بیوگرافی امید حاجیلی

6 سال پیش
عکس اینستاگرام امید حاجیلی در کنسرتش
5/5 - (2 امتیاز)

بیوگرافی امید حاجیلی همراه با جزئیات و حاشیه ها و عکس ها و تصاویر اینستاگرام

امید حاجیلی (زادهٔ ۲ مهر ۱۳۶۲) زاده تهران، نوازنده ساز ترومپت، خواننده سبک پاپ، تنظیم کننده و آهنگساز است. او سه آلبوم آلگرو و دارکوب و حاجیلیتو را منتشر کرده‌ است.

زندگینامه امید حاجیلی

بیوگرافی امید حاجیلی

امید حاجیلی، از سن ۹ سالگی نوازندگی پیانو را آغاز کرد و از ۱۱ سالگی وارد هنرستان موسیقی شد، پس از حدود ۳ سال نوازندگی ویولن ساز خود را به ترومپت تغییر داد و هم‌زمان به صورت خود آموز نوازندگی پرکاشن و درام را آغاز کرد و سال ۱۳۷۷ دیپلم هنرستان را گرفت و فارغ التحصیل رشته موسیقی در مقطع کارشناسی از دانشگاه هنر است و بعد از آن مدرک کارشناسی ارشد موسیقی را از دانشگاهِ هنر اخذ نمود و همچنین در سال ۱۳۹۶ مدرک دکتری افتخاری زیر نظر وزارت علوم در رشته آهنگسازی نیز دریافت نمود. علاوه بر ساز ترومپت و فلوگِل هورن او نوازنده سازهای پیانو، پرکاشن و درام نیز می‌باشد و در تک‌آهنگ (باغ مولوی) ساز ترومبون را نیز نواخته‌ است.

آغاز کار هنری

اولین آلبومش (به خوانندگی، آهنگسازی و تنظیمِ خودش) الگرو (Allegro) نام داشت که میکسی از چندین سبک موسیقی است، البته با گرایش به سمت موسیقی آمریکای جنوبی که در تاریخ آذرِ ۱۳۸۷ توسط شرکت ایران گام و آلبوم دوم او به نام حاجیلیتّو (hajilitto) در تیر ماه ۱۳۹۵ توسط شرکت رویال هنر منتشر گردید. امید حاجیلی بیشتر به سبک لاتین، فانک و آهنگهای ریتمیک و انرژیک علاقه‌مند است ولی تحلیل بسیار خوبی از سبک‌های دیگر نیز دارد والبوم حاجی لی تو بهترین البوم اوست.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی دنیس فارینا

حاشیه ها

تدریس در دانشگاه امید حاجیلی
امید استادِ اسبقِ دانشکده موسیقی صداوسیما و دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد و دانشگاه تهران است. آهنگساز و تنظیم کننده و نوازندهٔ حرفه‌ای ساز ترومپت که در بسیاری از آلبوم‌های موسیقی حضور داشته‌است، سابقه ده سال نوازندگی در ارکستر سمفونیک تهران ،ارکستر فیلارمونیک تهران، ارکستر سمفونیکِ صدا و سیما و خیلی از ارکسترهای کلاسیک که تا به امروز وجود داشته‌اند. آهنگ‌ساز و تنظیم کنندهٔ چندین ترک در آلبوم‌های مختلف و همکاری با خوانندگانی همچون: علیرضا عصار، سیروان خسروی، محسن چاوشی (قطعه مردم آزار)، علی لهراسبی، خشایار اعتمادی، حامی، نیما مسیحا، شاهکار بینش پژوه، محمد زارع، جمشید عزیزخانی و … داشته‌است و هم‌چنین رهبر ارکسترِ چند گروهِ پاپ از جمله ناصر عبداللهی و رضا صادقی نیز بوده‌است و یکی از اعضای اصلی گروه دارکوب است.

عدم همکاری امید با رضا صادقی
امید حاجلی مدت ها بعنوان رهبر ارکستر با رضا صادقی همکاری میکرد. در آلبوم رضا صادقی اگر دقت کنید در آلبوم والتی اصلا اسم‌ ها نیست ! در سی‌ دی هم که قاب دارد فامیل من پاک شده است ! آهنگ «قدرمو می دونی یه روز»، تنظیم من است. فقط نوشته تنظیم کننده : امید ! بعد رضا صادقی گفت اشتباه چاپی شده و پاک شده! این مورد عمدی بود مگر می‌شود که فامیل پاک بشود ؟

ازدواج امید حاجیلی
امید حاجیلی ازدواج نکرده و مجرد است.

لقب حاجیلیتو امید حاجیلی
آن اوایل كه آثارم منتشر می‌ شد، خودم را با همین نام معرفی می‌كردم و به سبك موسیقی آمریكای لاتین شروع می‌شد كه باعث شد این لقب با من بماند.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی تیلور لاوتنر

فعالیت های هنری امید حاجیلی

آلبوم‌ها
۱۳۸۷ – آلگرو
۱۳۸۸ – دارکوب (نوازنده ترومپت)
۱۳۹۵ – حاجیلیتو

تک‌آهنگ‌ها
۱۳۸۹ – برای عاشقی دیره (با رضا صادقی)
۱۳۸۹ – بوم بوم
۱۳۹۰ – ربابه
۱۳۹۰ – بیا بریم بوم
۱۳۹۰ – گل نازم (با سارا نائینی)
۱۳۹۰ – عاشقتم (با سیروان خسروی)
۱۳۹۱ – دلبر
۱۳۹۱ – دلبر سیاه
۱۳۹۲ – باغ مولوی
۱۳۹۲ – وای وای
۱۳۹۳ – افتاد
۱۳۹۳ – دوست دارم (با پارسا قناعتی)
۱۳۹۴ – ای داد
۱۳۹۴ – باریکلا
۱۳۹۴ – تردست
۱۳۹۵ – پریزاد
۱۳۹۶ – واویلا
۱۳۹۶ – یار یار

عکس ها و تصاویر اینستاگرامی بیوگرافی امید حاجیلی
5/5 - (2 امتیاز)
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه