بیوگرافی الساندرو دل پیرو

5 سال پیش
بیوگرافی الساندرو دل پیرو
Rate this post

بیوگرافی الساندرو دل پیرو به همراه داستان زندگی شخصی و عکس های اینستاگرامی

 آلساندرو دل پیرو در ۹ نوامبر سال ۱۹۷۴ در کونیانو ایتالیا متولد شد. او بازیکن فوتبال اهل ایتالیا می باشد. او اولین بازی ملی خود را در یورو ۹۶ مقابل روسیه انجام داد.

زندگینامه الساندرو دل پیرو

بیوگرافی الساندرو دل پیرو

زندگی شخصی

پدر و مادر الساندرو جینو و برونا می باشد. پدرش تکنسین برق بود. الساندرو در دوران کودکی همواره عادت داشت با دوستانش نلسو، پیرپائولو و جیوانی پائولو در حیاط پشتی خانه فوتبال بازی کند. همهٔ آنها رویای فوتبالیست شدن و برای کشورشان بازی کردن را در سر می‌ پروراندند اما فقط الساندرو دل‌ پیرو به این رویا جامهٔ عمل پوشاند. استفانو دل‌ پیرو تنها برادر او می باشد که ۹ سال از او بزرگتر است و قبل از اینکه مصدومیت گریبانگیر او شود مدتی را در باشگاه سمپدوریا به فوتبال حرفه‌ ای اشتغال داشت. خانوادهٔ الساندرو در خانه‌ ای حومه‌ ای در شهر سن وند میانو زندگی میکنند. در دوران کودکی الساندرو، خانواده‌ اش پول چندانی برای سفر به نقاط مختلف جهان نداشتند و برای همین الکس آرزو داشت که رانندهٔ کامیون شود تا بتواند به تمام جهان سفر کند.

الساندرو در سن هفت سالگی برای تیم خردسالان سن وند میانو و بعنوان دروازه‌ بان بازی میکرد. مادرش ترجیح میداد الساندرو دروازه بان باشد تا خطر مصدومیت احتمالی وی کمتر شود. ولی سرانجام روزی برادرش استفانو به مادرش گفت: “نمی‌ بینی الکس در خط حمله عالیست؟” و اینگونه بود که الساندرو یک مهاجم شد.

با بازی در تیم محلی سن وند میانو در سال ۱۹۸۸ او توسط استعدادیاب‌ های تیم های معتبر شناسایی شد و در سن ۱۳ سالگی برای بازی در تیم پادووا کالچیو خانواده‌ اش را ترک نمود. اولین بازیهای او در فوتبال حرفه‌ ای به سال ۱۹۹۱ برمی‌ گردد زمانی که الکس چهار بازی در سری ب انجام داد. در فصل بعد تعداد بازیهای او به عدد ده رسید و او اولین گل خود را نیز به ثمر نرساند.

زندگی شخصی الساندرو دل پیرو

الساندرو در ۱۲ ژوئن ۲۰۰۵ با نامزد خود سونیا آموروسو که از سال ۱۹۹۹ با او در رابطه بود، ازدواج کرد. در ژوئیه ۲۰۰۷ آنها اعلام کردند که انتظار اولین فرزند خود را می‌ کشند. در ۲۲ اکتبر ۲۰۰۷ و در ساعت ۲۰ دقیقه بامداد، سونیا فرزند پسر خود، توبیاس دل‌ پیرو را در بیمارستان سنت آنا در تورین به دنیا آورد. در ۴ ماه مه ۲۰۰۹، فرزند دوم الساندرو و سونیا نیز به دنیا آمد و آنها نام نوزاد دختر خود را دورتیا گذاشتند. در ۲۷ دسامبر ۲۰۱۰ فرزند سوم ساشا به دنیا آمد.

در سال ۲۰۱۲ دختر بچه ۱۲ ساله ای به اسم جیادا اسکالیسی در حین تماشای یکی از مسابقه های تیم یوونتوس دچار خونریزی مغزی شد و به کما رفت .بعد از اینکه طی دو هفته حال عمومی وی هیچ تغییری نکرد خانواده اش با الساندرو دل پیرو تماس گرفتند و از او خواستند تا برای دخترشان یک پیام ویدویی ضبط کند. صدای الساندرو وسیله ای برای اتفاق معجزه ای بزرگ از طرف خداوند شد و آن دختر از کما خارج شد .ابتدا جیادای کوچک دستش را تکان داد و بعد از ساعتی مادرش را صدا کرد ۲۴ ساعت بعد وی کاملاً شروع به صحبت کرد. الساندرو دل پیرو در پیامش به جیادا گفته بود: سلام من الساندرو دل پیرو هستم امیدوارم هرچه زودتر بیدارشوی و به تماشای بازی یوونتوس و من بیایی و بالاتر از آن اینکه باهم از نزدیک آشنا شویم.

دل‌ پیرو از پول و شهرت خود برای کمک به تحقیق دربارهٔ سرطان استفاده میکند و به همین دلیل از سازمان تحقیق دربارهٔ سرطان جایزهٔ “اعتقاد به تحقیق” را در نوامبر ۲۰۰۶ دریافت نمود.

وقتی که مشعل المپیک برای رقابتهای المپیک زمستانی ۲۰۰۶ از تورین گذشت، الکس یکی از حمل کنندگان مشعل بود.

الساندرو دل‌ پیرو غیر از فوتبال به ورزش های دیگری هم علاقه دارد و این سبب شده تا دوستانی از سایر رشته‌ های ورزشی داشته باشد. استیو نش ستارهٔ مشهور بسکتبال و ادی مرکس اسطورهٔ دوچرخه‌ سواری اعلام کرده‌ اند که هوادار دل‌ پیرو هستند.

علاوه بر ورزش، الساندرو علاقهٔ زیادی نیز به موسیقی دارد. اندکی بعد از قهرمانی ایتالیا در جام جهانی، او به همراه مارکو ماتراتزی در اجرایی از رولینگ استون در شهر میلان شرکت کرد.

در ۹ فوریه ۲۰۰۹، خبر رسید که الکس قصد شکایت از سایت فیس بوک را دارد زیرا پروفایلی جعلی از الکس بر روی این سایت قرار داشت که او را به جریان های نئونازی وابسته میکرد. الکس اعلام کرد که از این بابت بسیار ناراحت است که صفحه‌ ای تقلبی شامل عکس او، وی را به جریان های نژادپرستانه متصل میکند. او اندکی بعد، صفحهٔ اصلی خود را در فیس بوک راه‌ اندازی کرد که فقط در یک شب بیش از ۱۰۰ هزار نفر در آن صفحه عضو شدند.

الساندرو دل‌ پیرو انسان شوخ طبعیست و در برخی برنامه‌ های طنز تلویزیون ایتالیا نظیر پیپریسیما و استریشا لا نوتیزیا به عنوان میهمان شرکت کرده‌ است. الکس همچنین در برنامه‌ ای طنز به نام لاسای اولتیما دی توتی نیز شرکت نموده است. در آن برنامه فرانچسکو توتی، آلساندرو نستا و جیان لوئیجی بوفن هم شرکت داشتند و به شوخی با یکدیگر پرداختند.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی ایمان مبعلی

دل پیرو به همراه تیه‌ ری آنری و رونالدینهو یکی از سه فوتبالیست روی جلد سی دی بازی فیفا ۲۰۰۴ بود ضمن اینکه او به همراه لیونل مسی یکی از دو فوتبالیست حاضر بر روی جلد سی دی نسخه ایتالیایی بازی فوتبال ۲۰۱۰ نیز خواهد بود.

زندگی ورزشی الساندرو دل‌ پیرو

پله، از دل‌ پیرو در فیفا ۱۰۰ نام برده‌ است. فیفا ۱۰۰ یک لیستی از ۱۲۵ بازیکن بزرگ فوتبالیست است که پله برای جشن صد سالگی فیفا انتخاب کرده‌ است. ستاره برزیلی رونالدینهو از وی به عنوان الگوی خود نام برده‌ است.او همچنین توسط آرای جشن طلایی یوفا به عنوان بهترین بازیکن اروپایی در ۵۰ سال گذشته انتخاب شد. الساندرو دل‌ پیرو در سال ۲۰۰۰ بعنوان پر درآمدترین فوتبالیست دنیا شناخته شد. به غیر از سه جایزهٔ مردانگی که در ایتالیا به الکس تعلق گرفته، او برندهٔ جایزهٔ پای طلایی هم شده که به بازیکنانی تعلق می‌ گیرد که از لحاظ اخلاقی و تکنیکی بهترین باشند.

دل پیرو معمولآ به عنوان مهاجم کمکی بازی میکند ولی گاهی هم در پست تره‌ کوارتیستا یعنی بازیکن خلاق پشت دو مهاجم مورد استفاده قرار میگیرد. با اینکه او قامت کوتاهی دارد ولی بسیار خلاق است، پاسهای گل زیادی میدهد و گلهای فراوانی نیز به ثمر میرساند و فقط یک گلزن صرف نیست. او در ضمن بهترین ضربه آزاد زن دنیاست. که لقب شاه ضربات ایستگاهی به او داده شده است که حتی دیوید بکام مرد لحضه ها می گوید هنوز نتوانستم مانند دل پیرو ضربه استگاهی بزنم. هوادارن یووه به نقطه‌ ای از زمین بازی لقب محوطهٔ دل پیرو داده‌ اند که در واقع جایی در سمت چپ محوطهٔ حریمهٔ حریف است که الکس همواره گلهای زیادی را از آن منطقه به ثمر رسانده‌ است.

الساندرو دل‌ پیرو بهترین گلزن تاریخ یووه است. ضمنآ او به همراه روبرتو باجو در مکان چهارم بهترین گلزنان تاریخ تیم ملی ایتالیا قرار دارد. دیگو آرماندو مارادونا دربارهٔ او گفته‌ است: “گاهی احساس میکنم سن دل پیرو هیچگاه بالا نمی‌ رود.” همچنین به دلپیرو لقب پسر طلایی فوتبال ایتالیا را هم داده بودند.

یوونتوس و الساندرو دل‌ پیرو

در سال ۹۳ الکس به باشگاه یوونتوس رفت، باشگاهی که تا سال ۲۰۱۲ در آن بازی کرد. او اولین بازی خود را در سری آ و در سپتامبر ۱۹۹۳ در برابر تیم فوجیا انجام داد. اولین گلش را در بازی بعد و در برابر رجیانا به ثمر رساند و سپس در اولین بازی که بعنوان بازیکن ثابت بازی کرد در برابر پارما یک هت-تریک به ثمر رساند.

 

در اولین فصل حضور الساندرو دل‌ پیرو در یووه این تیم موفق به فتح اسکودتو بعد از ۸ سال شد. او به همراه باشگاه تورینی موفق به فتح ۷ اسکودتو (۱۹۹۵، ۱۹۹۷، ۱۹۹۸، ۲۰۰۲، ۲۰۰۳، ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶)، یک جام قهرمانان اروپا (۱۹۹۶) و یک جام بین قاره‌ای (۱۹۹۶) شد. بهترین فصل الکس در سال ۱۹۹۸-۱۹۹۷ بود جایی که او ۲۱ گل در لیگ ایتالیا به ثمر رساند و با زدن ۱۰ گل در لیگ قهرمانان آقای گل آن رقابتها شد. یکی از آن گلها ضربه آزاد معروف وی در برابر موناکو در مرحلهٔ نیمه نهایی بود. گل او در دیدار فینال در برابر دورتمند نتوانست مانع شکست ۳-۱ یووه در آن دیدار شود.

در فصل ۹۹-۱۹۹۸ الساندرو دل‌ پیرو از آمادگی به دور بود ضمن اینکه یووه هم با اتهامات دوپینگ که بعدآ از آن تبرئه شد دست به گریبان بود. در اکتبر همان سال الکس دچار مصدومیت شدیدی از ناحیهٔ زانو در برخورد با مارکو زانچی مدافع اودینزه شد و تا آخر فصل از رقابتها دور ماند. یووه بدون او دچار مشکل شد و فصل را با رتبهٔ نازل ششم به پایان رساند.

در همین دوران بود که جیانی آنیلی رئیس اسبق یووه دل‌ پیرو را با نقاش عصر رنسانس، پینتوریکیو مقایسه کرد و به او لقب پینتوریکیو داد. هوادران نیز به او لقب پدیدهٔ واقعی دادند که اشاره‌ ای به لقب رونالدو یعنی پدیده داشت که توسط هواداران تیم رقیب، اینتر میلان، به او داده شده بود.

یکی از بزرگترین نقاط قوت دل پیرو کارآمدی او در نقاط مختلف زمین به عنوان یک مهاجم است. هنگام شروع دوران بازیگری، الساندرو دل‌ پیرو بعنوان مهاجم نوک بازی میکرد اما سپس در پست مهاجم دوم مورد استفاده قرار گرفت. او همچنین توانایی بازی در پست هافبک بازی ساز پشت سر دو مهاجم را دارد. در زمان مارچلو لیپی الساندرو دل‌ پیرو در سیستم سه مهاجمه و در کنار بزرگانی نظیر جیانلوکا ویالی و فابریتزیو راوانلی به بازی گمارده میشد. با آمدن زین‌ الدین زیدان الکس پشت سر فیلیپو اینزاگی به بازی گرفته میشد. سیستمی که بعدآ در آن زیدان جای خود را به پاول ندود و اینزاگی جای خود را به دیوید ترزگه داد.

بعد از یورو ۲۰۰۴ لیپی جای خود را به فابیو کاپلو داد. کاپلو اعتقاد چندانی به دل پیرو نداشت و علی رغم میل هواداران بیشتر از خرید جدید یووه در خط حمله یعنی زلاتان ابراهیموویچ استفاده میکرد. با وجود این الساندرو دل‌ پیرو موفق به زدن ۱۴ گل برای یووه شد و تأثیر زیادی در موفقیت یووه برای کسب ۲۸ امین اسکودتوی خود داشت. پاس گلی که دل پیرو با یک ضربهٔ برگردان برای ترزگه مهیا کرد موجب پیروزی ۱-۰ یووه مقابل میلان در سن سیرو شد.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی علی شجاعی

به عقیدهٔ کارشناسان، الکس در فصل ۲۰۰۶-۲۰۰۵ دوباره به اوج خود بازگشت و در کل رقابتها ۲۰ گل برای یووه به ثمر رساند و این در حالی بود که کاپلو از الساندرو دل‌ پیرو به عنوان یک ذخیرهٔ صرف استفاده میکرد، تا به گفتهٔ خود کاپلو بتواند تأثیر آنی و لحظه‌ ای بر بازی تیم بگذارد. دل پیرو هیچگاه رابطهٔ نزدیکی با کاپلو نداشت و مدتی پس از رفتن کاپلو از یووه در وبسایت خود نوشت: “اگر کاپلو در یووه می ماند، من این تیم را ترک میکردم.”

الساندرو دل‌ پیرو در سال ۲۰۰۶ با رکورد خوزه آلتافینی که همانا زدن شش گل بعنوان بازیکن ذخیره بود مساوی کرد. در ۱۰ ژانویه ۲۰۰۶ الکس با زدن سه گل در مقابل فیورنتینا در جام حذفی به بزرگترین گلزن تاریخ یووه تبدیل شد. او بدین ترتیب شمار گلهای خود را به ۱۸۵ گل رساند. رکورد قبلی با ۱۸۲ گل در اختیار جیامپیرو بونیپرتی بود.الساندرو دل‌ پیرو آخرین گل یووه را در فصل ۲۰۰۶-۲۰۰۵ به ثمر رساند و بعد از آن فصل جریان رسوایی کالچیوپولی به وجود آمد.

