بیوگرافی وینفرد شفر

6 سال پیش
بیوگرافی وینفرد شفر
Rate this post

بیوگرافی وینفرد شفر به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی
وینفرد شفر (شیفر) بازیکن سابق و مربی آلمانی است که سابقه مربیگری تیم‌های ملی کامرون، جامائیکا، الاهلی امارات و موانگ تن یونایتد تایلند را دارد.

زندگینامه وینفرد شفر

بیوگرافی وینفرد شفر

شروع فعالیت ورزشی

وینفرد شفر ( Winfried Schäfer) متولد ۱۰ ژانویه ۱۹۵۰ برابر با ۲۰ دی ۱۳۲۸ شمسی در شهر ماین (آلمان غربی) بازیکن سابق و مربی فوتبال است. شفر چهارمین فرزند خانواده از یک خانواده پنج نفری است. شیفر پیش از تبدیل شدن به یک مربی فوتبال، یک هافبک موفق بود. وینفرد شیفر یکی از ۱۱ سرمربی آلمانی است که نامش در بین ۵۸ سرمربی با بیش از ۱۰۰ تجربه سطح ملی مطرح است. شفر در پست هافبک در تیم هایی همچون مونشن گلادباخ، کیکرز اوفن باخ و کارلسروهه بازی و در ۴۳۸ بازی ۶۲ گل به ثمر رسانده است.

این مربی آلمانی در سال ۱۹۷۰ با مونشن گلادباخ قهرمان بوندس لیگا و جام حذفی آلمان هم در همان سال ولی با تیم کیکرز اوفن باخ قهرمان شد.شفر از سال ۱۹۸۲ در حالیکه هنوز ۳ سال از دوران بازی اش مانده بود به مربیگری پرداخت، او در مونشن گلادباخ هم بازی می کرد و هم مربی تیم دوم مونشن گلادباخ بود.

دوران مربیگری

مربی آلمانی مدتی در مونشن گلادباخ، کارلسروهه، اشتوتگارت و تنیس بورسیا برلین مربیگری کرد تا اینکه به مربیگری کامرون منصوب شد. شفر همچنین در تیم های الاهلی و العین مربیگری کرد وپس از آن به اف کی باکو رفت، در سال ۲۰۱۱ به تایلند و مجددا به جرگه سرمربیان ملی پیوست. سپس شفر، مربی موانگ تن یونایتد تایلندشد و از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶ نیز مربی جامائیکا بود.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی علیرضا منصوریان

شفر ۱۰۸ بار در عرصه ملی مربیگری کرده و صاحب ۴۲ پیروزی شده است .

به ترتیب رتبه های ۵۳، ۵۸ و ۵۳ را در بین ۵۸ مربی که تجربه ۱۰۰ بازی ملی را دارند. البته او هنوز فرصت دارد تا رتبه خود را بهبود دهد و آمار او در دیدارهای رسمی بهتر است، شیفر در ۵۹ بازی رسمی صاحب ۲۲ برد شده است . به نوعی می توان چنین نتیجه گرفت که شیفر چندان موفق عمل نکرده، اما انجام بیش از ۱۰۰ بازی ملی، مربیگری در سه قاره، قهرمانی در جام ملتهای آفریقا و نایب قهرمانی جام کنفدراسیونها با کامرون، قهرمانی در جام کشورهای حوزه کارائیب و نایب قهرمانی گلدن کاپ با جامائیکا، نشان می دهد در کل مربی تاثیرگذاری بوده است.

افتخارات وینفرد شفر

قهرمان جام اینتر توتو با کارلسروهه (۱۹۹۶)
قهرمانی جام ملتهای آفریقا با کامرون (۲۰۰۲)
نایب قهرمانی جام کنفدراسیونها با کامرون (۲۰۰۳)
قهرمانی لیگ امارات با الاهلی (۲۰۰۶)
قهرمانی سوپر جام امارات با العین (۲۰۱۰)
قهرمان جام کشورهای حوزه کارائیب با جامائیکا (۲۰۱۴)
نایب قهرمان گلدن کاپ با جامائیکا (۲۰۱۵)

حاشیه ها

زندگی خصوصی
شفر ازدواج کرده، دارای دو فرزند است و بیش از ۲۵ سال در Ettlingen نزدیک Karlsruhe زندگی کرده‌است.
در سال ۲۰۰۴، شیفر با رای اکثریت به شورای شهرداری الیتینگن انتخاب شد. شیفر در سال ۱۹۷۱ با دختری بنام آنجلیکا ازدواج کرد، حاصیل این ازدواج دو فرزند است.

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی وینفرد شفر
Rate this post
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه