بیوگرافی راجر فدرر

6 سال پیش
Rate this post

بیوگرافی راجر فدرر به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی
راجر فدرر (Roger Federer) در تاریخ ۸ آگوست ۱۹۸۱ (۱۷ مرداد ۱۳۶۰) متولد شد. وی بازیکن سوئیسی تنیس حرفه‌ای و از پولدارترین تنیس‌بازان دنیا است.

زندگینامه راجر فدرر

بیوگرافی راجر فدرر

شروع فعالیت ورزشی

فدرر تا ۱۶ سالگی مدام مصدوم بود و نمی‌توانست خوب و مرتب به تمرین بپردازد، اما سرانجام با بهبود مصدومیت‌هایش توانست در سال ۱۹۹۸ به دنیای حرفه‌ای تنیس وارد شود و به اتحادیه تنیسورهای حرفه‌ای جهان بپیوندد. رویارویی وی با بیون بورگ در اوایل ورودش به جمع حرفه‌ای‌ها که با شکست راجر همراه بود درس‌های بزرگی به وی داد و پس از شکست از این قهرمان پر آوازه آن سال‌ها، فدرر در مسیر رو به رشد قرار گرفت. راجر در سال ۱۹۹۸ وارد تیم دیویس کاپ سوئیس شد و در حالی که کم سن و سال‌ترین عضو تیم سوئیس بود بعنوان بهترین تنیسور تیم برگزیده شد. تورنمت میلان اولین تورنمنت جهانی بود که فدرر توانست به قهرمانی در آن دست یابد.

سال‌های ۲۰۰۳ – ۲۰۰۴ برای او سال‌های موفقیت‌آمیزی بودند که در پیشرفت وی در عرصه تنیس جهانی سهم به سزایی داشتند و را را تبدیل به بهترین بازیکن جهان کردند. پشتکار و تلاش مثال زدنی راجر در
تنیس برای همه علاقه‌مندان به این رشته انگیزه خوبیست. جالب است بدانید که وی به سه زبان زنده دنیا انگلیسی، آلمانی و فرانسوی مسلط است و یکی از معدود تنیسورهای حرفه‌ای جهان است که مربی ندارد.

حاشیه ها

ازدواج
فدرر در مسابقات المپیک سال ۲۰۰۰ سیدنی با همسرش میرکا واورینک دارد، آشنا شد. او میرکا اصالت اسلواکی و تابعیت سوییس را دارد. میرکا که حدود سه سال از راجر بزرگتر است در رقابت‌های المپیک سیدنی عضو تیم تنیس زنان سوئیس بود و آشنایی راجر با وی به همین بازی‌ها بر می‌گردد. بالاترین رتبه میرکا در رنگینک جهانی تنیس عنوان هفتاد و ششمی است که در اول سپتامبر ۲۰۰۱ به آن دست یافت.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی محمدمهدی نظری

میرکا در سال ۲۰۰۲ به علت مصدومیت از ناحیه پا بازنشستگی اش را اعلام کرد. آن‌ها در ۱۱ آوریل ۲۰۰۹ در ریان (سوئیس) با یکدیگر با هم ازدواج کردند. در جولای سال ۲۰۰۹ فدرر و همسرش صاحب دو دختر دوقلو به نام‌های “میلا رز” و “چارلین ریوا” شدند و در سال ۲۰۱۴ صاحب دو پسر دوقلو به نام‌های لئو و لنارت شدند.

راجر فدرر و درآمدهای میلیون دلاری
راجر فدرر که در مجموع پردرآمدترین بازیکن جهان است و در مجله فربز از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶ به ترتیب به عنوان پنجمین، دومین، هفتمین، پنجمین و چهارمین ورزشکار پردرآمد معرفی شده است. بر اساس اطلاعات مجله‎‌ فوربز، درآمد این تنیس‌باز سوییسی در سال ۲۰۱۶ حدود ۶۸ میلیون دلار برآورد شده که از این مبلغ تنها ۸ میلیون دلار مربوط به جوایز نقدی مسابقات تنیس است و مابقی از طریق اسپانسرهای قدرتمندی چون نایکی، رولکس، مرسدس.

راجر فدرر در یک خانه‌ مجلل ۸٫۵ میلیون دلاری در کنار دریاچه‌ زوریخ که در جنوب

شرقی این شهر واقع شده، زندگی ‌می‌کند. این خانه ۵۰۰ متر مربعی، دارای

سه طبقه، بالکن‌های بزرگ، استخر و پارکینگ زیر زمینی است و پنجره‌های آن

در هر طبقه از کف تا سقف کشیده شده‌اند. این ملک در منطقه‌ای از سوییس

واقع شده که کمترین میزان مالیات در اروپا را دارا است. در نتیجه میلیونرهای

بسیاری همه ساله به این منطقه جذب می‌شوند.

این تنیس‌باز مطرح سوییسی با یک مرسدس بنز مدل SLS AMG Roadster

نقره‌ای رنگ رانندگی می‌کند که نهمین خودروی سریع و گران‌قیمت قانونی

در جهان می‌باشد. این خودرو، دارای یک پیشرانه‌ی ۸ سیلندر ۵٫۴ لیتری است

مطلب مرتبط:  بیوگرافی اشلی بارتی

و صفر تا ۱۰۰ آن، ۳٫۲ ثانیه می‌باشد. این مرسدس بنز استثنایی حداکثر

می‌تواند ۳۳۹ کیلومتر بر ساعت سرعت بگیرد.

افتخارات ورزشی راجر فدرر

۱۹ بار قهرمانی در تورنمنت‌های گرند اسلم که هشت بار آن در اوپن ویمبلدون، پنج بار در آزاد آمریکا، پنج بار در جام آزاد استرالیا و بالاخره یک بار هم در جام آزاد فرانسه روی داده‌ است.
کسب مقام سوم و مدال برنز المپیک سیدنی
کسب مدال طلا در المپیک ۲۰۰۸ پکن در قسمت دو نفره
کسب مدال نقره در المپیک ۲۰۱۲ لندن

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی راجر فدرر
Rate this post
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه