بیوگرافی بهناز نازی

1 سال پیش
بیوگرافی بهناز نازی

بیوگرافی بهناز نازی به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

 بهناز نازی (زادهٔ ۱۳۴۶ در تهران)، هنرپیشه تئاتر، سینما و تلویزیون ایران است.

زندگینامه بهناز نازی

بیوگرافی بهناز نازی

فعالیت هنری

بهناز نازی بازیگر با سابقه تئاتر در سال های اخیر حضور موثری در بازیگری تئاتر داشته است. او دو ماه پیش در نمایش «کوروش» به کارگردانی پری صابری و کمی قبل ترش در نمایش «شرق دور شرق نزدیک» دو نقش بسیار متفاوت تاریخی و رئال اجتماعی را بازی کرد. بازیگری که تجربه کارگردانی نمایش موفقی مثل فیل را در کارنامه اش دارد و در نمایش «ریچارد» در نقش ملکه مارگریت بازی درستی ارائه می کند. بهناز نازی سوای بازیگری و کارگردانی در تئاتر در حوزه طراحی صحنه و لباس در سینما و تلویزیون هم فعالیت می‌کند.

او در نمایش های «گمسار»، «روزگاری برای بودن»، «دختری با شنل ارغوانی»، «آژاکس»، «داستان‌های کارور»، «مکبث»، «کالون و قیام کاتسلیون» به عنوان بازیگر و در نمایش های «روزنه»، «روزگار طولانی تنهایی» و «انتظار با بوی نرگس» به عنوان طراح صحنه فعالیت داشته است.

وی می گوید:

بازیگران دوست دارند نقش های متفاوت بازی کنند و خودشان را تکرار نکنند. خوشبختانه این فرصت را داشته ام که در کارهای حمید رضا نعیمی نقش های متفاوت و جذابی بازی کنم. در سال قبل نقش هانا را در کنار حامد بهداد در نمایش «شرق دور شرق نزدیک» بازی کردم؛ زنی امروزی و کرد که بسیار اکتیو است. دو ماه قبل ترش هم در نمایش شوایک نقش خانم مولر یک زن چاق پابه سن گذاشته مستخدم را بازی کردم و اوایل امسال هم در نمایش خانم صابری تجربه بازی در یک نقش تاریخی را داشتم. البته در گروه تئاتری شایا من ممکن است در نمایش بازی نکنم ودر سایر کارها مشارکت داشته باشم و دوست دارم همیشه این قدرت ایفای نقش های متفاوت را داشته باشم.

مطلب مرتبط:  بيوگرافی ویشکا آسایش

جوایز

دریافت جایزه دوم بازیگری از جشنواره دانشگاه آزاد بوشهر، برای بازی در نمایش «گمسار» ؛۱۳۷۴
دریافت جایزه دوم طراحی صحنه و لباس از جشنواره استانی تهران، برای طراحی صحنه نمایش «روزنه «و» روزگار طولانی تنهایی» ؛۱۳۷۵
دریافت سیمرغ بلورین بهترین طراحی صحنه و لباس از جشنواره فیلم فجر برای طراحی صحنه و لباس فیلم «هیوا «به کارگردانی»رسول ملاقلی‌پور»؛ ۱۳۷۷
دریافت رتبه سوم بازیگری از جشنواره سراسری دانشجویی برای بازی در نمایش «روزگاری برای بودن»؛ ۱۳۷۸

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی بهناز نازی
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه