بیوگرافی خداداد عزیزی

6 سال پیش
بیوگرافی خداداد عزیزی
4.7/5 - (41 امتیاز)

بیوگرافی خداداد عزیزی به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی
خداداد عزیزی در اول تیر ماه سال ۱۳۵۰ در مشهد متولد شد و با گلی که آذرماه ۱۳۷۶ در ملبورن به استرالیا زد خود را در تاریخ فوتبال ایران جاودانه کرد.عزیزی در جام‌جهانی ۱۹۹۸ فرانسه و جام‌ملت‌های آسیا ۱۹۹۶ امارات برای تیم ملی ایران به میدان رفت. وی در سال ۱۹۹۶ به عنوان بهترین بازیکن جام‌ملت‌ها و بهترین بازیکن آسیا شناخته شد.

زندگینامه خداداد عزیزی

بیوگرافی خداداد عزیزی

شروع فعالیت ورزشی

خداداد عزیزی فوتبال حرفه‌ای را با تیم ابومسلم آغاز کرد، در سال ۱۳۷۱ برای گذراندن سربازی به فتح تهران پیوست. از سال ۱۳۷۴ به بهمن پیوست در سال ۱۳۷۵ به عنوان بازیکن کمکی برای پرسپولیس در جام باشگاه‌های آسیا بازی کرد و پس از درخشش در ترکیب تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت‌های آسیا ۱۹۹۶ و انتخاب به عنوان ارزشمندترین بازیکن این مسابقات و چندی بعد کسب عنوان بهترین بازیکن سال کنفدراسیون فوتبال آسیا به تیم فوتبال کلن در دسته اول بوندس لیگا آلمان پیوست.

خداداد تا سال ۲۰۰۰ در این تیم بازی کرد و پس از آن یک فصل در سن‌خوزه ارث‌کوئیکز در ام‌ال اس لیگ حرفه‌ای فوتبال آمریکای شمالی و یک فصل در النصر در لیگ امارات بازی کرد و در سال ۱۳۸۰ در بازگشست به ایران به تیم پاس تهران پیوست. اختلاف او با میروسلاو بلاژویچ سرمربی تیم ملی باعث شد تا از ترکیب تیم ملی برای مقدماتی جام جهانی ۲۰۰۲ کنار گذاشته شود. او پس از آن در سال ۱۳۸۴ برای تیم دسته اولی عقاب و در نیم‌فصل دوم لیگ ۸۵–۱۳۸۴ برای تیم راه‌آهن توپ زد و پس از آن از بازیکنی فوتبال خداحافظی کرد.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی ابوالفضل محمدحسنی

حاشیه ها

در سن ۱۴ سالگی به همراه برادرش به کار بنایی می‌پرداخت تا هزینه زندگی خود را تأمین کند؛ و سرانجام مادرش را به دلیل عدم توانایی مالی برای درمان در سال ۶۹ از دست داد. او دارای یک دختر به نام فاطمه و یک پسر به نام امیرحسین است.

وی در حال حاضر وضع مالی خوبی دارد او ۴۷ بازی ملی برای تیم ملی فوتبال ایران انجام داده و ۱۱ گل نیز به ثمر رسانده‌است. او در سال ۱۹۹۶ به عنوان بازیکن برتر کنفدراسیون فوتبال آسیا و در همان سال به عنوان ارزشمندترین بازیکن جام ملت‌های آسیا انتخاب شد.

سرطان مادر
در سن ۱۹ سالگی زمانی که هنوز به شهرت نرسیده بود و زندگی سختی داشتند مادرش به دلیل عدم توانایی مالی برای درمان سرطان در سال ۶۹ فوت کرد.

ازدواج خداداد عزیزی

خداد عزیزی با اینکه سالهاست متاهل است و دو فرزند نیز دارد ولی عکسی از همسر وی هیچگاه منتشر نشده است و اطلاعات زیادی در مورد ازدواجش وجود ندارد.

فعالیت در عرصه مربیگری

عزیزی پس از خداحافظی از فوتبال توسط تیم ابومسلم

به عنوان رئیس سازمان فوتبال انتخاب شد و بعد به مربیگری

و در نهایت سرمربیگری تیم رسید، اما اختلافات او با مدیران

باشگاه، صراحت لهجه و نتایج ضعیف تیم موجب شد تا در

ابتدای لیگ ۸۶ از سرمربیگری تیم اخراج شود. یکی از عجیب‌ترین

اقدامات او در دوران هدایت ابومسلم بیرون آوردن یکی از بازیکنان از ترکیب و ده‌نفره کردن تیم بود.

عزیزی در همان سال در اولین دوره المپیاد ایرانیان دوباره

به زمین چمن بازگشت و به عنوان کاپیتان تیم استان

مطلب مرتبط:  بیوگرافی مانوئل نویر

خراسان رضوی برای این تیم به میدان رفت. عزیزی پس

از آن مدیر فنی تیم دسته اولی پیام خراسان شد و توانست

این تیم را به لیگ برتر کشور بیاورد، او در هفته‌های آغازین

فصل ۸۷–۸۸ مربیگری این تیم را برعهده داشت که به دلیل

مشکلات مالی تیم از فعالیت خود کناره گرفت.

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی خداداد عزیزی
4.7/5 - (41 امتیاز)
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه