بیوگرافی اندرو دامینیک

4 سال پیش
بیوگرافی اندرو دامینیک
Rate this post

بیوگرافی اندرو دامینیک به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

 اندرو دامینیک کارگردان و فیلم‌نامه‌نویس متولد نیوزلند اهل استرالیا است که از سال ۲۰۰۰ میلادی تاکنون مشغول فعالیت بوده است. از مهمترین فیلم هایی که او کارگردانی کرده است می توان به فیلم جنایی درام چاپر(۲۰۰۰)، فیلم درام وسترن ترور جسی جیمز به‌دست رابرت فورد بزدل و فیلم نئو نوآر و جنایی کشتار با لطافت اشاره کرد.

زندگینامه اندرو دامینیک

بیوگرافی اندرو دامینیک

فعالیت هنری

دامینیک در ۷ اکتبر سال ۱۹۶۷ در نیوزلند به دنیا آمد. از دو سالگی به دومینیک استرالیا نقل مکان کردند و از مدرسه فیلم سوینبرن در ملبورن در سال ۱۹۸۸ فارغ التحصیل شد. کار خود را در صنعت فیلم در سال ۲۰۰۰ آغاز کرد. در این سال او فیلمی به نام چاپر(۲۰۰۰) را کارگردانی کرد. این فیلم در سبک زندگینامه‌ای، جنایی، درام، و کمدی-درام بود که در آن اریک بانا و بیل یانگ بازی می کردند.

این فیلم داستان یک جنایتکار افسانه‌ای را نشان می دهد که در دوره حبس اش در زندان به جرم قتل، زندگی نامه خودش را می نویسد. کتاب چاپر، که این فیلم هم بر پایه همان ساخته شده، یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های سال بود. این فیلم با نقدهای مثبتی نیز مواجه گشت. این فیلم توانست جایزه بهترین کارگردان را برای دومینیک، بهترین بازیگر مرد را برای بازی اریک بانا و بهترین بازیگر نقش مکمل را برای سیمون لیندون از موسسه فیلم استرالیا دریافت کند.

یکی از بهترین فیلم های وسترن این کارگردان فیلم قتل جسی جیمز به‌دست رابرت فورد بُزدل(۲۰۰۷) نام دارد. این فیلم بر پایهٔ رمانی با همین نام نوشته ران هنسن است که در سال ۱۹۸۳ نوشته شد. برد پیت نقش جسی جیمز و کیسی افلک نقش رابرت فورد را در این بازی می‌کنند. داستان این فیلم درباره اغی سنگدل و بی‌رحم و چهره‌ای افسانه‌ای و اسطوره‌ای آمریکا به نام جسی جیمز است که در سال ۱۸۸۲ کشته شد ولی س از مرگش به صورت یک قهرمان محبوب درآمد و در ترانه‌ها، کتاب‌ها و بر پرده سینماها داستان‌های او بازگو شد. این فیلم اعمال خشونت‌آمیز جسی جیمز، مشکلات روحی او و خوار بودن نیات کشندگان او را نشان می‌دهد.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی آزاده آل ایوب
کشتار با لطافت

کشتار با لطافت(۲۰۱۲) یک فیلم جنایی نئو نوآر آمریکایی می باشد که به کارگردانی اندرو دومینیکن ساخته شده است. این فیلم بر اساس رمان تجارت کوگان نوشته شده در سال ۱۹۷۴ توسط جورج وی. هیگینز است، ساخته شده است. در این فیلم برد پیت و ریچارد جنکینز بازی می کنند. ین فیلم در رقابت برای نخل طلا در جشنواره فیلم کن ۲۰۱۲ شرکت نمود و با نقدهای مثبت زودهنگامی روبرو شد.

آخرین فیلمی که اندرو دومینیک کارگردانی کرده است فیلم یک بار دیگر با احساس(۲۰۱۶) نام دارد که مستندی درباره دوستش نیک کیو و عوارض ناشی از مرگ فرزند کیو می باشد. این فیلم در جشنواره فیلم ونیز در سال ۲۰۱۶ به نمایش درآمد و تحسین جهانی را در پی داشت.

مشخصات کلی:

تاریخ تولد: ۷ اکتبر ۱۹۶۷ (سن ۵۲ سال)، ولینگتون، نیوزیلند
آموزش: دانشگاه فناوری سوینبرن
کتاب‌ها: Chopper
جوایز: جایزهٔ آکادمی هنرهای سینمایی و تلویزیونی استرالیا برای بهترین کارگردانی
نامزد دریافت جایزه: شیر طلایی، جایزه بزرگ هیئت داوران

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی اندرو دامینیک
Rate this post
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه