بیوگرافی امی رسوم

1 سال پیش
بیوگرافی امی رسوم

بیوگرافی امی رسوم به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

 امانوئل گری «امی» رسوم (به انگلیسی: Emmanuelle Grey “Emmy” Rossum) (زاده ۱۲ سپتامبر ۱۹۸۶) هنرپیشه و خواننده-ترانه‌پرداز آمریکایی است. رسوم بیشتر برای بازی در نقش فیونا گلکر در مجموعه تلویزیونی درام کمدی بی‌شرم از شبکه شوتایم شناخته می‌شود. رسوم به مدت ۹ سال در این سریال ایفای نقش کرد و بعد از ۹ فصل از آن جدا شد. رسوم فعالیت خود را از سال ۲۰۰۰ و با بازی در فیلم سانگ کچر آغاز کرد.

زندگینامه امی رسوم

بیوگرافی امی رسوم

زندگی شخصی

رسوم، تنها فرزند شریل در شهر نیویورک، ایالت نیویورک به دنیا آمد. فرزند یک عکاس شرکتی و یک بانکدار. خانواده او یهودی هستند. او از نزدیکان ورا ونگ می‌باشد، کسی که به واسطه ازدواج مادرش، با او مرتبط است. والدین او هنگامی که مادرش حامله بود از یکدیگر جدا شدند. او توسط مادرش پرورش یافت و پدرش را فقط دو بار دید. ترانه او به نام «بیش از این» از آلبومش به نام «درون بیرون» بر اساس همین تجربه می‌باشد.

خداحافظی با سریال شیملس

رسوم یک نامه‌ی خداحافظی احساسی نوشت که بدین شرح است:

خیلی سخت است که احساساتم را با کلمات بیان کنم، اما تلاشم را می‌کنم.

این کار [بازیگری]، همیشه یک ماجراجویی پر از سفر و فرصتی برای داستان تعریف کردن است. گاهی اوقات وقتی به عنوان یک بازیگر برای چند ماه به یک مکان تازه سفر می‌کنی تا یک پروژه‌ی جدید را شروع کنی، یک شخصیت جدید می‌سازی، ریتم‌های جدیدی یاد میگیری، جک‌های جدیدی در جمع هم تیمی‌هایت می‌شنوی و دوستان جدیدی پیدا می‌کنی.

تا اینکه هشت سال پیش، Shameless وارد زندگی من شد و من یکی از فوق العاده‌ ترین اتفاق‌هایی که می‌تواند در زندگی یک بازیگر بیفتد را تجربه کردم. هرگز نمی‌توانم به شما بگویم که هربار پس از شنیدن خبر تمدید سریال چقدر اشتیاق داشتم و خوشحال می‌شدم. و این اشتیاقی بود که همه‌ی عوامل سریال داشتند. فصل‌ها پشت فصل‌های دیگر می‌آمدند و من همیشه هیجان زده بودم که خدای من قرار است دوباره به تیم خودم برگردم. و این فقط بخاطر اینکه Shameless یک مجموعه‌ی چندلایه‌ی عالی بود و یا یک فیلمنامه عالی داشت نبود. چیزی که وجود داشت بخاطر روابط واقعی‌ای بود که بین ما جریان داشت، این دوستی واقعی میان ما بود که هر فصل ما را دور هم جمع می‌کرد هر فصل!

مطلب مرتبط:  بیوگرافی محمدعلی حدادیان
وی ادامه داد:

ببینید، در زندگی واقعی، من برعکس فیونا، تک فرزندم. من هیچوقت یک خانواده‌ی بزرگ نداشتم. بودن در آن خانواده‌ی به هم ریخته‌ و پر از عشق گلگر، چیزی بود که من همیشه دلم میخواست داشته باشم. و من این حس را حتی خارج از صحنه‌های فیلمبردری هم نسبت به گلگرها داشتم.

ما در جریان سریال شاهد بزرگ شدن بچه‌ها به عنوان انسان‌هایی بااستعداد، قوی و مستقل بودیم. من به اِما یاد دادم که موهای پایش را بزند. وقتی ایثن رانندگی یاد می‌گرفت، آن جا بودم. شانولا و جرمی و جون و بیل در عروسی پارسال من در نیویورک رقصیدند. لیدر شجاعمان، جان ولز (John Wells) من و سم را در مراسم «hora» روی آن صندلی‌های زوار در رفته نشاند. من روزهای مقدس یهودیان را در کنار دیوید نوینس (David Nevins) و همسر و بچه‌های دوست داشتنی‌اش گذراندم. آن‌ها واقعا برای من مثل خانواده‌ام بودند.

این استحکام روابط و این خانواده‌ که من در آن پرورش یافتم، چنان احساس امنیتی به من داد که توانستم در آن به عنوان یک فرد خلاق رشد کنم. چیزهایی که جان ولز به عنوان یک بازیگر به من آموخت، بخصوص اخیرا که از صمیم قلب به من روحیه می‌داد و مرا تشویق می‌کرد؛ چیزهایی هستند که هیچگاه فراموششان نخواهم کرد و هرگاه به یادشان خواهم افتاد مایه‌ی افتخار من خواهند بود.

ما بیش از ۱۰۰ ساعت سریال ساختیم. یک پژوهش جدید روانشناسی هست که می‌گوید ۱۰۰ ساعت طول می‌کشد تا شما با یک نفر دوست شوید. خانواده گلگر فقط بیش از ۱۰۰ ساعت است که در اتاق نشیمن‌های مردم دیده می‌شود. ما احساسات شما را نسبت به خودمان و نسبت به شخصیت‌های سریال میبینیم، در فرودگاه، در رستوران، در خیابان، وقتی مردم صدایمان می‌زنند و می‌گویند: «سلام فیونا» یا « اوه خدای من، این لیپه» یا «گندت بزنن فرانک»، واقعا احساس خوبی به ما می‌دهند.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی هیلاری داف
رسوم افزود:

فرصت بازی کردن در نقش فیونا برای من یک نعمت بود. کلا شخصیت‌های پویا و چندلایه‌ی کمی -چه مرد چه زن- وجود دارد. فیونا یک شیر زن است، او قوی و آزاد در روابط جنسی است، او آسیب دیده و همچنین آسیب پذیر است، اما هیچگاه تسلیم نمی‌شود. فیونا در یک محیط افسرده زندگی می‌کند، اما در برابر آن جو افسده مقاومت می‌کند و هیچوقت افسرده نمی‌شود.

او اصالت دارد. وفادار است. شجاع است. وقتی برای بار دوم فیلمنامه را خواندم متوجه این ویژگی‌های او شدم، و این یک تجربه‌ی متفاوت بود، خاص بود. من بطور بی‌وقفه‌ای به کمک مربی‌ام، تری نیکربوکر (Terry Knickerbocker) برای امتحان بازیگری در این نقش تمرین می‌کردم. روزی که من پیاده به محل امتحان رفتم، باران می‌بارید، و من مثل موش آب کشیده به آن‌ جا رسیدم اما به هر حال امتحانم را دادم و قبول شدم. و به همین سادگی، هشت سال گذشته‌ی من به بهترین سال‌های زندگیم تبدیل شد.

او گفت:

مالکولم گلدول (Malcolm Gladwell) می‌گوید بیش از ده هزار ساعت طول می‌کشد تا شما در کاری ماهر شوید و بتوانید در آن به سطح کلاسی جهانی برسید. خب طبق محاسبات من، ما ۱۰۰ اپیزود داشتیم، هر اپیزود هم هفت روز (به علاوه‌ی هفته‌های شیکاگو) طول می‌کشید و هر روز هم ۱۲ ساعت کار می‌کردیم، بنابراین می‌توان گفت ما بیش از ده هزار ساعت کنار یکدیگر کار کردیم و می‌توانم با قاطعیت بگویم که این تیم و عواملی که من شانس همکاری با آن‌ها را داشتم، در سطح کلاس جهانی هستند. من به کار کردن با آن‌ها افتخار می‌کنم و بسیار بسیار از زحماتی که برایم کشیدند و لحظاتی که برایم رقم زدند، قدردانی می‌کنم.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی ابراهیم چلیکول

می‌دانم که شما این مسیر را بدون من ادامه خواهید داد. هنوز داستان‌های زیادی از خانواده گلگرها مانده است که باید گفته شود. من برای همیشه در کنار خانواده‌ام خواهم بود. به این فکر نکنید که من رفته‌ام، فقط به این فکر کنید که من به یک بلوک پایین تر از گلگرها نقل مکان کرده‌ام.

تا ابد، با عشق.

گزیده فیلم‌شناسی
فهرست برخی از فیلم‌هایی که امی رسوم در آنها به ایفای نقش پرداخته‌است:

راپسودی آمریکایی
نابغه
رودخانه میستیک
نولا
پس‌فردا
شبح اپرا
پوزئیدون
دراگون‌بال اوولوشن
قبل از اینکه ناپدید شوم
دنباله‌دار
بی‌شرم (مجموعه تلویزیونی)

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی امی رسوم
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه