بیوگرافی رابرت واتسون

4 سال پیش
بیوگرافی رابرت واتسون
Rate this post

بیوگرافی رابرت واتسون به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

 ۱۲۳ سال پیش در چنین روزی یعنی ۱۳ آوریل سال ۱۸۹۲ رابرت واتسون وات مخترع سرشناس اسکاتلندی دیده به جهان گشود. بیشترین شهرت وی بخاطر دستاوردهایش در خصوص رادار است که به نوعی باعث شکوفایی و خلق این صنعت شده است.

زندگینامه رابرت واتسون

بیوگرافی رابرت واتسون

زندگی شخصی

رابرت واتسون وات در شهر برچین اسکاتلند متولد شد. وی از نوادگان جیمز وات فیزیکدان و مخترع سرشناس اسکاتلندی است که از ایشان به عنوان پدر انقلاب صنعتی یاد می‌شود. رابرت واتسون وات بعد از پایان دوره ابتدایی و دبیرستان وارد دانشگاه داندی در اسکاتلند شد. و در دوران تحصیل خود بخاطر نبوغ بالای خود بالاترین رتبه‌های علمی را از دانشگاه دریافت کرد که برای نمونه می‌توان به جایزه‌ی کارنلی در شیمی اشاره کرد. رابرت واتسون وات در سال ۱۹۱۲ موفق شد در رشته‌ی مهندسی از دانشگاه داندی فارغ التحصیل شود. بعد از پایان دوره کارشناسی، پروفسور ویلیام پدی – ریاست دپارتمان فیزیک دانشگاه، فعالیت در دانشگاه به عنوان دستیار را پیشنهاد کرد و در همین دوران نیز رابرت واتسون وات را تشویق به تحقیق در خصوص امواج رادیویی کرد.

تحقیقات در خصوص سیستم‌های رادیوی ادامه پیدا کرد و به مرور موانع مختلفی که در راه واتسون وات قرار داشت رفع می‌شد. در آن دوران مفاهیم اولیه سیستم های رادار توسط سایر دانشمندان شکل گرفته بود، اما هیچ کاربرد عملی از آن وجود نداشت و به عبارتی مفاهیم اولیه به پختگی لازم برای کاربردی شدن نرسیده بود.

پروژه‌های تحقیقاتی

در اواسط دهه ۱۹۳۰ دولت انگلستان خطر آلمان نازی را احساس کرد و لذا تصمیم گرفت تا به حمایت از پروژه‌های تحقیقاتی که می‌توانستند در جنگ احتمالی به آنها کمک کند بپردازد. رابرت واتسون وات بخاطر تجربه بسیار زیادی که از سال‌ها تحقیق در خصوص امواج رادیوی داشت به عنوان مسئول ساخت و توسعه رادار برای شناسایی هواپیماهای متجاوز به خاک انگلستان انتخاب شد و در سال ۱۹۳۹ وی موفق شد تا اولین آزمایش‌های موفقیت آمیز از رادار را انجام دهد.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی یوتوس فون لیبیش

این دستاورد علمی وی باعث شد تا نیروی هوایی آلمان در خلال نبرد هوایی معروف انگلستان که مربوط به حمله‌های هوایی بدون توقف و سنگین آلمان می‌شود با مشکلات فراوانی مواجه شود و بسیاری از هواپیماهای آلمانی توسط شکاری‌های انگلستان از بین بروند و شاید اگر رادار توسط روبرت واتسون وات اختراع نشده بود نتیجه جنگ آلمان با انگلستان به نوعی دیگر رقم می‌خورد.

سر روبرت الکساندر واتسون وات یکی از بزرگترین پیشگامان صنعت رادار در تاریخ ۵ دسامبر سال ۱۹۷۳ و در ۸۱ سالگی دیده از جهان فروبست.

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی رابرت واتسون
Rate this post
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه