بیوگرافی کورتنی کاکس

4 سال پیش
Rate this post

بیوگرافی کورتنی کاکس به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

 کورتنی کاکس، بازیگر، کارگردان سینما و تلویزیون، در آثاری همچون سریال تلویزیونی «دوستان»، فیلم سینمایی «جیغ» و فیلم سینمایی «کاراگاه حیوانات» فعالیت داشته است.

زندگینامه کورتنی کاکس

بیوگرافی کورتنی کاکس

زندگی شخصی

کورتنی کاکس نخستین بار در سینما حضور یافته و سال ۱۳۶۶ در ۲۳ سالگی در فیلم Masters of the Universe به کارگردانی Gary Goddard بازی کرده است. گرچه موفقیت این اثر نسبت به آثار شاخص بعدیش مانند سریال دوستان، بیشتر نبود اما تجربه خوبی برای کورتنی کاکس محسوب می‌شود و همکاری با هنرمندانی همچون دولف لاندگرن، Frank Langella، Meg Foster و Billy Barty را تجربه کرد.

کورتنی کاکس در سال ۱۳۷۳ دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در آثار مهمی بازی کرده است. او در این سال با بازی در ۲ فیلم و سریال مهم سینما و تلویزیون خود را به مردم معرفی کرد. آثار مهم کورتنی کاکس در این سال، بازیگری در سریال دوستان و فیلم کاراگاه حیوانات به کارگردانی Tom Shadyac محسوب می‌شود.

کورتنی کاکس سال ۱۳۷۳ در ۳۰ سالگی در سریال دوستان نقش مهمی بازی کرده است که توانست با مهارت خود، آن نقش و همچنین خودش را میان مخاطبان تلویزیون مطرح کند. کورتنی کاکس توانست با بازی در سریال دوستان تجربه بازیگری موفقی برای خود رقم بزند و همکاری در کنار بازیگرانی نظیر جنیفر آنیستون، لیزا کودرو، Matt LeBlanc و Matthew Perry بر تجارب او افزود.

سریال دوستان

کورتنی کاکس علاوه‌بر سریال دوستان، سال ۱۳۷۳ در ۳۰ سالگی در فیلم کاراگاه حیوانات نیز بازی کرده است. کورتنی کاکس این‌بار با Tom Shadyac یعنی کارگردان فیلم کاراگاه حیوانات و هنرمندانی چون جیم کری، شان یانگ، Tone Loc و Dan Marino همکاری داشت.

مطلب مرتبط:  بيوگرافی شهره لرستانی

با اینکه کورتنی کاکس را بیشتر بعنوان بازیگر می‌شناسیم، اما در حرفه‌های دیگر نیز فعال بوده است. کورتنی کاکس علاوه‌بر بازیگر به‌عنوان کارگردان نیز در سینما و تلویزیون فعالیت داشته است. مهم‌ترین اثر کورتنی کاکس در حرفه‌ی کارگردان، فیلم Just Before I Go است.

در این سال‌ها کورتنی کاکس با هنرمندان بسیاری تجربه‌ی کار داشته است اما جالب است بدانید که در میان بازیگران David Arquette با ۸ مرتبه، Roger Jackson با ۴ مرتبه، نوا کمپبل با ۴ مرتبه، Jon Lovitz با ۲ مرتبه و Peter Jacobson با ۲ مرتبه بیشترین همکاری را با کورتنی کاکس داشته‌اند.

آثار

خیال باطل – ۱۹۹۲
ساینفلد – ۱۹۹۴
پخش زنده شنبه شب – ۱۹۹۵
دوستان – (۲۰۰۴–۱۹۹۴)
درمانگاه خصوصی – ۲۰۱۱
بی شرم – ۲۰۱۸
خانواده امروزی – ۲۰۱۹

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی کورتنی کاکس
Rate this post
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه