بیوگرافی اینگوار کامپراد

4 سال پیش
بیوگرافی اینگوار کامپراد
Rate this post

بیوگرافی اینگوار کامپراد به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

 اینگوار کامپراد یکی از کارآفرینان و روسای میلیاردر دنیا بود که به سبب مالکیت شرکت IKEA به معروفیت خاصی در سطح جهان دست پیدا کرده بود. این فرد که در سن ۹۱ سالگی درگذشت، از جمله ثروتمندترین روسای دنیای تجارت می باشد که کارهای زیادی را در طول عمر خود انجام داده است. اینگوار کامپراد در بخشی از زندگی نامه خود می نویسند که اولین تجارت خود را در دوران کودکی و در زمانی که با دوچرخه اش به همسایگان کبریت می فروخته، شروع کرده است. او از همان دوران به خاطر شم اقتصادی بالای خود توانست به سود بسیار زیادی دست پیدا کند.

زندگینامه اینگوار کامپراد

بیوگرافی اینگوار کامپراد

زندگی شخصی

از سویی دیگر با موفقیتی که در دنیای تجارت به دست آورد، تصمیم گرفت تا سایر اعضای خانواده ی خویش را نیز به این کسب و کار وارد کند و آن ها را با دنیای پیچیده، اما لذت بخش تجارت آشنا کند. اینگوار کامپراد که صاحب ۴ فرزند بود، توانست هر آنچه را که می دانست در اختیار فرزندان خود قرار دهد تا آن ها میراث او را پس از مرگش ادامه دهند.

دوستان عزیز برای کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی یافتن از زندگینامه اینگوار کامپراد این تاجر بزرگ سوئدی و چگونگی موفقیت وی با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

دوران کودکی و نوجوانی اینگوار کامپراد

اینگوار کامپراد در تاریخ ۳۰ مارس سال ۱۹۲۶ میلادی، در کشور سوئد متولد شد. او به اصرار اطرافیانش تحصیلات خود را در سوئد ادامه داد و با وجود آن که از همان کودکی ادعا داشت برای پیشرفت باید از سوئد خارج شود، اما به هر حال به تحصیل در کشور مادری خود پرداخت.

فروش کبریت در دوران کودکی نخستین کسب و کار و تجارتی بود که او را به دنیای جذاب کسب و کار وارد کرد. او متوجه شد که اگر کبریت ها را از استکهلم بخرد، می تواند با قیمت بیشتری به مردم منطقه سکونت خود بفروشد و در نتیجه به سودی خوب دست پیدا کند. فروش ماهی و تزئینات از دیگر کارهایی بود که اینگوار کامپراد در دوران کودکی انجام داد. داستان زندگی و تجارت و ورود وی به دنیای کسب و کار به قدری هیجان انگیز است که برای هر مخاطبی خواندنی خواهد بود.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی دارا خسروشاهی
آغاز فعالیت حرفه ای

احداث شرکت سوئدی IKEA را می توانیم مهم ترین کار حرفه ای اینگوار کامپراد در دنیای تجارت بدانیم. او که با کمی تحقیق متوجه کیفیت پایین مبلمان و اساسیه منزل در سوئد شده بود، تصمیم گرفت تا شرکتی را در زمینه مبلمان و لوازم منزل تاسیس کند و در آن جا به تولید این دست از وسایل اقدام کند؛ اما می دانست که تنها تولید و فروش لوازم خانگی کافی نیست و چیزی که تضمین کننده ی ادامه ی کار او در این کسب و کار خواهد بود، خدمات پس از فروش می باشد.

شرکت IKEA از نوعی چوب مرغوب و گران قیمت برای تولید محصولات خود استفاده می کند. این چوب باعث شده تا قیمت محصولات این کمپانی کمی بالا رود و در نتیجه خانواده های با شرایط اقتصادی متوسط رو به بالا توانایی تهیه محصولات این شرکت را داشته باشند. البته به کار بردن این چوب ویژه در محصولات تولید کمپانی IKEA باعث شده تا این شرکت یکی از شناخته شده ترین کمپانی های تولید لوازم منزل و مبلمان در جهان لقب بگیرد.

در اختیار داشتن بیش از ۱۹۰ فروشگاه در بیش از ۴۰ کشور جهان از جمله موفقیت های این مجموعه بزرگ و اینگوار کامپراد می باشد. او توانسته در کشورهای مختلف اروپایی و آمریکای شمالی نمایندگی های بی شماری را برای کمپانی تحت هدایت خود دریافت کند و بدین ترتیب میزان فروش محصولات خود را تا حد زیادی افزایش دهد. در بروشور محصولات تولیدی IKEA حدود ۱۲۰ هزار محصول متنوع گنجانده شده است که نشان دهنده ی تنوع بسیار بالای این کمپانی برای خریداران خود و احترام به آنان می باشد. از طرفی عکس برداری زیبا از محصولات تولیدی، یکی دیگر از نکاتی است که می توان در مورد بروشورهای این کمپانی نام برد.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی رابرت ویلیام هالی
بروشور کمپانی IKEA

بروشور کمپانی IKEA بعد از انجیل، دومین کتابی است که بیش از ۱۰۰ میلیون نسخه را در جهان به فروش رسانده است. از این جهت به راحتی می توان به محبوب بودن تولیدات این کمپانی در سراسر جهان پی برد. با وجود آن که خانواده های با وضعیت مالی مناسب توانایی تهیه محصولات IKEA را دارند، اما مردم به تهیه بروشورهای این شرکت دست می زنند و در نتیجه خرید محصولات این کمپانی را در برنامه های خود قرار می دهند. عده ی بسیاری از کارشناسان اقتصادی این نوع روش مدیریتی کمپانی اینگوار کامپراد را دلیل موفقیت آن معرفی می کنند.

IKEA

اینگوار کامپراد که شرکت خود را در سال ۱۹۴۳ تاسیس کرد، در ابتدا به دلیل کافی نبودن بودجه برای تولید مبلمان به تولید محصولاتی همچون خودکار، کیف پول و قاب عکس پرداخت و بعد از آن که توانست به سود خوبی از فروش محصولات خود دست پیدا کند، تصمیم گرفت تا سرمایه گذاری خود در چیزی که پیش از این برنامه ریزی کرده بود را آغاز کند. او تولید و فروش مبلمان خانگی را از سال ۱۹۵۴ شروع کرد و در سال ۱۹۵۵ طرح هایی بدیع را در این صنعت ارائه کرد که تا پیش از این هیچ شرکتی آن را معرفی نکرده بود.

در اوایل کار برای تولید محصولات خود از خریداران سفارش دریافت می کرد و سپس به تولید محصول دست می زد. اما پس از مدتی دریافت که برای سود بیشتر باید فروشگاهی را در نقطه ای پربازدید از شهر احداث کند. در نتیجه در نزدیکی های شهر älmhult سوئد، نخستین فروشگاه خود را دایر کرد. او از این مکان برای انبار محصولات خود استفاده کرد و تصمیم گرفت تا از این انبار به عنوان یک الگو برای فروشگاه های آینده ی خود استفاده کند. در سال ۱۹۶۳ اینگوار کامپراد به آرزوی بعدی خود که تاسیس یک نمایندگی در کشوری خارجی بود دست پیدا کرد و بدین ترتیب موفقیتی دیگر در کارنامه ی کاری وی ثبت گردید.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی پیترو فررو
آیکیا شرکتی خاص، تحت مدیریت فردی خاص

اینگوار کامپراد برای آن که مشتریان بیشتری را به سمت خود جذب کند، تصمیم گرفت تا برای مشتریان خود حق انتخاب بیشتری را در نظر بگیرد. بدین ترتیب او شکل اولیه محصول را در اختیار مشتری می گذارد و جنس محصول تولیدی و انتخاب چوب مورد نظر را در اختیار او قرار می دهد و بعد از انتخاب مشتری به تولید محصول موردنظر می پردازد.

بازدید از فروشگاه آیکیا در لندن به حدی است که در ساعات شلوغ شبانه روز موجب به وجود آمدن ترافیکی عظیم در سطح شهر می شود. اینگوار کامپراد توانست بیش از ۱۴۰ هزار کارمند را تا سال ۲۰۱۳ در نمایندگی های شرکتش در سراسر جهان مشغول به کار کند. ارزش دارایی های او تا سال ۲۰۱۳ حدود ۵۸ میلیارد دلار بر آورد شده بود.

اینگوار کامپراد درگذشت

اینگوار کامپراد سرانجام در سال ۲۰۱۸ میلادی، در سرزمین مادری اش سوئد به دلیل کهولت سن درگذشت. اینگوار کامپراد در سوئد به عنوان معروف ترین و بزرگ ترین تاجر این کشور شناخته می شود.

تاریخ تولد:
۳۰ مارس ۱۹۲۶

اگونیارد

سوئد
تاریخ مرگ:
۲۷ ژانویهٔ ۲۰۱۸

اسملاند

سوئد
کودکان:
مثایس کامپراد

Annika Kihlbom

جونس کامپراد

پیتر کامپراد
همسر:
مارگاریسا کامپراد (ازدواج ۱۹۶۳–۲۰۱۱)، Kerstin Wadling (ازدواج ۱۹۵۰–۱۹۶۰)
فیلم:
Here Is Harold
آموزش:
Ekbackeskolan، Hvitfeldska

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی اینگوار کامپراد
Rate this post
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه