بیوگرافی جان مالکوویچ

2 سال پیش

بیوگرافی جان مالکوویچ به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

 جان گاوین مالکوویچ بازیگر، کارگردان و تهیه کننده سرشناس آمریکایی می باشد که تا به حال موفق شده است برای بازی در دو فیلم مکان‌هایی در قلب(۱۹۸۴) و در خط آتش(۱۹۹۳) نامزد دو جایزه اسکار شود. او تا به حال در بیش از ۷۰ فیلم بازی کرده است. مالکوویچ سال ۱۹۹۸ شرکت فیلمسازی مستر مود را با همکاری لیان هالفن و روس اسمیت بنیان نهاد.

زندگینامه جان مالکوویچ

بیوگرافی جان مالکوویچ

فعالیت هنری

مالکوویچ در ۹ دسامبر سال ۱۹۵۳ در شهر کریستوفر در ایالت ایلینویز به دنیا آمد. اجداد پدربزرگش کروات بودند. مادرش نیز اصالتی انگلیسی، آلمانی و اسکالندی داشت. او در خانه ای بزرگ و مجلل در بنتون بزرگ شد، جایی که همسایه کناری آنها ستاره بسکتبال داگ کالینز بود. پدرش کارگردان منابع طبیعی و مدیر یک مجله بود و مادرش نیز صاحب امتیاز مجله بنتون نیوز بود. وی در مدرسه لوگان گرید و سپس در دبیرستان بنتون درس خواند. در همین حین در بسیاری از نمایش ها و تئاترهای موزیکال مدرسه حضور پیدا کرد. سپس وارد دانشگاه ایلینویز شرقی و دانشگاه ایالتی ایلینویز گردید و در رشته تئاتر فارغ التحصیل گشت.

در سال ۱۹۷۶، وی به همراه جوان آلن، گری سینیس عضو کمپانی تئاتر استفن ولف در شیکاگو شدند. او در سال ۱۹۸۰ به نیویورک رفت و در یک نمایش از سم شفرد به نام غرب واقعی بازی کرد که برای آن برنده یک جایزه اوبی گردید. دومین جایزه اوبی را با کارگردانی تولیدی از کمپانی استفن ولف در سال ۱۹۸۴ به نام مرحم بر زخم به دست آورد. اولین تجربه برادوی او نیز در نفش بیف در نمایش مرگ فروشنده به همراه داستین هافمن بود. وی همچنین یک جایزه امی برای بازی در اقتباسی تلویزیونی از همین اجرا که از شبکه CBS در سال ۱۹۸۵ پخش شد، دریافت کرد.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی هوشنگ توکلی
اولین تجربه بازی

اولین تجربه بازی در فیلم مالکوویچ ایفای نقش در فیلم کمدی یک عروسی(۱۹۷۸) به کارگردانی رابرت آلتمن بود. البته اولین حضور برجسته وی به بازی در فیلم مکان‌هایی در قلب(۱۹۸۴) باز میگردد که در آن در نقش یک نابینا بازی کرد. وی برای بازی در این نقش اولین نامزدی جایزه اسکارش را به دست آورد.

وی نامزد جایزه اسکار بهترین هنرپیشه نقش مکمل مرد گردید. البته در همین سال در فیلم میدان‌های کشتار (۱۹۸۴) به کارگردانی رولند جافه نیز بازی کرد. سپس در فیلم های امپراتوری خورشید (۱۹۸۷) به کارگردانی استیون اسپیلبرگ و باغ وحش شیشه‌ای (۱۹۸۷) به کارگردانی پل نیومن بازی کرد. چند سال بعد، با ایفای نقش شخصیتی بدذات و هوس ران به نام والمونت در فیلم روابط خطرناک(۱۹۸۸) به یک ستاره تبدیل گردید. این فیلم در چندین زمینه نامزد و برنده جایزه اسکار گردید.

در سال ۱۹۹۲، مالکوویچ سپس در فیلمی اقتباس شده از رمان موش‌ها و آدم‌ها از نویسنده برنده جایزه نوبل ادبیات، جان استاینبک بازی کرد. یک سال بعد نیز با بازی در فیلم در خط آتش(۱۹۹۳)، به کارگردانی ولفگانگ پترسن دومین نامزدی جایزه اسکارش را به دست آورد.همچنین کاندیدای بفتای بهترین بازیگر مکمل مرد برای بازی در این فیلم گردید.

رقاص ساختمان فوقانی

رقاص ساختمان فوقانی(۲۰۰۲) عنوان اولین فیلم به کارگردانی مالکوویچ می باشد که فیلمنامه آن را نیکلاس شکسپیر آن را اقتباس از رمانی به همین نام از خودش نوشته بود. از دیگر فیلم های که وی در آنها بازی کرده است می توان به مسافر مجانی به سوی فضا(۲۰۰۵)، بیوولف(۲۰۰۷)، اراگون(۲۰۰۶)، مردی در نقاب آهنی(۱۹۹۸)، تبدیل‌شوندگان: نیمه تاریک ماه(۲۰۱۱)، بچه جایگزین (۲۰۰۸)، اسب مسابقه(۲۰۱۰)، قرمز(۲۰۱۰)، قرمز ۲(۲۰۱۳) اشاره کرد.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی محمدسعید شریفیان

مالکوویچ میزبان و مجری سه اپیزود از شو تلویزیونی شبکه NBC به نام شب یکشنبه زنده بود. مالکوویچ همچنین در سال ۱۹۹۸ شرکت فیلمسازی مستر مود را با همکاری لیان هالفن و روس اسمیت بنیان نهاد و با نخستین محصول آن به نام دنیای ارواح به کارگردانی تری زویگوف در بخش مسابقه جشنواره سال ۲۰۰۱ جشنواره فیلم کارلووی واری حضور داشت. از دیگر فیلم‌های این شرکت می‌توان به لیبرتین، محرمانه مدرسه هنر و فیلم برنده اسکار جونو اشاره کرد.

فیلم‌شناسی

۱۹۸۴: مکان‌هایی در قلب
۱۹۹۳: در خط آتش
۱۹۹۶: پرتره یک بانو
۱۹۹۸: مردی در نقاب آهنی
۱۹۹۹: جان مالکوویچ بودن
۲۰۰۰: سایه خون‌آشام
۲۰۰۱: هتل
۲۰۰۱: ولگردها
۲۰۰۲: بازی ریپلی
۲۰۰۳: جانی انگلیش
۲۰۰۷: بئوولف
۲۰۰۸: بخوان و بسوزان
۲۰۰۹: و بعد …
۲۰۱۱: تبدیل‌شوندگان: نیمه تاریک ماه
۲۰۱۶: دیپ‌واتر هورایزن
۲۰۱۸: جعبه پرنده
۲۰۱۸: قتل‌های ای.بی.سی.
۲۰۱۹: فوق‌العاده شرور، به طرز وحشتناکی شیطانی و پست

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی جان مالکوویچ
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه