بیوگرافی وحید هاشمیان

6 سال پیش
Rate this post

بیوگرافی وحید هاشمیان به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی
وحید هاشمیان بازیکن سابق فوتبال اهل ایران در تاریخ ۳۰ تیر ۱۳۵۵ و در شهر تهران متولد شد. وی مقام‌های ملی و باشگاهی بسیاری را کسب کرده است.

زندگینامه وحید هاشمیان

بیوگرافی وحید هاشمیان

شروع فعالیت ورزشی

وحید مثل بسیاری دیگر از فوتبالیست‌های تهرانی بازی خود را از محله‌های جنوب شهر آغاز کرد. وی فوتبال را از فتح تهران شروع کرد و طی سالهای ۱۳۷۳ تا ۱۳۷۴ در این تیم حضور یافت. سپس به تیم دسته اولی پاس تهران بازی کرد و یک سال در آن تیم بازی کرد. و در همان سال از سوی منصور پورحیدری به تیم ملی دعوت شد. پس از چندی هاشمیان با پیشنهاد تیم دسته اولی هامبورگ مواجه شد که به آن پیشنهاد جواب مثبت داد و به آلمان رفت.

حضور در باشگاه های آلمان

هاشمیان یک سال را در هامبورگ سپری کرد که در این مدت مربی تیم اعتقاد چندانی به او نداشت و کمتر به او بازی می‌داد. و همین باعث شد که هاشمیان این تیم را به قصد بوخوم ترک کند.

هاشمیان به تیم دسته دومی بوخوم رفت که به تازگی پیتر نویروور را به عنوان سرمربی این قرار داده بودند. پس از یکسال بوخوم به دسته یک آلمان صعود کرد. در سال بعد نیز بوخوم توانست در بوندسلیگای یک ماندگار بشود. و سال بعد نیز هاشمیان بهترین سال فوتبالی خود را با پنجم شدن بوخوم و صعود این تیم به جام یوفا گذراند هاشمیان در آن فصل ۱۶ گل به ثمر رساند و در کل در باشگاه بوخوم ۳۴ گل به ثمر رساند.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی مهران حاتمی

وحید هاشمیان پس از آن فصل به باشگاه بزرگ بایرن مونیخ رفت. در این باشگاه هاشمیان فرصت زیادی برای حضور در زمین را نیافت و تنها ۹ بار به زمین رفت و هیچ گلی نزد. تیم بایرن مونیخ در همان قهرمان بوندسلیگا شد. هاشمیان طی سالهای ۱۳۸۳ تا ۱۳۸۴ در بایرن مونیخ بازی کرد.

پس از بایرن مونیخ چند پیشنهاد اصلی به هاشمیان داده شد که مهمترین آنها شالکه ۰۴، هانوفر و بوخوم بود که از میان این سه تیم هاشمیان تصمیم رفتن به هانوفر را گرفت.

هاشمیان سه سال در هانوفر بازی کرد و تیم هانوفر در هر سه سال در میانه‌های جدول بوندسلیگا قرار داشت. و ترقی چندانی نکرد. تا اینکه هاشمیان با پیشنهاد تیم سابق خود بوخوم روبرو شد.

هاشمیان با قراردادی سه ساله به تیم سابق خود بوخوم پیوست. قرارداد هاشمیان با بوخوم در سالهای اول و دوم قطعی است، اما سال سوم این قرارداد در صورت رضایت دو طرف ادامه خواهد یافت. زهاشمیان بعد از ۱۱ سال حضور در فوتبال آلمان، به ایران بازگشت و پیراهن پرسپولیس را بر تن کرد. وی در تعطیلات زمستانی لیگ ایران وارد مذاکره با پرسپولیس شد و با امضای قرارداد شش ماهه، تا انتهای فصل ۸۹-۹۰ به پرسپولیس پیوست.

حضور در تیم ملی ایران

وحید هاشمیان به درخواست مربی سابق تیم ملی ایران منصور پورحیدری به تیم ملی ایران پیوست. او در روز ۱۰ آذر ۱۳۷۷، در بازی های آسیایی ۱۹۹۸ بانکوک، اولین بازی ملی خود را در برابر تیم ملی قزاقستان انجام داد و در جریان پیروزی دو بر صفر ایران، هر دو گل تیم را به ثمر رساند. در اوایل سال ۲۰۰۱ و در زمان مربیگری میروسلاو بلاژویچ، هاشمیان از تیم ملی جدا شد. علت جدایی هاشمیان، دادن ارجحیت به بازیکنان دو تیم پرطرفدار پرسپولیس و استقلال بود.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی جنیا گربنیکوف

سپس در سال ۲۰۰۵ برای بازی با اٌردن در مقدماتی جام جهانی ۲۰۰۶ به در خواست برانکو ایوانکوویچ به تیم ملی بازگشت. و پس از صعود به جام جهانی در بازیهای تدارکاتی تیم ملی مانند کرواسی و بوسنی و هرزگوین شرکت کرد و در جام جهانی نیز در مقابل مکزیک، پرتغال و آنگولا حضور داشت.

در سال ۲۰۰۷ هاشمیان به همراه تیم ملی در جام ملتهای آسیا نیز حضور یافت.

فعالیت در مربیگری

وی در ۱۶ اکتبر ۲۰۱۲، به‌عنوان سرمربی جدید تیم فوتبال

“هالشتنبک – رلینگن” المان که در بوندس لیگا پنج و در

منطقه هامبورگ المان قرار دارد برگزیده شد.

وی پس از یکسال هدایت تیم نیندورفر در همان منطقه را بدست گرفت.

افتخارات ورزشی وحید هاشمیان

قهرمان در مسابقات دانش آموزان کشوری
صعود به بوندسلیگای یک با تیم بوخوم
صعود به جام یوفا با تیم بوخوم
قهرمانی بوندس لیگای یک آلمان با بایرن مونیخ
صعود به لیگ قهرمانان اروپا با تیم بایرن مونیخ
صعود به جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان با تیم ملی ایران
صعود به جام ملتهای آسیا به تیم ملی ایران[۱]
قهرمانی جام حذفی با تیم پرسپولیس ۸۹-۹۰

خداحافظی با فوتبال

او پس از پایان لیگ یازدهم در حالیکه دو فصل برای

باشگاه فوتبال پرسپولیس تهران در لیگ برتر ایران

به میدان رفته بود، از دنیای فوتبال خداحافظی کرد.

او از بازیکنان سابق تیم ملی فوتبال ایران نیز هست.

او هم اکنون درحال سپری کردن دوره‌های مربیگری درآلمان می‌باشد.

 

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی وحید هاشمیان
Rate this post
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه