بیوگرافی اف. گری گری

4 سال پیش
بیوگرافی اف. گری گری
Rate this post

بیوگرافی اف. گری گری به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

 اف. گری گری کارگردان فیلم و موزیک ویدئو، تهیه کننده و بازیگر آمریکایی می باشد. از جمله اثار وی می توان به جمعه(۱۹۹۵)، شغل ایتالیایی(۲۰۰۳)، آرام باش (۲۰۰۵) و شهروند مطیع قانون(۲۰۰۹) اشاره کرد.

زندگینامه اف. گری گری

بیوگرافی اف. گری گری

فعالیت هنری

گری در ۱۷ ژوئیه سال ۱۹۶۹ در نیویورک متولد شد. او کار خود را در سال ۱۹۸۹ و با حضور در فیلم کمدی لیگ برتر آغاز کرد. سه سال بعد، او چندین موزیک ویدئویی را برای آیس کیوب کارگردانی کارگردانی کرد. اولین فیلمشش را در سن ۲۵ سالگی کارگردانی کرد. این فیلم یک کمدی شهری با بازی خواننده رپ ایس کیوپ و کریس تاکر بود که جمعه(۱۹۹۵) نام داشت.

این فیلم ۱۶ ساعت از زندگی دو بیکار را نشان می دهد که باید تا ساعت ۱۰ شب ۲۰۰ دلار بدهی شان را به یک دلال مواد مخدر بدهند. این فیلم با بودجه تولید ۳٫۵ میلیون دلاری توانست ۲۷٫۵ میلیون دلار فروش داشته باشد. ضمن اینکه با امتیاز خوب ۷۷% از منتقدین روتن تومیتو توانست موفق ظاهر شود. کوئنتین تارانتینو نیز این فیلم را یکی از ۲۰فیلم مورد علاقه خود از سال ۹۲ تا ۲۰۰۹ یاد کرده است. در ادامه این فیلم دو قسمت دیگر نیز به نام جمعه بعدی(۲۰۰۰) و جمعه دوهفته بعد(۲۰۰۲) تولید شدند. قسمت چهارم نیز با نام آخرین جمعه در مرحله پیش تولید می باشد.

خاموشش کن

فیلم بعدی گری خاموشش کن(۱۹۹۶) است که فیلمی اکشن و جنایی به قلم کیت لانیر و تاکاشی بافورد می باشد. در این فیلم جادا پینکت اسمیت، کویین لطیفه، ویویکا ای فاکس و کیمبرلی الیز ایفای نقش می کنند. داستان این فیلم درباره ۴ دوست صمیمی در لس آنجلس است که تصمیم می گیرند بانکی را بزنند. این فیلم با استقبال منتقدین و مخاطبان همراه شد و با هزینه تولید ۹ میلیون دلاری توانست بیش از ۴۱ میلیون دلار فروش داشته باشد. گری برای کارگردانی این فیلم برنده جایزه بهترین کارگردان ز فستیوال فیلم سیاه پوستان آکاپولکو گردید.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی محمد اوشال

مذاکره‌کننده (۱۹۹۸) نیز عنوان فیلم بعدی گری است که در آن ازیگرانی همچون ساموئل ال. جکسون، کوین اسپیسی، دیوید مورس، ران ریفکین و جان اسپنسر ایفای نقش کرده‌اند. داستان آن درباره پلیس ماهری است که تخصصش در مذاکره با گروگان گیران می‌باشد و پس از اتهامی که به او زده می شود برای اثبات بی گناهی اش، گروهی از مردم را در یک اداره دولتی گروگان می‌گیرد. گری برای کارگردانی این فیلم نیز توانست برنده جایزه بهترین کارگردان فستیوال فیلم سیاه پوستان آکاپولکو گردید.

کسب‌وکار ایتالیایی بیوگرافی اف. گری گری

کسب‌وکار ایتالیایی (۲۰۰۳) یک فیلم جنایی/سرقتی به کارگردانی اف. گری گری است که در آن هنرپیشگان مطرحی از جمله مارک والبرگ، شارلیز ترون، جیسون استاتهام و ادوارد نورتون بازی می کنند. داستان این فیلم درباره گروهی سارق است که برای انتقام از همدست سابقشان دست به سرقتی بزرگ از او می زنند. این فیلم با درآمد ۱۷۶ میلیون دلاری موفقیتی بزرگ برای تهیه کنندگاه آن بود.

اکثر صحنه های این فیلم در ونیز و لس آنجلس فیلم برداری شد و خیابان ها و مسیرها به خاطر این موضوع موقتاً بسته می شد. گری برای این فیلم برنده جایزه بهترین کارگردان از فستیوال فیلم سیاه پوستان آمریکا گردید. ضمن اینکه فیلم نامزد دریافت جایزه ساترن بهترین فیلم اکشن/هیجانی گردید ولی آن را به فیلم بیل را بکش ساخته کوئنتین تارانتینو باخت. فیلم بعدی گری یک اکشن آمریکایی به نام یک مرد تنها(۲۰۰۳) با بازی وین دیزل بود. دیزل در این فیلم در نقش یک مامور مخفی بازی میکرد که پس از قتل همسرش به دست یک قاچاقچی مرموز در پی انتقام بر می آید. این فیلم با انتقادهایی زیادی همراه شد و امتیاز ۱۱% را از روتن تومیتو به دست آورد که بسیار مایوس کننده بود.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی محمد مطیع
آرام باش بیوگرافی اف. گری گری

آرام باش (۲۰۰۵) فیلمی دیگر از گری می باشد که در آن بازیگرانی همچون جان تراولتا، اوما تورمن، وینس وان و سدریک اینترتینر ایفای نقش کرده‌اند. این فیلم کمدی-جنایی با اقتباس از رمانی به همین نام نوشته المور لئونارد در سال ۱۹۹۹ اقتباس شده است. گرچه این فیلم از جانب منتقدین استقبال نشد و بازی جان تراولتا نیز با انتقادهای زیادی همراه شد، اما با فروش خوبی مواجه شد و نزدیک به ۱۰۰ میلیون دلار فروش کرد. شهروند مطیع قانون(۲۰۰۹) دیگر فیلم گری است که در آن هنرپیشه برنده جایزه اسکار جیمی فاکس به همراه جرارد باتلر، بروس مک‌گیل، کالم مینی بازی می کنند.

این فیلم نیز با فروش خوبی همراه شد و ۱۳۰ میلیون دلار فروش داشت. این فیلم نامزد دریافت جایزه ساترن بهترین فیلم اکشن/هیجانی گردید ولی باز هم آن را به فیلمی دیگر از کوئنتین تارانتینو به نام حرامزاده‌های لعنتی(۲۰۰۹) باخت. فاکس نیز نامزد دریافت جایزه ایمیج بهترین بازیگر از انجمن ملی پیشرفت رنگین‌پوستان و گری نیز نیمزد جایزه بهترین کارگردان از همین جشنواره گردید.

مستقیم بیرون کامپتن

مستقیم بیرون کامپتن (۲۰۱۵) عنوان فیلم بعدی گری در ژانر زندیگینامه ای است که در مورد گروه گنگستا رپ، ان.دابلیو،ای و زندگی خوانندگان این گروه است. داستان این فیلم بین سال های ۱۹۸۶ تا ۱۹۹۵ روایت می شود. این فیلم نیز با تحسین متقدین و استقبال خوب مخاطبین همراه شد و به فروش بالای ۲۰۰ میلون دلار دست یافت.

گری در حال حاضر هشتمین قسمت از سری سریع و خشن به نام سرنوشت خشمگین(۲۰۱۷) را در انتظار پخش دارد. بازیگرانی همچون وین دیزل، دواین جانسون، میشل رودریگز، ترسی گیبسون، لوداکریس در آن ایفای نقش می کنند. داستان این فیلم بدین گونه است که بعد از ماجراهای فیلم هفتم طی اتفاقاتی نامعلوم تورتو مسیر خود را عوض کرده و علیه خانواده خود میشود . در این بین آقای هیج کس بار دیگر اعضای گروه را البته اینبار با حضور جیسون استاتهام دور هم میاورد تا بتوانند دومینیک تورتو را متوقف کنند. فیلم توسط یونیورسال استودیوز در ۱۴ آوریل ۲۰۱۷ اکران خواهد شد.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی مت لنتر

کارگردانی‌ها
جمعه (۱۹۹۵)
تنظیم آنرا خاموش کن(۱۹۹۶)
مذاکره‌کننده (۱۹۹۸)
کسب‌وکار ایتالیایی (فیلم ۲۰۰۳)
یک مرد تنها (فیلم۲۰۰۳)
آرام باش (فیلم ۲۰۰۵)
شهروند مطیع قانون (۲۰۰۹)
مستقیم از کامپتن (فیلم ۲۰۱۵)
سرنوشت خشمگین (۲۰۱۷)
مردان سیاه‌پوش (فیلم ۲۰۱۹)

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی اف. گری گری
Rate this post
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه