۳ دی ۱۳۵۳ در تهران متولد شد. علاقه او به موسیقی و خواندن از همان دوران کودکی شکل گرفت. خانواده و پدرش که صدای خوبی هم دارد مشوق اصلی وی بودند، او فارغ‌التحصیل رشته ادبیات در مقطع لیسانس است.

آغاز کار هنری

نیما مسیحا درسال ۶۹ و در پی یک فراخوان در روزنامه همشهری که تالار وحدت برای تکمیل گروه کر هنرجو می‌پذیرفت، شرکت کرد و بعنوان وکالیست تنوز شروع به خواندن کرد. او تا سال ۷۰ با گروه کر تالار وحدت بود و در این سال از این گروه جدا شد ولی تا سال ۷۸ تمرینات خود را شخصاً و انفرادی ادامه داد. مسیحا زیر نظر حسین سرشار آواز و از گرگین موسیسیان تئوری موسیقی را آموخت، وی در پی آشنایی با بابک بیات در سال ۷۷، کار در زمینهٔ موسیقی پاپ را آغاز کرد و با خواندن پروانگی در فیلم دست‌های آلودهٔ سیروس الوند در سال ۷۸ کار را به طور رسمی دنبال کرد و این آهنگ باعث دیده شدن و شهرت وی شد. مسیحا با آهنگسازان مطرحی چون مجید انتظامی ،شهرداد روحانی، بابک بیات و … کار کرده است.

حاشیه ها

ازدواج نیما مسیحا
در سال ۸۲ با مریم مسیحا ازدواج کرده است.

بیماری نیما مسیحا
نیما مسیحا در برنامهٔ دورهمی مهران مدیری بیان کرد که به علت ازدواج فامیلی مادر و پدر دچار بیماری چشمی مادرزادی فوندوس فلاوی ماکولاتوس است.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی گروه آریان

عدم حمایت از نیما مسیحا
از من نه در وزارت ارشاد حمايت مي‌شود، نه در صداوسيما پس من بعنوان يك خواننده چه كنم ؟! چند نفر از خواننده‌ ها هستند كه از حمايت‌ هاي عجيب و غريب برخوردار هستند همان خواننده‌ های غيرمجاز كه به جرگه خوانندگان مجاز كوچ نموده‌اند. كه آن‌ ها اول كليپ‌ هایشان را در شبكه‌ های ماهواره‌ ای پخش كردند و بعد مجاز شدند درصورتي‌ كه من هيچ‌ وقت اين‌ كار را نكردم.

گرایش نیما مسیحا و جنس صدای او
گرایش نیما مسیحا و جنس صدای او به موسیقی کلاسیک برمی‌گردد و موسیقی پاپ را با کلاسیک تلفیق کرده است.

فعالیت های هنری نیما مسیحا

آلبوم‌ها

شب سربی :
شب سربی
سبد سبد
عاشقانه
باغ خاکستر
دریغ
غربت
نوبت عاشقی
مهتاب

توهم :
توهم
بارون دلتنگی
احساس
رگبار
دلم گرفته
بومی
گل مریم
دلواپسم نباش
نازنینم خداحافظ

عکس ها و تصاویر اینستاگرامی بیوگرافی نیما مسیحا
5/5 - (2 امتیاز)
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه