بیوگرافی تلخون حمزوی

3 سال پیش
بیوگرافی تلخون حمزوی
Rate this post

بیوگرافی تلخون حمزوی به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

 تلخون حمزوی (زادهٔ ۱۹۷۹ تهران) یک کارگردان ایرانی – سوئیسی است.

زندگینامه تلخون حمزوی

بیوگرافی تلخون حمزوی

فعالیت هنری

وی برای فیلم پروانه، به همراه اشتفان ایشنبرگر نامزده دریافت جایزه اسکار بهترین فیلم کوتاه از هشتادو هفتمین دوره این مراسم شده‌است.

حمزوی در سال ۱۹۷۹ در تهران متولد شد و در هفت سالگی به سوئیس مهاجرت کرد. وی دارای مدرک فوق لیسانس فیلم‌سازی از دانشگاه هنر زوریخ است. او فعالیت حرفه‌ای خود در زمینه فیلمسازی را از سال ۲۰۰۴ و با فیلم وقتی پرده می افتد (آلمانی: Wenn der Schleier fällt‎) آغاز کرد. او با فیلم کوتاه پروانه و در کنار اشتفان ایشنبرگر در چند جشنواره خارجی شرکت کرد و با این فیلم، علاوه بر نامزدی جایزه اسکار بهترین فیلم کوتاه، موفق به کسب جایزه اسکار دانشجویی بهترین فیلم کوتاه خارجی در سال ۲۰۱۳ در شهر لس‌آنجلس شد.

تلخون حمزوی فیلمساز ایرانی مقیم سوئیس که سال ۲۰۱۳ با فیلم «پروانه» برنده جایزه اسکار بهترین فیلم کوتاه خارجی اسکار دانشجویی شد

و امسال نیز با این فیلم کوتاه به فهرست جوایز اسکار ۲۰۱۵ راه یافت.

فیلم کوتاه

حمزوی این فیلم کوتاه را به زبان آلمانی تهیه کرده

و آن را از طرف کشور محل اقامتش سوئیس راهی اسکار ۲۰۱۵ کرده است.

تلخون حمزوی در سال ۱۹۷۹ در تهران متولد شده و در ۷ سالگی به سوئیس مهاجرت کرده است.

او که دارای مدرک فوق لیسانس فیلم‌سازی از دانشگاه هنر زوریخ است، با فیلم کوتاه «پروانه» پیش از این در چند جشنواره خارجی دیگر نیز شرکت کرده است. فیلم کوتاه ۲۵ دقیقه‌ای «پروانه» درباره دختری افغان است که به اردوگاه پناهندگان سوئیس وارد شده، اما زمانی که از وضع بد سلامت پدرش آگاه می‌شود تصمیم می‌گیرد تمام پولش را که به شکل غیرقانونی به دست آورده، برای خانواده‌اش ارسال کند؛ او برای این کار مجبور است به شهر زوریخ برود و از آنجا که گذرنامه معتبر ندارد، قادر نیست پول را ارسال کند و در همین زمان با دختری به نام «امیلی» آشنا می‌شود و ماجراهایی برای این دو در ادامه فیلم رخ می‌دهد.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی ارلن دال
عکس های اینستاگرامی بیوگرافی تلخون حمزوی
Rate this post
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه