بیوگرافی آنخل دی ماریا

5 سال پیش
بیوگرافی آنخل دی ماریا
Rate this post

بیوگرافی آنخل دی ماریا به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی
او متولد ۱۴ فوریه ۱۹۸۸ در آرژانتین است و به عنوان بازیکن تاکنون در تیمهای رزاریو سنترال، بنفیکا، رئال مادرید، بازی کرده است.

در سال ۲۰۰۱ در حالی که تنها ۱۳ سال داشت به تیم نوجوانان روساریو سنترال پیوست و بعد از ۴ فصل حضور در این تیم در سال ۲۰۰۵ اولین بازی خود را انجام داد.

زندگینامه آنخل دی ماریا

بیوگرافی آنخل دی ماریا

شروع فعالیت ورزشی

بازی‌های درخشان دی ماریا در لیگ آرژانتین مورد توجه چند باشگاه از جمله روبین کازان قرار گرفت که این انتقال تا پای نهایی شدن پیش رفت ولی به دلایلی ناتمام ماند. دی ماریا در ژوئیه ۲۰۰۷ به بنفیکا پیوست و به مدت سه سال در این تیم ماند و بازی‌های زیبایی را به نمایش گذاشت و همچنین زیباترین گل لیگ پرتغال را دی ماریا از فاصله ۳۰ یاردی (۲۷ متر) به ثمر رساند و مورد توجه باشگاه‌های مطرح اروپایی اینتر میلان، منچستر یونایتد و رئال مادرید قرار گرفت و در ژوئیه ۲۰۱۰ با قراردادی ۶ ساله به ارزش ۲۵ میلیون یورو به رئال مادرید پیوست و پس از درخشش در این تیم با مبلغی به ارزش ۶۵ میلیون یورو در سال ۲۰۱۴ به منچستر یونایتد پیوست و پس از یک فصل ناموفق در این تیم به تیم پاری سن ژرمن پیوست.

تیم های ورزشی

روزاریو
دی ماریا در سن ۴ سالگی به باشگاه روزاریو پیوست. وی اولین بازی حرفه‌ای اش را در ۱۴ دسامبر ۲۰۰۵ در مقابل ایندیپندنته در فینال لیگ آپرتورا انجام داد. او اولین گلش را در ۲۴ نوامبر ۲۰۰۶ برای رزاریو به ثمر رساند. بعد از بازی کردن در جام جهانی زیر ۲۰ سال در کانادا باشگاه بوکاجنیور با مبلغ ۶٫۵ میلیون دلار خواهان به خدمت گرفتن او شد همچنین تیم آرسنال او را می‌خواست اما به علت قوانین سخت برای افراد خارج از حوزه یورو در بریتانیا، دی ماریا به آرسنال نرفت. او در روزاریو ۳۹ بازی انجام داد و ۶ گل به ثمر رساند.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی ژوزه فونته

بنفیکا
این باشگاه پرتغالی در ژوئیه ۲۰۰۷ مبلغ ۶ میلیون یورو بابت ۸۰٪ از حق مالکیت دی ماریا و ۵۰٪ از مالکیت آندرس دیاز به روزاریو پرداخت کرد و بعدها ۲ میلیون یورو دیگر نیز برای ۲۰٪ باقی مانده پرداخت کرد. بنفیکا دی ماریا را برای جانشینی کاپیتانش سمائو سابروسا که به اتلتیکو مادرید پیوسته بود در پست وینگر خریداری کرد. در اکتبر ۲۰۰۹ قراردادش را سه سال دیگر تمدید کرد و مبلغ فسخ قرارداد او به مبلغ ۴۰ میلیون یورو رسید. دیگو آرماندو مارادونا اسطوره فوتبال آرژانتین او را ستاره آینده کشورش خواند. در ۲۷ فبریه ۲۰۱۰ دی ماریا در پیروزی ۴ بر صفر تیمش هتریک کرد و روز بعد روزنامه‌های پرتغال اینگونه تیتر زدند: سه جادوی ماری. وی در بنفیکا ۱۲۴ بار به میدان رفت و ۱۵ گل به ثمر رساند.

رئال مادرید
در ۲۸ ژوئن ۲۰۱۰ باشگاه رئال مادرید خبری در وبسایتش مبنی بر مذاکره با بنفیکا بر سر دی ماریا قرار داد که این باعث تغییر سهام باشگاه پرتغالی در بازار بورس شد. دی ماریا در ۷ ژوئیه ۲۰۱۰ از بوینس آیرس به مادرید رفت و در تست پزشکی این باشگاه شرکت کرد. دی ماریا با قراردادی پنج ساله به ارزش ۲۵ میلیون یورو راهی تیم اول شهر مادرید شد. وی اولین بازی اش برای رئال را در ۴ آگوست و در یک دیدار دوستانه انجام داد و اولین گلش را هم در یک دیدار دوستانه در مقابل هرکولس به ثمر رساند.

در ۲۹ آگوست اولین بازی اش در لالیگا را انجام داد و در ۱۸ سپتامبر در مقابل رئال سوسیداد اولین گلش را به ثمر رساند. در چند فصل آینده دی ماریا بازی‌های نسبتاً خوبی انجام داد اما در بعضی از بازی‌ها آن بازیکن همیشگی و مؤثر نبود. در فصل ۱۳–۲۰۱۲ در سوپر کاپ اسپانیا روی اشتباه والدز گل حیاتی را برای رئال به ثمر رساند که باعث قهرمانی رئال در آن جام شد. اتفاق مهم دیگری فصل برای او پاس گلی بود که در بازی رئال و منچستر یونایتد به کریستیانو رونالدو داد. دی ماریا در آن فصل قراردادش با رئال را تا سال ۲۰۱۸ تمدید کرد. در فصل ۲۰۱۳/۱۴ دی ماریا با رئال مادرید تا فینال لیگ قهرمانان پیش رفت و به مقام قهرمانی رسید. وی در فینال عملکرد قابل قبولی داشت و از سوی یوفا به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی محمدحسین مرادمند

او در رئال مادرید ۱۹۰ بازی کرد و ۳۶ گل زد. آنخل دی ماریا به پاس گل‌هایش در رئال مادرید معروف شده بود. وی در ۱۹۰ بازی که برای رئالی‌های انجام داد ۸۷ پاس گل به ثبت رساند و این نشان از مهارت وی در این زمینه است. پس از چهار سال حضور در باشگاه رئال مادرید وی با انتقالی جنجالی به باشگاه منچستر یونایتد رفت. انتقالی که کارلو آنجلوتی آن را برای کسب ثروت خواند. سرمربی وقت رئال پس از انتقال دی ماریا به منچستر عنوان کرد که بعضی از بازیکنان دوست دارند برای قرار گرفتن در ترکیب رقابت کنند و بعضی‌ها هم ترجیح می‌دهند درآمد بیشتری داشته باشند. البته خود دی ماریا این انتقال را از سر ناچاری عنوان کرد.

منچستر یونایتد
در ۲۶ اوت ۲۰۱۴ دی ماریا با قراردادی ۵ ساله و به ارزش ۵۹٫۷ میلیون

پوند راهی من یونایتد شد قراردادی که او را به پنجمین بازیکن گران

تاریخ تبدیل کرد و اولین در بین باشگاه‌های بریتانیایی. وی اولین بازی

اش را در ۳۰ آگوست انجام داد و اولین گلش را در اولین بازی اش در

الدترافورد روی یک ضربه ایستگاهی به ثمر رساند. او بهترین بازیکن ماه

سپتامبر باشگاه شد و هواداران گل چیپ او به کاسپر اشمایکل را بهترین

گل این ماه انتخاب کردند. دی ماریا در یونایتد شماره هفت را که از بزرگانی

چون جرج بست و کانتونا، بکهام و رونالدو به ارث رسیده بود را بر تن کرد

اما زمان نشان داد در یونایتد در حد و اندازه آن ستاره‌ها نبوده‌است. در زمان

مطلب مرتبط:  بیوگرافی دولف زیگلر

حضورش در منچستر مصدوم شد و بازی‌های ضعیفی انجام داد و فن خال

او را بر روی نیمکت برد. دی ماریا در ۳

۲ بازی برای یونایتد به میدان رفت و ۴ گل به ثمر رساند همچنین ۱۲ پاس گل در کارنامه خود ثبت کرد.

پاری سن ژرمن
در ۲۵ ژوئیه ۲۰۱۵ دی ماریا نتوانست به اردو یونایتد در آمریکا ملحق شود

و هفته بعد خبر انتقالش به پاری سن ژرمن رسید. او اولین بازی اش را

در لیگ ۱ فرانسه در ۳۰ آگوست و در مقابل موناکو انجام داد؛ و اولین گلش

را در دیدار با مالمو در لیگ قهرمانان اروپا به ثمر رساند.

افتخارات ورزشی

تیمی
مدال طلای المپیک پکن (۲۰۰۸ با آرژانتین)
قهرمان زیر ۲۰ سال جهان (۲۰۰۷ با آرژانتین)
قهرمان لیگ پرتغال (۱۰–۲۰۰۹ با بنفیکا)
قهرمان جام حذفی پرتغال (۰۹–۲۰۰۸ و ۱۰–۲۰۰۹ با بنفیکا)
کوپا دل ری (۱۱–۲۰۱۰ با رئال مادرید)
قهرمانی جام جهانی جوانان (۲۰۰۷ با آرژانتین)
قهرمانی لالیگا (۱۲–۲۰۱۱ با رئال مادرید)
قهرمانی جام باشگاه‌های اروپا (۱۴–۲۰۱۳ با رئال مادرید)

فردی
بهترین بازیکن لیگ پرتغال ۱۰–۲۰۰۹

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی آنخل دی ماریا
Rate this post
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه