بیوگرافی نیکلاس روگ

2 سال پیش

بیوگرافی نیکلاس روگ به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

 نیکلاس روگ کارگردان فیلم و فیلمبردار انگلیسی می باشد که از آثار مهم او میتوان یه فیلم های نمایش (۱۹۷۰)، پیاده‌روی (۱۹۷۱) و حالا نگاه نکن (۱۹۷۳) اشاره کرد. نیکلاس روگ بر فیلمسازان معاصری چون دنی بویل، کریستوفر نولان و استیون سودربرگ تاثیر فراروانی گذاشته است.

زندگینامه نیکلاس روگ

بیوگرافی نیکلاس روگ

فعالیت هنری

از خصوصیات فیلم های او داشتن صحنه ها و تصاویری از یک سبک مغشوش، ترتیب زمانی به هم ریخته است که بیننده را مجبور به فکر کردن درباره داستان میکند تا بتواند فیلم را دریابد. یکی از ویژگی های فیلم های روگ اینست که نیمه کار و زمانیکه نیمه منسجم هستند ویرایش می شوند.

نیکلاس روگ متولد ۱۵ اوت ۱۹۲۸ در لندن است. پس از پایان دوران دبیرستان، در مدرسه مرکرز انگلستان ثبت نام کرد و پس از فارغ التحصیلی در ۱۹ سالگی به‌عنوان پادو در یک استودیو فیلم مشغول به کار شد. سپس در فیلم داستان خز سفید به عنوان پادو مشغول به کار شد. شروع فعالیت حرفه او به عنوان دستیار دوم فیلمبردار در فیلم لورنس عربستان بود و بعد از آن به عنوان فیلمبردار در فیلم های نقاب مرگ سرخ اثر راجر کورمن و فارنهایت ۴۵۱ ساخته فرانسوا تروفو به فعالیت پرداخت. فیلم‌هایی که وی مدیریت فیلم‌برداری آنها را برعهده داشته است، به جهت نورپردازی از ویژگی قابل اعتنایی برخوردار هستند.

روگ در سال ۱۹۶۸ اولین فیلم بلند خود را به نام نمایش (۱۹۷۰) با همکاری دونالد کمل کارگردانی کرد. از بازیگران آن می‌توان به جیمز فاکس، میک جگر و آنیتا پالنبرگ اشاره کرد. این فیلم دو سال بعد از ساختش اکران شد. سپس فیلمی استرالیایی را با بازی جنی آگوتر، لوک روگ و دیوید گولپیلیل به نام بازگشت به زندگی صحرا گردی( ۱۹۷۱) کارگردانی کرد. این فیلم با اقتباس از رمانی به همین نام نوشته جیمز ونس مارشال ساخته شد. این فیلم در بخش رقابت جشنواره فیلم کن در همان سال شرکت داده شد. حالا نگاه نکن(۱۹۷۳) یکی از بهترین فیلم های این کارگردان بود که از بازیگران آن می‌توان به جولی کریستی، دونالد ساترلند، لئوپولدو تریئسته و دیوید تری اشاره کرد.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی جكی چان
داستان فیلم ها

این فیلم یک تریلر با اقتباس از داستان کوتاهی نوشته دافنه دوموریه است. داستان این فیلم درباره سفر زوجی به ونیز است که به تازگی دختر خود را در تصادفی از دست داده اند و می خواهند به کلیسا بازگردند. این فیلم سرشار از صحنه های عاشقانه و سکانس های شدید جنسی هست که از این بابت آن را با فیلم آخرین تانگو در پاریس مقایسه کرده اند.

فیلم بعدی این کارگردان مردی که سقوط به زمین کرد(۱۹۷۶) نام داشت. این فیلم علمی تخیلی و درام بر اساس رمانی به همین نام نوشته والتر تویس در سال ۱۹۶۳، ساخته شد. داستان آن در مورد یک فرازمینی است که بر روی زمین سقوط می کند و به دنبال رساندن اب به سیاره اش است که از خشکسالی شدید رنج می برد.

زمان بندی بد(۱۹۸۰) یک تریلر روانشناسانه به کارگردانی نیکلاس روگ است که در آن ارت گارفونکل، ترزا راسل، هاروی کایتل بازی می کنند. داستان این فیلم درباره یک زن آمریکایی و یک استاد روانشناسی است که در وین زندگی میکند و از طریق فلش بک غیرخطی به بررسی جزئیات مربوط به روابط آشفته آنها می پردازد. ناچیز(۱۹۸۵) یک کمدی-درام به کارگردانی نیکلاس روگ است که توسط جرمی توماس و الکساندر استوارت و تری جانسون تولید شد. داستان این فیلم در سال ۱۹۵۴ اتفاق می افتد و اتفاقات رخ داده شده در یک اتاق هتل در شهر نیویورک را نشان می دهد. این اتفاقات حول ۴ شخصیت نمادین از دوران مرلین مونرو، جوزف مک کارتی، جو دی ماگی و آلبرت انیشتین است که در نقش بازیگر زن، سناتور، توپچی، و پروفسور هستند.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی بلیک لیولی
دورافتاده

دورافتاده(۱۹۸۶) دیگر فیلم روگ است که فیلمی است ماجراجویی با بازی آماندا داناهو و الیور رید می باشد. این فیلم با اقتباس از کتابی از لوسی ایروین در سال ۱۹۸۴ ساخته شده که در آن تجربیات و زندگی اش را در زمان اقامت یک ساله اش در جزیره ای متروک و دورافتاده در بین گینه نو و استرالیا بیان می کند.

پس از آن فیلم شیار ۲۹(۱۹۸۸) را کارگردانی کرد. این فیلم برای دریافت چند جایزه در جشنواره های فیلم منطقه ای کاندید شد.فیلم جادوگران (۱۹۹۰) فیلمی در سبک فانتزی به کارگردانی نیکلاس روگ است که بر اساس کتابی به همین نام از رولد دال است که در سال ۱۹۹۰ ساخته شد. به مانند کتاب، داستان فیلم هم در دنیایی پر از جادوگران بچه‌کش می‌کذرد که شمایل زن‌های عادی را دارند. فیلم در تعداد زیادی از جوایز بین‌المللی کاندیدای بخش‌های مختلف شد و جوایز زیادی نیز کسب کرد.

از فیلم های بعدی او می توان به بهشت سرد(۱۹۹۱)، و درام دو مرده(۱۹۹۵) اشاره کرد. آخرین فیلم بلندی که روگ کارگردانی کرده است فیلم پاف بال(۲۰۰۷) نام دارد که درامی ماوراءالطبیعی است که بر اساس رمانی به همین نام نوشته فی ولدون در سال ۱۹۸۰ ساخته شده است.

گزیده فیلم‌شناسی

کارگردان
سینمایی
نمایش (۱۹۷۰) (به همراه دونالد کمل)
پرسه (۱۹۷۱)
حالا نگاه نکن (۱۹۷۳)
مردی که به زمین سقوط کرد (۱۹۷۶)
زمان‌بندی بد (۱۹۸۰)
مسیر ۲۹ (۱۹۸۸)
جادوگران (۱۹۹۰)
آسمان سرد (۱۹۹۱)
کوتاه
آریا (۱۹۸۷)
تلویزیونی
پرنده شیرین جوانی (۱۹۸۹)
دل تاریکی (۱۹۹۴)
سامسون و دلیله (۱۹۹۶)
فیلمبردار
لورنس عربستان (۱۹۶۲ فیلمبردار واحد دوم)
بالماسکه مرگ سرخ (۱۹۶۴)
نظام (۱۹۶۴)
دکتر ژیواگو (۱۹۶۵)
فارنهایت ۴۵۱ (۱۹۶۶)
کازینو رویال (۱۹۶۷)
دور از اجتماع خشمگین (۱۹۶۷)
نمایش (۱۹۷۰)
پرسه (۱۹۷۱)

مطلب مرتبط:  بیوگرافی شکرخدا گودرزی
عکس های اینستاگرامی بیوگرافی نیکلاس روگ
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه