بیوگرافی محمد صلاح

6 سال پیش
بیوگرافی محمد صلاح
Rate this post

بیوگرافی محمد صلاح به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی
محمد صلاح متولد ۱۵ ژوئن ۱۹۹۲ بازیکن فوتبال تیم ملی مصر و باشگاه لیورپول می باشد. وی در پست های هافبک هجومی و حمله و وینگر راست بازی می کند و سابقه عضویت در تیم های المقاولون العرب، بازل،چلسی، فیورنتینا، رم و لیورپول را دارد. صلاح سابقه ۵۶ بازی و ۳۲ گل ملی در کارنامه دارد.

زندگینامه محمد صلاح

بیوگرافی محمد صلاح

شروع فعالیت ورزشی

بازی در لیورپول
پنج ماه قبل بود که وینگر مصری باشگاه رم به لیورپول پیوست. محمد صلاح که طی پنجره نقل و انتقالات تابستانی با مبلغ ۳۹ میلیون پوند به جمع لک لک ها پیوست، پس از دومینیک سولانکه، دومین خرید یورگن کلوپ در پنجره نقل و انتقالات بود. قرار شده بود صلاح در فصل ۱۸-۲۰۱۷ پیراهن شماره ۱۱ را بپوشد. اما کدام یک از اعضای کادر رهبری لیورپول مایل به خرید وی بودند؟

ستاره مصری، از المقاولون تا رم
او طی سالهای ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ به تیم بزرگسالان این باشگاه پیوست و آن گاه راهی بازل سوییس شد. مهاجم ۱۷۵ سانتی متری بازل طی دو سال در ۴۷ بازی ۹ گل برای این تیم به ثمر رساند و دو بار در سالهای ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ با این تیم سوپرلیگ سوییس را فتح کرد. آن گاه راهی چلسی شد. تیمی که تنها ۱۳ بار برای آن به میدان رفت و دو بار موفق به گلزنی شد.

البته با این که او تا سال ۲۰۱۴ با چلسی قرارداد داشت و حتی در لیست نفرات فاتح لیگ ۱۵-۲۰۱۴ و مسابقات لیگ کاپ همان فصل نیز قرار گرفته بود، اما بیشتر به صورت قرضی در تیم های دیگر بازی کرد. ابتدا در سال ۲۰۱۵ راهی فیورنتینا شد و ۶ گل در ۱۶ بازی برای این تیم زد و آن گاه به صورت قرضی فصل ۱۶-۱۵ را در رم سپری کرد.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی رابی فاولر

جایی که به خوبی در آن درخشید و ۱۴ گل در ۳۴ بازی آمار قابل قبولی بود که در این تیم برجای نهاد. به این ترتیب فصل ۱۷-۲۰۱۶ با رم قرارداد امضا کرد و ۱۵ گل در ۳۱ بازی برای این تیم وارد دروازه رقبا کرد و سرانجام مورد توجه لیورپول قرار گرفته و بار دیگر راهی لیگ برتر انگلیس شد.

حاشیه ها

۱۳ گل در ۱۶ بازی و صعود به صدر جدول گلزنان لیگ برتر
صلاح امسال در لیورپول عملکرد فوق العاده ای داشته است. وی هفته قبل با به ثمر رساندن دو گل برابر وستهم، یک نمایش تاثیرگذار ارائه کرد و با به ثمر رساندن گل چهارم لیورپول برابر وست هم در اواخر نیمه دوم، تعداد گل هایش برای قرمزها را به ۱۲ گل ارتقا داد. البته این پایان روند درخشان صلاح نبود و او در دربی مرسی ساید در تساوی(۱-۱) لیورپول مقابل اورتون موفق شد یک بار دیگر گلزنی کرده و با ۱۳ گل به صدر جدول گلزنان لیگ برتر صعود کند.

لحظه هایی شیرین در کنار مانه
بدون شک بهترین لحظات این وینگر مصری در لیورپول، در کنار سادیو مانه رقم خورده است. لیورپول یورگن کلوپ در فصل گذشته، به سرعت و نفوذهای سادیو مانه بسیار وابسته بود. حالا با حضور صلاح، وابستگی قرمزها به سادیو مانه کمتر شده و در عین حال، به قدرت لیورپول در استفاده از ضد حمله ها افزوده شده است. این دو بازیکن به درک خوبی از بازی یکدیگر رسیده اند و آمار گلهای تیم نیز نشان دهنده این درک متقابل است.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی فرانکو دی سانتو

هافبکی شبیه به مهاجمان
او هافبک هجومی است که بیشتر به یک مهاجم شباهت دارد. صلاح در رم به عنوان مهاجم دوم، پشت ادین ژکو بازی می کرد و نیاز داشت که پس از ملحق شدن به لیورپول با سبک بازی جدیدی سازگار شود. البته او در برابر وستهم در همان پست بازی کرد و لذت برد.

مهم ترین لحظه صلاح در تیم ملی

صلاح در سال ۲۰۱۰ برای اولین بار پیراهن تیم ملی زیر ۲۰ سال مصر را به تن کرد و طی دو سال در ۳۸ بازی ۱۱ گل برای این تیم به ثمر رساند. سه سال بعد عضو تیم زیر ۲۳ سال مصر شد و ۱۱ بازی هم برای این تیم انجام داد. از همان سال(۲۰۱۱) او به عضویت تیم ملی بزرگسالان مصر نیز انتخاب شد و تا امروز در ۵۶ بازی ملی، آمار خیره کننده ۳۲ گل را برجای نهاده است. اما بدون شک مهم ترین لحظه امسال صلاح در مقدماتی جام جهانی و با پیراهن تیم ملی مصر رقم خورد.

بهترین بازیکن آفریقا
با این وجود این ها تمام اتفاقاتی نبود که در سال

جاری برای صلاح رخ داد و ملی پوش مصری لیورپول

به عنوان بازیکن سال آفریقا در سال ۲۰۱۷ از نگاه

BBC انتخاب گردید. صلاح امسال جلوتر از پیر امریک

اوبامیانگ مهاجم گابنی دورتموند، نبی کیتا هافبک

گینه ای لایپزیش، سادیو مانه وینگر سنگالی لیورپول

و ویکتور موزس هافبک نیجریه ای چلسی به عنوان

بهترین بازیکن سال ۲۰۱۷ قاره آفریقا برگزیده شد.

او بعد از دریافت این جایزه گفت:همیشه، هنگامی

که جایزه ای را برنده می شوید، خوشحال خواهید شد.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی جسیکا مک‌دونالد

سال بسیار عالی ای را تجربه کردم. بنابراین بسیار خوشحال هستم.

تشکر ویژه از هم تیمی های سابق
البته صلاح هم تیمی های سابق خود در

رم را فراموش نکرده است. او که آگوست

۲۰۱۵ به رم پیوست و فصل گذشته موفق

به زدن ۱۹ گل برای جالوروسی شد به BBC

گفت:خیلی خوشحالم که موفق به کسب

چنین جایزه ای شدم، احساس خاصی دارم.

دوست دارم از همه تشکر کنم، هم تیمی هایم

و کسانی که با آنها کار کردم. فصل گذشته برای

من فصل بسیار خوبی بود و لازم می دانم از هم

تیمی هایم در رم و همچنین تیم ملی تشکر کنم.

افتخارات محمد صلاح
بازل
سوپر لیگ فوتبال سوئیس (۱):۱۳–۲۰۱۲

چلسی
لیگ برتر فوتبال انگلستان (۱):۱۵–۲۰۱۴
جام اتحادیه باشگاه های انگلستان (۱):۱۵–۲۰۱۴

 

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی محمد صلاح
Rate this post
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه