بیوگرافی داوود شراره

3 سال پیش
عکس اینستاگرام داوود شراره

بیوگرافی داوود شراره همراه با جزئیات و حاشیه ها و عکس ها و تصاویر اینستاگرام

داوود شراره یا داوود شراره‌ها نام مستعار خواننده‌ای است که ترانه‌های آلبوم شراره‌های آفتاب را خوانده‌است.

زندگینامه داوود شراره

بیوگرافی داوود شراره

نام واقعی وی داوود اردلان عنوان شده که زندانی سیاسی رژیم پهلوی و عضو سازمان چریک‌های فدایی خلق ایران بوده‌است و به دلیل ناشناخته بودن، به نام داوود شراره‌ها شناخته می‌شود.

حاشیه ها

هویت داوود شراره‌
بیژن باران از اعضای سازمان چریک‌های فدایی خلق ایران نام وی را داوود اردلان دانسته و اشاره کرده که وی زندانی سیاسی دوران محمدرضاشاه پهلوی بوده که در سال ۱۳۵۲ به خاطر رابطه با سازمان چریک‌های فدایی خلق ایران در زندان بوده‌است.

تحصیلات داوود شراره
وی دانشجوی مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی آریامهر (شریف) بوده و در سال ۱۳۵۳ با عباس سماکار هم‌بند بوده‌است. به گفتهٔ بیژن باران وی پس از آزادی از زندان در سال ۱۳۵۶ به لندن رفته و با جریان موسوم به «هنر و ادبیات بالنده» به همکاری پرداخته‌است.

آلبوم شراره‌های آفتاب داوود شراره
داوود شراره‌ها در آذر ۱۳۵۷ در واشینگتن با همکاری کنفدراسیون دانشجویان ایرانی-هوادار سازمان چریک‌های فدایی خلق ایران سرودهای آلبوم شراره‌های آفتاب را خواند. این آلبوم به آهنگسازی مهرداد بران به صورت نوار کاست وارد ایران شد و در مدت کوتاهی ۲/۲ میلیون نسخه از آن توسط سازمان چریک‌های فدایی خلق ایران تکثیر و در سراسر ایران توزیع شد. همچنین سرودهای آن به صورت پی در پی از رادیو انقلاب که مدت کوتاهی در دست چریک‌های فدایی بود پخش می‌شد و علاوه بر آن هواداران سازمان و دوستداران آلبوم نیز آن را کپی و دست به دست می‌کردند. اشعار این سرودها عمدتاً توسط سعید سلطان‌پور در زندان محمدرضاشاه پهلوی سروده شده‌است. در برخی از ترانه‌ها گروه کر دانشجویان دانشگاه واشینگتن صدای وی را همراهی می‌کند.

مطلب مرتبط:  بیوگرافی ریویل

فعالیت های هنری داوود شراره

آلبوم ها:

شراره‌های آفتاب

عکس ها و تصاویر اینستاگرامی بیوگرافی داوود شراره
1
برچسب ها :

دیدگاه شما

یک دیدگاه

  • ایلیا
    3 سال پیش

    تمام چیز هایی که اینجا گفته شده درست نیست