بعد از این الکس تا مدتها مشغول مذاکره برای ثبت قرارداد جدید بود و سرانجام قرارداد خود را تا ۳۰ ژوئن ۲۰۱۰ تمدید کرد. در همان روزها بود که الکس صاحب اولین فرزند خود، توبیاس دل‌ پیرو شد. این دو اتفاق نقطهٔ عطفی در شرایط الساندرو دل‌ پیرو در آن فصل بود. او که دو هفته قبل توسط کلودیو رانیری از ترکیب یووه در برابر فیورنتینا و نیز توسط روبرتو دونادونی از ترکیب تیم ملی ایتالیا مقابل گرجستان و آفریقای جنوبی دور مانده بود، به یکباره به روزهای اوج خود بازگشت.

در فوریه ۲۰۰۸ الساندرو دل‌ پیرو گل پیروزی یووه برابر آ.اس.رم را به ثمر رساند و سپس

دو گل هم وارد دروازهٔ لاتزیو کرد تا دو هفتهٔ متوالی در تیم هفتهٔ لیگ قرار بگیرد. در ۶ آوریل

۲۰۰۸ الکس رکورد تعداد حضور با پیراهن یووه را شکست. رکورد قبلی با ۵۵۲ بازی در اختیار

گتانو شیره‌ آ بود. در آوریل الکس دوران بسیار خوبی را سپری میکرد. او هفت گل در ۵ بازی

به ثمر رساند که شامل یک هت-تریک در برابر آتالانتا و در پیروزی ۴-۰ برابر این تیم بود.

در هفته پایانی فصل ۲۰۰۸-۲۰۰۷ الساندرو دل‌ پیرو دو گل در تساوی ۳-۳ مقابل سمپدوریا

به ثمر رساند و با ۲۱ گل به مقام کاپوکانونیرو یا همان مقام آقای گلی سری آ دست یافت

و بالاتر از کسانی مثل دیوید ترزگه (۲۰ گل) و مارکو بوریلو (۱۹ گل) قرار گرفت. الساندرو

دل‌ پیرو با کسب این مقام دومین بازیکن ایتالیایی شد که در دو فصل پیاپی و در دو لیگ

مختلف موفق به کسب دو عنوان آقای گلی شده بود. پائولو روسی هم قبلآ مانند الکس

دو بار پیاپی، یکبار در سری بی و یکبار در سری آ بعنوان آقای گلی رسیده بود. الکس در

۲۶ ژوئیه ۲۰۰۸ به کسب جایزهٔ شیره‌ آ نائل شد.

پیش از شروع فصل، یوونتوس در برابر تیمهای آرسنال و هامبورگ در جام امارات و نیز در

برابر منچستر یونایتد در اولدترافورد بازی کرد. در بازی برابر منچستر زمانی که الساندرو

دل‌ پیرو قصد خروج از زمین بازی را داشت، نزدیک به ۷۰ هزار تماشاگر به احترام وی

برخاسته و یکصدا او را تشویق کردن. کلودیو رانیری گفت که اعتقاد دارد الساندرو دل‌

پیرو فصلی به خوبی فصل قبلی در پیش خواهد داشت. در آگوست ۲۰۰۸ الکس اعلام

کرد که قصد دارد تا ۴۰ سالگی به بازی در یووه ادامه دهد.

در جام باشگاهها یووه با رئال مادرید و زنی سن پترزبورگ، قهرمان فصل قبل جام یوفا

همگروه شد. یووه بازی برابر زنی را با تک گل زیبای الکس که از روی یه ضربهٔ آزاد به

ثمر رساند پیروز شد. در ۲۱ اکتبر گل فوق‌ العادهٔ الکس باعث برتری یووه مقابل رئال در تورین شد.

در ۵ نوامبر ۲۰۰۸ یووه و رئال، این بار در برنابئو با هم دیدار کردند. یووه این بازی را ۲-۰ و با

هر دو گل دل پیرو پیروز شد که اولین پیروزی خارج از زمین یووه مقابل رئال بعد از سال ۱۹۶۲

بود. هم کلودیو رانیری و هم برند شوستر سرمربی رئال بازی الساندرو دل‌ پیرو را ستایش

کردند و هواداران رئال هم هنگام خروج الکس از زمین او را مورد تشویق شدید خود قرار دادند.

یووه از گروه خود صعود کرد ولی در نهایت در دور بعد با نتیجهٔ ۳-۲ (در مجموع دو بازی) مغلوب

چلسی شد. الساندرو دل‌ پیرو در بازی برگشت یکی از گلهای یووه را با یک ضربهٔ پنالتی به ثمر رساند.

در لیگ یووه رقابت تنگاتنگی را با میلان برای کسب مقام دومی داشت. الکس در بازی ما قبل

مطلب مرتبط:  بیوگرافی امید خالدی

آخر برابر سیه نا دو گل به ثمر رساند و پایه گذار گل کلودیو مارکیزیو بازیکن جوان یووه شد تا وی

سومین گل فصل خود را به ثمر برساند. یووه در بازی پایانی لاتزیو را ۲-۰ شکست داد و عنوان دوم را به دست آورد.

در ۱۷ ژوئیه ۲۰۰۹ الکس قرارداد خود را تا یک سال دیگر یعنی تا تاریخ ۳۰ ژوئیه ۲۰۱۱ تمدید

کرد که به واقع به معنای به پایان رساندن دوران فوتبالش در یووه بود. خود او در این باره گفت:

“من در یووه خوشحالم و ما تیم خوبی داریم. می‌ خواهم تا زمانی که می‌ توانم به بازی ادامه

دهم و میدانم که تا دو سال آینده می‌ توانم در فرم مناسبی بازی کنم.”

الساندرو دل‌ پیرو رکورد بیشترین حضور یک بازیکن یوونتوسی در سری آ را هم با ۴۴۵ بازی

شکست. در آن بازی مقابل جنووا در تاریخ ۱۴ فوریه ۲۰۱۰ الکس دو گل به ثمر رساند. او هم

اکنون بهترین گلزن تاریخ باشگاه یووه با زدن ۲۷۳ گل در تمامی رقابتهاست، ضمن اینکه در

مجموع در بیش از ۶۰۰ بازی رسمی برای یووه به میدان رفته‌ است. در ۱۴ مارس ۲۰۱۰، الکس

۳۰۰ امین و ۳۰۱ امین گلهای تاریخ بازیگری‌ اش را در تساوی ۳-۳ برابر سیه نا به ثمر رساند.

فوتبال ملی الساندرو دل‌ پیرو

دل پیرو در حال حاضر چهارمین گلزن تاریخ تیم ملی فوتبال ایتالیاست. او اولین بازی خود را در یورو ۹۶

و در برابر روسیه انجام داد ولی در بین دو نیمه تعویض شد. برای قرار گرفتن در ترکیب نهایی تیم ملی

برای جام جهانی ۹۸ الکس رقابت سنگینی با روبرتو باجو داشت و این در حالی بود که الساندرو دل‌

پیرو هنوز از مصدومیتی که در فینال لیگ قهرمانان نصیبش شده بود به طور کامل رهایی نیافته بود.

در یورو ۲۰۰۰ او یک بازیکن ذخیره بود و در دیدار نهایی دو موقعیت عالی گلزنی را مقابل فرانسه از دست داد.

در بازیهای مقدماتی جام جهانی ۲۰۰۲ الکس گلی سرنوشت ساز برابر مجارستان به ثمر رساند

که حکم به صعود ایتالیا به جام جهانی داد. وی همان فصل ۱۶ گل در لیگ برای یووه زد و با این

تیم اسکودتو را فتح نمود. در رقابتهای جام جهانیی الکس بعنوان بازیکن ذخیره برابر مکزیک وارد

زمین شد و دقایقی بعد گل تساوی ایتالیا را با ضربه سر به ثمر رساند. ایتالیا در دور بعد و در

دیداری جنجالی برابر کره جنوبی با گل طلایی حذف شد.

در جام جهانی ۲۰۰۶ الساندرو دل‌ پیرو بازیها را از روی نیمکت شروع کرد. در دو بازی از سه

بازی گروهی به زمین آمد و بازی یک شانزدهم نهایی برابر استرالیا را از ابتدا آغاز کرد. در

۴ ژوئیه ۲۰۰۶، او بعنوان یار ذخیره برابر آلمان وارد میدان شد و با ضربه‌ ای استادانه گل دوم

ایتالیا را به ثمر رساند. در دیدار فینال مقابل فرانسه بازی به ضربات پنالتی کشیده شد. الکس

ضربهٔ خود را گل کرد و ایتالیا در نهایت فاتح آن جام شد. الساندرو دل‌ پیرو بعدها اعتراف کرد که

بردن جام جهانی آرزوی دوران کودکی‌ اش بوده‌ است.

الساندرو دل‌ پیرو تا کنون هفت بار کاپیتان ایتالیا بوده‌ است (در جام جهانی ۲۰۰۶ و در یورو

۲۰۰۸). او در ابتدا شمارهٔ ۱۰ می‌ پوشید ولی بعدها آن شماره را به فرانچسکو توتی داد و

خودش شمارهٔ ۷ به تن کرد، شماره‌ ای که دوران ورزشی‌ اش را با آن آغاز کرده بود. حتی

پس از اینکه توتی تیم مل را ترک کرد الکس از پذیرش مجدد شمارهٔ ۱۰ سرباز زد و گفت

ترجیح میدهد با همان شمارهٔ ۷ به بازی ادامه دهد. او در ماه مه به اردوی تیم ملی برای

رقابتهای یورو ۲۰۰۸ و پس از ۹ ماه دوری از رقابتهای ملی دعوت شد و دومین بازیکن ایتالیایی

شد که در ۷ تورنمنت ملی برای تیم ایتالیا بازی کرده‌ است.

عناوین و جایزه‌های ورزشی الساندرو دل‌ پیرو

باشگاهی

قهرمانی سری آ: ۱۹۹۵ ۱۹۹۷ ۱۹۹۸ ۲۰۰۲ ۲۰۰۳ ٢٠١٢

نایب قهرمانی سری آ: ۱۹۹۴ ۱۹۹۶ ۲۰۰۰، ۲۰۰۱

قهرمانی جام حذفی : ۱۹۹۵

نایب قهرمانی جام حذفی : ۲۰۰۲ ۲۰۰۴ ٢٠١٢

قهرمانی سوپر کاب ایتالیا : ۱۹۹۵ ۱۹۹۷ ۲۰۰۲ ۲۰۰۳

نایب قهرمانی سوپر کاب ایتالیا : ۱۹۹۸ ۲۰۰۵

قهرمانی سری ب: ۲۰۰۷

قهرمانی جام باشگاه‌ های اروپا : ۱۹۹۶

نایب قهرمانی جام باشگاه‌ های اروپا : ۱۹۹۷ ۱۹۹۸ ۲۰۰۳

نایب قهرمانی جام یوفا : ۱۹۹۵

قهرمانی اینترتوتو : ۱۹۹۴

قهرمانی سوپر کاپ اروپا : ۱۹۹۶

قهرمانی جام باشگاه‌ های جهان : ۱۹۹۶

ملی

قهرمانی جام جهانی فوتبال : ۲۰۰۶ آلمان

نایب قهرمانی جام ملت‌ های اروپا : ۲۰۰۰ بلژیک و هلند

قهرمانی جام ملت‌ های اروپا زیر ۲۱ سال : ۱۹۹۴ فرانسه

قهرمانی جام ملت‌ های اروپا زیر ۲۱ سال : ۱۹۹۶ اسپانیا

 

عکس های اینستاگرامی بیوگرافی الساندرو دل پیرو
Rate this post
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه