بیوگرافی اوکیچیرو ناکایا

4 سال پیش
بیوگرافی اوکیچیرو ناکایا
Rate this post

بیوگرافی اوکیچیرو ناکایا به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

 ۵۳ سال پیش در چنین روزی یعنی ۱۱ آوریل سال ۱۹۶۲ اوکیچیرو ناکایا – فیزیکدان سرشناس ژاپنی فوت کرد. شهرت این دانشمند بزرگ بخاطر دستاوردهای علمی‌اش در حوزه‌ی یخچال شناسی و علوم دمای پایین است. وی در سال ۱۹۳۶ اولین کریستال برف را بصورت مصنوعی تولید کرد.

زندگینامه اوکیچیرو ناکایا

بیوگرافی اوکیچیرو ناکایا

زندگی شخصی

اوکیچیرو در تاریخ ۴ جولای سال ۱۹۰۰ در شهر کاگا متولد شد. تحصیلاتش را در محل تولد آغاز کرد و دوره‌ی دبیرستان را در شهر توکیو گذراند. در دوران دبیرستان به هنر و به خصوص کوزه‌گری به شدت علاقه مند شد و حتی قصد داشت با انصراف از ادامه تحصیل به دنبال این کار برود که با مخالفت پدر مواجه شد. در همین دوران اوکیچیرو به درس فیزیک در دبیرستان نیز علاقه‌مند شد و این علاقه‌مندی به فیزیک باعث شد تا از تصمیمش برای ترک تحصیل صرف نظر کند. بعد از پایان دوره‌ی دبیرستان موفق شد وارد دانشگاه سلطنتی توکیو شود و از این دانشگاه در رشته فیزیک در سال ۱۹۲۵ فارغ التحصیل شد.

بعد از پایان دوره کارشناسی به عنوان دستیار تحقیق در یک موسسه تحقیقاتی مشغول به کار شد و همین کار باعث علاقه مند شدن بیشتر وی به علم فیزیک شد. در خلال سال‌های ۱۹۲۸ و ۱۹۲۹ به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد پرداخت و سپس به عنوان استادیار در دانشگاه هوکاییدو مشغول به کار شد.

دوره‌ی دکترا

بعد از چندی تصمیم گرفت تا در دوره‌ی دکترا شرکت کند و سرانجام توانست دکترای خود را در رشته فیزیک از دانشگاه کیوتو دریافت کند. در دورانی که در دانشگاه هوکاییدو مشغول به کار شد این دانشگاه با مشکلات مالی فراوانی مواجه بود و نمی‌توانست بودجه تحقیقاتی بسیاری از آزمایش‌ها را تامین کند، اما بخاطر موقعیت جغرافیایی این شهر و هوای سرد آن برف به وفور یافت می‌شد لذا اوکیچیرو ناکایا تصمیم گرفت تا روی کریستال‌های برف به تحقیق بپردازد. وی با تحقیقات دقیق توانست ساختارهای کریستال برف را کاملا دسته‌بندی کند و سال ۱۹۳۵ لابراتوار تحقیقاتی دمای پایین را راه اندازی کرد و سال ۱۹۳۶ توانست اولین کریستال‌های برف را بصورت مصنوعی بسازد.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی ویلیام رمزی

دکتر اوکیچیرو ناکایا بعد از این کشف تمام عمر خود را صرف تحقیق در خصوص علوم دمای پایین و ساختار کریستال های برف کرد و همچنین مطالعات وسیعی در خصوص شکل گیری یخچال ها و فرایند مرگ آنها انجام داد که در نوع خود بی نظیر است. وی یکی از بزرگترین و تاثیر گذارترین دانشمندان در علم یخچال شناسی و فیزیک دماهای پایین بوده است.

سرانجام دکتر اوکیچیرو ناکایا در تاریخ ۱۱ آوریل سال ۱۹۶۲ دیده از جهان فروبست.

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی اوکیچیرو ناکایا
Rate this post
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه