بیوگرافی لری الیسون

1 سال پیش
بیوگرافی لری الیسون

بیوگرافی لری الیسون به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

 لری الیسون ( Larry Ellison ) در سال ۱۹۴۴ در شهر برانکس نیویورک در کشور آمریکا به دنیا آمد . قبل از به دنیا آمدن لری، پدرش او و مادرش را ترک کرد. وقتی لری ۹ ماهه بیشتر نداشت دچار بیماری ذات الریه مزمن شد. در این زمان بود که مادرش با این استدلال که توانایی مراقبت از فرزندش را ندارد، لری را به عمه و عمویش سپرد و حتی لری الیسون تا ۴۸ سالگی، مادرش را ملاقات نکرده بود.

زندگینامه لری الیسون

بیوگرافی لری الیسون

زندگی شخصی

الیسون در مدرسه و دوران تحصیل دانش آموز بی‌توجه اما مستعدی بود. لری در درس‌های علوم و ریاضی استعداد بسیار زیادی داشت. موفقیت او در این درس‌ها سبب شد او در دوران دانشجویی در دانشگاه ایلی نو به عنوان دانشجوی بر‌تر در رشته علوم در این دانشگاه برگزیده شود. الیسون پس از ترک کردن دانشگاه شیکاگو در حدود هشت سال در شغل‌های مختلفی کسب تجربه کرد. از کارگری در فست فود و پمپ بنزین گرفته تا تکنیسین آتش نشانی و کارمند بانک. تا بالاخره موفق شد در کار مورد علاقه‌اش که برنامه ‌نویسی بود وارد شود.

لری الیسون در آستانه امتحانات پایان سال دوم دانشگاه بود که نامادری‌اش فوت کرد.و فوت نامادری سبب شد درس و دانشگاه را نصفه نیمه رها کند. اما او در پاییز سال بعد در دانشگاه شیکاگو ثبت نام کرد، اما در آنجا هم پس از یک نیمسال تحصیلی دانشگاه را رها کرد ولی همان یک ترم تحصیل در دانشگاه شیکاگو تاثیر بسیاری بر روی الیسون گذاشت.

او در دانشگاه شیکاگو برای نخستین باراز نزدیک با برنامه نویسی رایانه‌ای از نزدیک آشنا شد و در این زمینه تخصص به دست آورد . نا‌پدری‌اش همیشه از رفتار لری ناراضی بودو همیشه لری را پسری سر به هوا و بی‌هدف توصیف می‌کرد، و برای تحقیر او می‌گفت اصول برنامه نویسی تنها کاریست که یاد گرفته است.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی آندریاس وسالیوس
زندگینامه لری الیسون بعد از ترک دانشگاه

لری الیسون( Larry Ellison ) پس از ترک دانشگاه شیکاگو حدود هشت سال شغل‌های مختلفی را تجربه کرد. از کار درفست فود و پمپ بنزین گرفته تا تکنیسین آتش نشانی و کارمند بانک. تا اینکه با شروع به کار کردن در شرکت Amdahl وارد کار مورد علاقه‌اش، یعنی برنامه ‌نویسی شد.

پس از مدتی کار درشرکت Amdahl بزرگ‌ترین شرکت عرضه کننده راهکارهای کسب و کار را تاسیس کرد . یکی از پروژه‌های موفق الیسون برای این شرکت، طراحی یک پایگاه داده برای سازمان اطلاعات و امنیت آمریکا (CIA) بود که اوراکل نام داشت.

لری در سال ۱۹۷۹ با دو نفر از همکارانش در امپکس به نام‌های «رابرت مینر» و «اِد اوتز» شرکتی را راه اندازی کردند که لابراتور توسعه نرم افزار (SDL) نام گرفت. الیسون از‌‌ همان آغاز فعالیت مدیرعاملی این شرکت را برعهده داشت. الیسون و همکارانش بعد از آن،در حدوده یک سال را صرف طراحی سیستم‌های نرم افزاری مورد استفاده در کسب و کار‌ها کردند. آن‌ها سیستم جدید خود را نیز RDBMS Oracle نامیدند.

سپس آنها در سال ۱۹۸۲ نام شرکت خود را به «سیستم های اوراکل» تغییر نام دادند. درآمد شرکت الیسون در سال ۱۹۸۹ کمتر از یک میلیون دلار بود. اما یک سال بعد که شرکت آی بی‌ام به استفاده از راهکارهای آنها روی آورد، درآمدشان هر سال دو برابر بیشتر می‌شد و در عرض هفت سال شرکت چند میلیون دلاری اوراکل، با مدیریت الیسون به درآمدهای میلیاردی دست یافت.

ورود شرکت اوراکل

در زندگینامه لری الیسون می خوانیم که در سال ۱۹۸۶به دلیل فروش زیاد سیستم‌های نرم افزاری‌اش، شرکت اوراکل را وارد بازار بورس کرد. سال‌های بعد از ورود اوراکل به بازار بورس هیئت مدیره جوان با اغراق در مورد شرکت تحت مدیریت خود زمینه زیان بزرگی رافراهم آوردند. درسال۱۹۹۰ اوراکل دچار زیان بسیاری شد به طوری که تا ورشکستگی پیش رفت. لری الیسون پس از این اتفاقات تصمیم گرفت تغییرات عمیقی در اوراکل ایجاد کند و حدود ۸۰ درصد از کارکنان و مدیران ارشد شرکت خود را با نیروهای جدید جایگزین کرد.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی جان میلتون

تغییرات اعمال شده از سوی او بسیار پر ثمر بود و دو سال بعد که لری الیسون سیستم پایگاه داده‌ای اوراکل را وارد بازار کرد، این شرکت به یکی از بهترین عرضه کننده راهکارهای نرم افزاری در حوزه مدیریت پایگاه داده تبدیل شد. در سال ۱۹۸۹ شرکت الیسون فقط هشت کارمند داشت و درآمد آن ها کمتر از یک میلیون دلار بود. اما یک سال بعد که شرکت آی بی‌ام به استفاده از راهکارهای شرکت الیسون روی آورد، درآمد آن‌ها هرسال دو برابر تر از سال قبل می‌شد.

این رویه، درحدود هفت سال ادامه یافت و شرکت چندمیلیون دلاری آن‌ها، تحت مدیریت الیسون به درآمدهای میلیاردی دست یافت. موفقیت شرکت اوراکل در تمام سال‌های دهه ۱۹۹۰ ادامه داشت. و در سراسر آمریکا شرکت هایی مانند : بانک‌ها، شرکت‌های هواپیمایی و خودروسازی و بسیاری از شرکت‌های تجاری همگی از پایگاه‌های داده طراحی شده توسط اوراکل استفاده می‌کردندو در زمانی که فناوری اینترنت در حاله رشد بود شرکت اوراکل رشد خود را سرعت بخشید.

افزایش سهم در بازار

در زندگینامه لری الیسون میخوانیم که او در سال ۲۰۰۴ بود که لری تصمیم گرفت با اتخاذ راهبرد خرید و ادغام شرکت‌ها، سهم خود را از بازار افزایش دهد. شرکت او در عرض فقط سه سال، بیش از ۲۵ میلیارد دلار از سرمایه خود را صرف خرید انبوهی از شرکت‌های کوچک و بزرگ کرد.

اولین شرکتی به ادغام اوراکل درآمد شرکت پیپل سافت بود که به قیمت ۱۰٫۳ میلیارد دلار خریداری شد. لری الیسون با این روش موفق شد شرکت اوراکل را به یکی از بزرگ‌ترین سازنده نرم افزارهای کسب و کار در دنیا تبدیل کند. اکنون تمام شرکت‌هایی که اسمشان در فهرست صد شرکت بزرگ نشریه فورچون ثبت شده است جزو مشتریان راهکارهای اوراکل هستند.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی فیلیپ شووالتر هنچ
الیسون ورزشکار

در زندگینامه لری الیسون بیان میشود که او در کنار زندگی شغلی خود در اوراکل، موفقیت‌های زیادی هم در زمینه ی ورزش به دست آورده است.

لری سال هاست که ورزش تنیس را به صورت حرفه‌ای دنبال می‌کند و حتی در مسابقات قایق‌رانی مهارت و تجربه بسیاری دارد. الیسون در سال ۲۰۱۰ موفق شد جام قهرمانی در مسابقات قایق رانی آمریکا را از آن خود کند.

او در رشته خلبانی نیز توانسته گواهینامه‌هایی را کسب کند، و چندین بار به دلیل زیرپا گذاشتن قوانین مربوط به پرواز و خلبانی جریمه‌های سنگینی را پرداخت کرده است. رشته‌های موج سواری و دوچرخه سواری در کوهستان هم از دیگر رشته‌های مورد علاقه لری است.

در سال‌هایی که اوضاع شرکت اوراکل بعد از آن ضرر و زیان مالی

گسترده رو به بهبود بود و رشد شتابنده‌ای در پیش گرفته بود،

الیسون در این دو رشته دچار مصدومیت‌های جدی شد

ولی پس از پشت سر گذاشتن یک عمل جراحی پر خطردوباره بهبود یافت

و ورزش‌های مختلفی مانند قایق رانی را دوباره شروع کرد .

او در سال ۱۹۹۸ در حین قایق سواری از یک گردباد دریایی هاریکان

که جان شش ورزشکار دیگر را گرفت، خود نیز جان سالم به در برد.

تاریخ تولد:

۱۷ اوت ۱۹۴۴ (سن ۷۵ سال)

برانکس

نیویورک

ایالت نیویورک

آمریکا
قد:

۱٫۹۱ متر
همسر:

ملانی کرفت

(ازدواج ۲۰۰۳–۲۰۱۰)
آموزش:

دانشگاه شیکاگو

(۱۹۶۴–۱۹۶۶)
کودکان:

مگان الیسون

دیوید الیسون
کتاب‌ها:

Softwar: An Intimate Portrait of Larry Ellison and Oracle

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی لری الیسون
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه