بیوگرافی نوش‌آفرین (فاطمه عبدی)

3 سال پیش
عکس اینستاگرام نوش‌آفرین (فاطمه عبدی)

بیوگرافی نوش‌آفرین (فاطمه عبدی) همراه با جزئیات و حاشیه ها و عکس ها و تصاویر اینستاگرام

فاطمه عبدی گلنکشی با نام هنری نوش‌آفرین (زادهٔ فروردین ۱۳۳۵) خواننده و بازیگر ایرانی است.

زندگینامه نوش‌آفرین (فاطمه عبدی)

بیوگرافی نوش‌آفرین (فاطمه عبدی)

وی مقیم آمریکا است و سعید راد (بازیگر) همسر سابق وی بوده‌ است.

آغاز کار هنری

در سال ۱۳۵۱ و در سن شانزده سالگی، هنگامی که در دبیرستان کیوان واقع در خیابان مرتضوی تهران مشغول به تحصیل بود و همزمان در یک شرکت مشغول به کار بود، در پی خواندن یک آگهی از جانب استودیو پیام مبنی بر نیاز به یک چهره جدید جوان جهت ایفای نقش در یک فیلم سینمایی به دفتر این استودیو رفت. نام آن فیلم شورش بود و قرار بود رضا میرلوحی آن را کارگردانی کند. در بین تعداد زیاد دختران جوان متقاضی به دلیل شباهت ظاهری نوش‌آفرین با آفرین (آفرین عبیسی) که پیش از این هنرپیشه سینما بود و در آن زمان به دلیل ازدواج از هنرپیشگی دست کشیده بود، مورد توجه فیلمبردار فیلم ایرج صادق‌پور که اتفاقاً همسر آفرین بود، قرار گرفته و به رضا میرلوحی معرفی شد. نوش‌آفرین به دلیل شرایط سخت استودیو از جمله تعهد با سفته صد هزار تومانی از شرکت در فیلم شورش منصرف شد. در همان سن به کمک فریدون خشنود خوانندگی را آغاز کرد.

حاشیه ها

خانواده نوش‌آفرین
نوش‌آفرین با نام اصلی فاطمه عبدی سال ۱۳۳۵ در استان گیلان و در شهرسیاهکل روستای خرارود به دنیا آمد. در دوره کودکی پدر و مادرش از یکدیگر جدا شدند. او فرزند نخست خانواده است و چهار خواهر و دو برادر دارد که حاصل ازدواج دوباره پدرش هستند. خانواده‌اش از اوایل دوران کودکی او به تهران مهاجرت کردند و در خیابان قصرالدشت ساکن شدند. او در مدرسه ترانه می‌خواند و مورد تشویق دیگران قرار می‌گرفت.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی سارا احمدیان

یدالله شیراندامی و نوش‌آفرین
پس از مدتی توسط یدالله شیراندامی هنرپیشه معروف آن زمان که از دوستان پدرش بود، برای بازی در فیلم قصه ماهان معرفی شد.

مشکلات شروع فعالیت نوش‌آفرین
شروع فعالیت هنری نوش‌آفرین با توجه به معیارهای آن زمان جامعه ایران بعدها برایش دردسرساز شد. در زمان شروع فعالیت هنریش، اغلب چهره‌های جدید سینمایی در فیلم‌ها نقش‌هایی سکسی ایفا می‌کردند و او هم از این قاعده مستثنی نبود.

مظاهری و نوش‌آفرین
نوش‌آفرین با یک مدیر تهیه بنام مظاهری قرارداد بازی در پنج فیلم را امضاء کرد که در تمامی آن‌ها علاوه بر نقش اول زن بودن، گریزی از برهنه شدن وجود نداشت.

فیلم اول نوش‌آفرین
فیلم اول او قصه ماهان به کارگردانی جواد طاهری فیلمی با مایه‌های عرفانی در مورد تناسخ بود که صحنه‌های عشق بازی و برهنه آن ایجاد جنجال زیادی کرد. این فیلم در دسته‌بندی معمول تجاری آن زمان قرار نمی‌گیرد و موسیقی متن آن به هنرمندی مرتضی حنانه از تأثیرگذاری خاصی برخوردار است.

فیلم دوم نوش‌آفرین
دومین فیلمش دشمن نام داشت که در رده فیلم‌های تجاری خوش‌ساخت قرارگرفت، زیرا خسرو پرویزی کارگردان این فیلم تحصیلکرده بود و با اینکه فیلم‌هایی می‌ساخت که تجاری بودند اما در مقایسه با فیلم‌های تجاری آن زمان از ساخت بهتری برخوردار بودند. نوش‌آفرین در این سال‌ها کنار هنرپیشگانی نظیر سعید راد ایفای نقش کرد که بعدها با او ازدواج کرد.

ازدواج نوش‌آفرین
نوش‌آفرین پس از هفده سال زندگی با سعید راد، ایران را به قصد هندوستان ترک کرد و از سعید راد جدا شد و پس از مدتی راهی آمریکا شد.

فعالیت های هنری نوش‌آفرین

بازیگری:
قصه ماهان (۱۳۵۲)
فرزند شمشیر (۱۳۵۲)
روسیاه (۱۳۵۲)
دشمن (۱۳۵۲)
ماشین مشتی ممدلی (۱۳۵۳)
سازش (۱۳۵۳)
پری خوشگله (۱۳۵۳)
الکی خوش (۱۳۵۳)
آب توبه (۱۳۵۳)
فرار از حجله (۱۳۵۴)
قاصدک (۱۳۵۵)
پاداش یک مرد (۱۳۵۵)
سکوت بزرگ (۱۳۵۶)
خاکستری (۱۳۵۶)

مطلب مرتبط:  بیوگرافی ناصر چشم‌ آذر

آلبوم‌ها:
فریاد
خاطره‌ها ۱و۲و۳
دختر شاه پریون (۱۳۷۲)
اکسیژن (۱۳۷۴)
نازنین عاشق (۱۳۷۶)
سبزه به ناز می‌آید (۱۳۷۸)
ندای نیاکان (۱۳۷۹)
هفت دریا (۱۳۸۰)
شب تو شب من (۱۳۸۲)
عطش (شهریور ۱۳۸۵)
کوچه رنگی (۱۳۸۷)
آلبومی به زبان هندی که تا امروز منتشر نشده‌است.

تک‌آهنگ ها:
«رؤیا» (۱۳۹۳)
«با تو» (۱۳۹۴)
«تقاص» (۱۳۹۴)
«زنگ در (ورژن پیانو)» (۱۳۹۵)
«فقط تو رو می‌خوام» (۱۳۹۵)

عکس ها و تصاویر اینستاگرامی بیوگرافی نوش‌آفرین
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه