بیوگرافی سیه‌نا میلر

4 سال پیش
بیوگرافی سیه‌نا میلر
Rate this post

بیوگرافی سیه‌نا میلر به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

 سیه‌نا رز دایانا میلر بازیگر، مدل و طراح مد آمریکایی بریتانیایی الاصل می باشد. او در سال ۲۰۰۸ نامزد جایزه بفتای بهترین هنرپیشه نوظهور گردید. همچنین یه خاطر بازی در نقش تیپی هاردن در فیلم تلویزیونی دختر(۲۰۱۲) نامزد یک جایزه بفتای بهترین هنرپیشه زن و گلدن گلوب بهترین هنرپیشه زن گردید. از دیگر فیلم های او میتوان به کیک لایه‌ای (۲۰۰۴)، الفی (۲۰۰۴)، غبار ستاره (۲۰۰۷)، جی. آی. جو: ظهور کبرا (۲۰۰۹)، درست شبیه یک زن (۲۰۱۲)، فاکس‌کچر (۲۰۱۴)، تک‌تیرانداز آمریکایی (۲۰۱۴)، عشاء ربانی سیاه (۲۰۱۵) و تا شب زنده بمان (۲۰۱۶) اشاره کرد.

زندگینامه سیه‌نا میلر

بیوگرافی سیه‌نا میلر

فعالیت هنری

میلر در تاریخ ۲۸ دسامبر ۱۹۸۱ در نیویورک، آمریکا به دنیا آمد. سپس زمانی که تنها یک سال داشت به همراه خانواده اش به لندن رفت. مادرش، ژوزفین یک مدل سابق انگلیسی متولد آفریقای جنوبی می باشد. پدرش نیز بانکداری آمریکایی می باشد. او در مدرسه هیتفیلد در برکشیر و سپس در انستیتو فیلم و تئاتر لی استرازبرگ در نیویورک به مدت یک سال درس خواند. او پاسپورت انگلیسی دارد. در سال ۲۰۰۱، میلر اولین تجربه بازیگری خود را با فیلم کمدی رمانتیک کنسینگتون جنوبی(۲۰۰۱) به کارگردانی کارلو وانزینا انجام داد. سپس نقشی ثابت در درام تلویزیونی کن ادی(۲۰۰۳) به دست آورد.

او اولین بازی خوب خود را در فیلم الفی(۲۰۰۴) و در کنار همسرش جود لا و سپس در فیلم کیک لایه‌ای (۲۰۰۴) به کارگردانی متیو وان و در کنار هنرپیشه مطرح بریتانیایی دنیل کریگ انجام داد. وی سپس در کنار هیث لچر در فیلم کمدی رمانتیک کازانووا (۲۰۰۵) به کارگردانی لاسه هالستروم بازی کرد.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی علیرضا قربانی

یک سال بعد نیز در فیلمی در ژانر زندگینامه ای به نام دختر کارخانه(۲۰۰۶) به کارگردانی جورج هیکنلوپر بازی کرد. او در این فیلم در نقش ستاره فیلم های زیرزمینی و شخصی‌ ط‌راز اول‌ جامعه‌ ب هنام ادی سدویک که با اندی وارهول در ارتباط بود، بازی کرد. گرچه منتقدین فیلم را منفی ارزیابی کردند اما آنها بازی میلر را نقطه عطف فیلم توصیف کردند و آنرا بسیار ستودند. او نقش های کوتاهی نیز در فیلم های مصاحبه (۲۰۰۷) به کارگردانی استیو بوشمی، غبار ستاره (۲۰۰۷) به کارگردانی متیو وان و در کنار رابرت دنیرو و میشل فایفر و کمیل (۲۰۰۸) داشت.

جی. آی. جو

در سال ۲۰۰۸، میلر در ورژن سینمایی رمان اسرار پیتزبورگ از مایکل گابون به نام لبه عشق(۲۰۰۸) بازی کرد. سپس در فیلم اکشن جی. آی. جو: ظهور کبرا(۲۰۰۹) به کارگردانی استیون سامرز در کنار بازیگرانی همچون چنینگ تیتوم، کریستوفر اکلستون، جوزف گوردون-لویت بازی کرد.

میلر در تئاتر نیز تجربه بازی دارد و از جمله آنها می توان به بازی در نمایش برداوی به نام پس از میس جولی نوشته پاتریک ماربر و همچنین در نقش پاتریشیا در تئاتری بریتانیایی به نام مسیر منور در سال ۲۰۱۱ اشاره کرد. وی سپس در سال ۲۰۱۲ در فیلمی تلویزیونی به نام دختر(۲۰۱۲) از شبکه HBO که درباره روابط بین آلفرد هیچکاک و هنرپیشه زنی به نام تیپی هدرن می باشد، ایفای نقش کرد. میلر سپس در فیلم درست شبیه یک زن(۲۰۱۲) در نقش زنی که ازدواج ناموفقی داشته و با زنی دیگر که همین اتفاق برای او افتاده است، آشنا می شود بازی کرد. گلشیفته فراهانی نیز در این فیلم نقش یک زن مهاجر عرب و رقاص را بازی می‌کند که به اتهام قتل مادر شوهرش تحت تعقیب قرار می گیرد.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی راسل مالکهی

میلر در پروژه بعدی بازیگرش در فیلم درام زندگی‌نامه‌ای فاکس‌کچر (۲۰۱۴) به کارگردانی بنت میلر که درباره زندگی واقعی و تراژیک دیو شولتز، قهرمان کشتی آزاد المپیک می باشد، بازی کرد. این فیلم نامزد چندین جایزه اسکار و بفتا و گلدن گلوب شد. وی همین سال در فیلم زندگی‌نامه جنگی و درام تک‌تیرانداز آمریکایی(۲۰۱۴) به کارگردانی کلینت ایستوود بازی کرد که این فیلم نیز در جوایز اسکار ۸۷ام برای شش بخش بهترین فیلم، بهترین تدوین فیلم، بهترین تدوین صدا، بهترین میکس صدا، بهترین فیلم‌نامه اقتباسی و بهترین بازیگر نقش اول مرد نامزد جایزه شد.

آدام جونز

او در سال ۲۰۰۵ در چهار فیلم بازی کرد:بازی در نقش هلنا در فیلم کمدی آدام جونز(۲۰۱۵) به کارگردانی جان ولز، فیلم درام و علمی–تخیلی برج(۲۰۱۵) به کارگردانی بن ویتلی، فیلم کمدی و درام کسب و کار ناتمام (۲۰۱۵) به کارگردانی کن اسکات و در آخر بازی در فیلم تحسین شده عشاء ربانی سیاه(۲۰۱۵) به کارگردانی اسکات کوپر. این فیلم زندگی واقعی جیمز بالجر، تبهکار مخوف بوستون را روایت می کرد. تا شب زنده بمان (۲۰۱۶) و شهر گمشده زد(۲۰۱۶) به نویسندگی و کارگردانی بن افلک نیز آخرین فیلم سینمایی می باشد که میلر در آن بازی می کند.

میلر تا کنون دوبار ازدواج کرده است. همسر اولش ستاره سینمای جود لا بود که در سال ۲۰۰۵ با هم ازدواج کردند و در سال ۲۰۰۸ از او جدا شد. همسر دومش نیز تام استاریج یک هنرپیشه اهل بریتانیا بود که در سال ۲۰۱۱ با وی ازدواج و چهار سال بعد در سال ۲۰۱۵ از وی جدا شد.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی اریک سرا

بخشی از فیلم‌شناسی

کنزینگتون جنوبی (۲۰۰۱)
کیک لایه‌ای (۲۰۰۴)
الفی (۲۰۰۴)
کازانووا (۰۰۵)
مصاحبه (۲۰۰۷)
کمیل (۲۰۰۷)
گرد ستاره (۲۰۰۷)
جی. آی. جو: ظهور کبرا (۲۰۰۹)
درست شبیه یک زن (۲۰۱۲)
فاکس‌کچر (۲۰۱۴)
تک‌تیرانداز آمریکایی (۲۰۱۴)
کسب و کار ناتمام (۲۰۱۵)
برج (۲۰۱۵)
عشاء ربانی سیاه (۲۰۱۵)
سوخته (۲۰۱۵)
تا شب زنده بمان (۲۰۱۶)
شهر گمشده زی (۲۰۱۶)

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی سیه‌نا میلر
Rate this post
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه