بیوگرافی هلن هانت

2 سال پیش

بیوگرافی هلن هانت به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

 هلن هانت هنرپیشه برنده جایزه اسکار، کارگردان و فیلمنامه‌نویس آمریکایی است. او تا کنون توانسته است یک بار جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن را بخاطر فیلم بهتر از این نمی‌شه (۱۹۹۷) برنده شود و برای بازی در فیلم جلسه‌ها (۲۰۱۲) نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن گردید. او همچنین برای بازی در فیلم بهتر از این نمی‌شه (۱۹۹۷) جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر زن فیلم موزیکال یا کمدی و جایزه انجمن بازیگران فیلم را برنده شد. از فیلم های او می توان به قطار هوایی(۱۹۷۷)، معجزه از کتی میلر(۱۹۸۱)، تولد(۱۹۸۶)، بوسه مرگ(۱۹۹۵)، آنچه زنان می‌خواهند(۲۰۰۰)، دورافتاده(۲۰۰۱)، موج‌سوار(۲۰۱۱) و رمزگشایی آنی پارکر(۲۰۱۳) اشاره کرد.

زندگینامه هلن هانت

بیوگرافی هلن هانت

فعالیت هنری

هانت در تاریخ ۱۵ ژوئن ۱۹۶۳ در کالور سیتی، کالیفرنیا به دنیا آمد. پدرش گوردون هانت، از کارگردانان نامی سینمای هالیوود و و مربی بازیگری و همچنین عمویش پیتر اچ هانت نیز یک کارگردان بود. وقتی او سه ساله بود به همراه خانواده اش به نیویورک رفت که در آنجا پدرش کارگردان تئاتر شد و او نیز در چندین نمایش و چند ساعت در هفته بازی می کرد. او بازیگری را از اوایل دهه ۱۹۷۰ و در هشت سالگی زیر نظر پدرش آغاز کرد. یک سال بعد او بازیگری حرفه ای را آغاز کرد. از نقش هایش می توان به نقش دختر ماری اسلاگتر در نمایش مری تایلر مور و در اپیزودی به نام آرک۲ در مجموعه تلویزیونی خانواده رابینسون سوییسی اشاره کرد. او از دبیرستان بربنک کالیفرنیا فارغ التحصیل شد سپس کار خود را در سینما، تئاتر و تلویزیون ادامه داد.

بازی در نقش سارا در فیلم پیشگامان زن(۱۹۷۴) و نقش تالیا رودریگز در فیلم فریاد مرگ(۱۹۷۵) از اولین تجربه های بازیگری وی می باشد.او فعالیت حرفه ای بازیگری خود را با مجموعه دیوانگی تو(۱۹۹۲ تا ۱۹۹۹) به مدت ۷ سال آغاز کرد. او در این سریال در کنار پاول ریزر در نقش زوجی تازه اردواج کرده در نیویورک سیتی بازی می کنند. او چهار بار و در سال های ۱۹۹۶، ۱۹۹۷، ۱۹۹۸ و ۱۹۹۹ توانست جایزه امی بهترین بازیگر نقش اول زن در سریال کمدی را برای بازی در این سریال برنده شود. در اخرین سال پخش این سریال او به همراه پاول ریزر اولین هنرپیشگانی بودند که درآمدی بالغ بر یک میلیون دلار برای هر اپیزود را داشتند. او همچنین چندین قسمت را برای این سریال کارگردانی کرد.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی خسرو شکیبایی
فیلم گردباد

او در سپس در کنار بیل پاکستون در فیلم گردباد (۱۹۹۶) به کارگردانی یان ده بونت در نقش دکتر جوآن تورنتن هاردینگ بازی کرد. این فیلم دومین فیلم پرفروش آن سال گردید. او توانست برای بازی در این فیلم نامزد دریافت جایزه ساترن بهترین بازیگر زن و نیز جایزه بهترین عملکرد از جوایز فیلم ام تی وی شود.

هانت در سال ۱۹۹۷ و با بازی در فیلم درام، عاشقانه وکمدی بهتر از این نمی‌شه(۱۹۹۷) به کارگردانی جیمز ال. بروکس توانست به همراه جک نیکلسون، برنده جایزه اسکار و گلدن گلوب بهترین بازیگر نقش اول زن و مرد گردند. وی همچنین جایزه انجمن بازیگران فیلم برای بهترین بازیگر نقش اول زن و نیز در چهارمین مراسم جایزه انجمن بازیگران فیلم جایزه عملکرد فوق‌العاده توسط یک بازیگر نقش اول زن در نقش اصلی را برنده شد. پس از موفقیت او سینما را رها کرد و بازی در تئاتر پرداخت که از جمله کارهایش می توان به بازی در نقش ویولا در نمایشنامه از ویلیام شکیپیر به نام شب دوازدهم در مرکز نئاتر لینکولن در نیویورک اشاره کرد. هانت در ۱۷ جولای ۱۹۹۹ با هنک آزاریا ازدواج و در ۱۸ دسامبر ۲۰۰۰ از او جدا شد.

دکتر تی و زن

در سال ۲۰۰۰ و پس از جدایی از همسر اولش وی در چهار فیلم ظاهر شد: دکتر تی و زن(۲۰۰۰) در کنار ریچارد گیر، پرداختش کن(۲۰۰۰) در کنار کوین اسپیسی و هارلی جوئل اسمنت، آنچه زنان می‌خواهند(۲۰۰۰) در کنار به همراه مل گیبسون و دورافتاده(۲۰۰۰) در کنار تام هنکس. بوسه بین او و تام هنکس در انتهای این فیلم به عنوان برنده بهترین بوسه از جوایز فیلم ام تی وی انتخاب شد. در پایان این سال با همسر دومش متیو کارناهان اشنا شد و با او ازدواج کرد. بازی در نقش راننده کامیون در فیلم یک شب در مک کول(۲۰۰۱) و نقش ان بتی فیتز جرالد در فیلم نفرین عقرب یشمی(۲۰۰۱) از دیگر فیلم های سال بعدی وی می باشد. در سال ۲۰۰۳ او به تئاتر برادوی بازگشت و در نمایشی از یاسمینا رضا به نام زندگی ایکس ۳ بازی کرد.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی مجید خراطها

اولین تجربه بزرگ کارگردانی وی فیلم کمدی درام سپس او مراپیدا کرد(۲۰۰۷) نام داشت که توانست جایزه فستیوال بین المللی فیلم پالم اسپرینگز و جایزه فستیوال فیلم های مستقل آشلند را برنده شد.
از دیگر فیلم های موفق هانت می توان به فیلم در سبک زندگی‌نامه‌ای جلسه‌ها (۲۰۱۲) به کارگردانی بن لوین اشاره کرد. هلن هانت موفق شد برای بازی در این فیلم نامزد دریافتِ جایزه اسکار، جایزه گلدن گلوب و جایزه انجمن بازیگران فیلم بهترین بازیگر نقش مکمل زن شود. رمزگشایی آنی پارکر(۲۰۱۳) به کارگردانی استیو برنستین دیگر فیلم با بازی وی و سواری (۲۰۱۴) از دیگر فیلم های کارگردانی شده هلن هانت است که خود نیز در ان بازی می کند.

جوایز و افتخارات

جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن بخاطر فیلم بهتر از این نمی‌شه (۱۹۹۷)
نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن (۲۰۱۳)
نامزد جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر زن – مجموعه تلویزیونی موزیکال یا کمدی (۱۹۹۳)
جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر زن – مجموعه تلویزیونی موزیکال یا کمدی (۱۹۹۴)
جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر زن فیلم موزیکال یا کمدی بخاطر فیلم بهتر از این نمی‌شه (۱۹۹۷)
نامزد جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر نقش مکمل زن (۲۰۱۲)
نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن (۲۰۱۲)
جایزه امی ساعات پربیننده برای بهترین بازیگر نقش اول زن در مجموعه کمدی (۱۹۹۶)
جایزه امی ساعات پربیننده برای بهترین بازیگر نقش اول زن در مجموعه کمدی (۱۹۹۷)
جایزه امی ساعات پربیننده برای بهترین بازیگر نقش اول زن در مجموعه کمدی (۱۹۹۸)
جایزه امی ساعات پربیننده برای بهترین بازیگر نقش اول زن در مجموعه کمدی (۱۹۹۹)
جایزه انجمن بازیگران فیلم برای بهترین بازیگر نقش اول زن (۱۹۹۷)
جایزه انجمن بازیگران فیلم برای بهترین بازیگر زن در مجموعه کمدی (۱۹۹۴)
عملکرد فوق‌العاده توسط یک بازیگر نقش اول زن در نقش اصلی (۱۹۹۷)
نامزد جایزه انجمن بازیگران فیلم برای بهترین بازیگر نقش مکمل زن (۲۰۱۲)

مطلب مرتبط:  بیوگرافی لیسا لوب
عکس های اینستاگرامی بیوگرافی هلن هانت
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه